Autor Zpráva
dredie
Profil *
Brej den,

jenom takovej dotaz spis ze zajmu - pripada vam cena 30 tisic za web, kde je intro (kombinace vlastniho videa a animaci), interaktivni flashovy obsah, PHP, databaze + redakcni system prilis vysoka?

A jen pro upresneni neptam se lidi co precetli jednu knizku, udelali jednu stranku a produkuij weby za cenu cca 500,- atp. :)

D.
souki
Profil
Pokud jde o produkt renomované firmy, tak ne.
ssss
Profil *
zalezi na tom jake ma ty red. system moduly a v jake lokalite pusobi firma co to nabizi
Suji
Profil
Zalezi jaka je uroven zpracovani, co vsechno to umi, ale prijde mi to jako dobra cena. Klidne by takovy web mohl stat 2 - 3x tolik.
souki
Profil
<selfpromo>
Ale klidně taky polovinu....
</selfpromo>
dredie
Profil *
No neni to nic zasadniho, nabizeji za tyto pozdavky dle meho nazoru smesne penize (polovinu) - jedna se o modelingovou agenturu z Brna, blizsi informace jsem diky pozadavkum na nizke naklady ani nezjistoval :). Jenom me zajima co si o tom myslite :)
quinux
Profil
dredie
Z tvého popisu nelze příliš usoudit jaká bude pracnost, takže jestli těch 30kkč je málo nebo moc se nedá moc jistě říct. Např. RS můžeš mít již hotový, takže ti práce odpadá a jen započítáváš jeho cenu a nebo můžeš použít OS RS (samozřejmě pokud to nebude firmě vadit).

Takže pokud je to zakázka, kterou bys mohl mít, tak si nejdříve vyžádej co nejvíce informací, abys opravdu mohl určit co nejpřesněji pracnost a pak se rozhodni jestli do toho půjdeš nebo ne, možná je třeba ještě ukecáš na zvýšení odměny ;o)
kimono
Profil *
dej link at vidime o co de
ssss
Profil *
pokud je to modelingova agentura tak vzhledem ke svym ziskum nabizeji zrejme malo, predpokladam ze by tam chteli nadstandartni efekty a spoustu efektu ve flashi. Cena 15 000 tu je tedy mimo misu a predpokladam, ze by to neudelal nikdo.
dredie
Profil *
kimono - neznam jejich puvodni stranky, po te co jsem zjistil cenovy strop jsem se o to prestal zajimat :) Jinak me kotaktovali na zaklade meho nekompletniho portofila (to tu samozrejme prezentovat nebudu, dokud nebude hotove), ktere mam hozene na testovani na net a kamos jim dal link :D

ssss - udajne maji nabidky i za 10 tisic, zajimalo by me, jaka bude kvalita :)
ssss
Profil *
znamy v jiznich cechach prodava uspesne CMS v zakladni verzi za x tisic(konkretne nereknu), takze pokud jim nekdo dava 10 tak je to urcite jednotlivec, ale zase nechapu jak jednotlivec programator udela ten flash:)
dredie
Profil *
nebo jak flash programator/animator/grafik udela PHP/databaze :)
Plaváček
Profil
dredie

Cena každého webu se skládá ze dvou vzájemně antagonistických prvků, ze kterých postupně vykrystalizuje takzvaný obchodně oboustranně uspokojivý výsledek.

Prvním prvkem je naivní představa klienta o ceně webu.
Druhým prvkem je podobně naivní představa webdesignerské firmy o ceně jejich práce.

Výsledkem jednání pak bude přijatelný cenový kompromis a tak to chodí.

Chtít po nás, abychom se vyjadřovali konkrétně k tak chabému zadání, jaké jsi uvedl, je nesmysl.

Navíc si myslím, že za každé flashové intro by měl tvůrce klientovi ještě zaplatit, protože jediné, co taková zhůvěřilost dokáže, je naštvání, nechuť a odchod potenciálních zákazníků.
dredie
Profil *
za každé flashové intro by měl tvůrce klientovi ještě zaplatit

- nezakladej flame. Sam bys mohl dobre vedet, ze jde o to, co zakaznik chce, ne o to co se tobe libi :)
souki
Profil
Plaváček
Druhým prvkem je podobně naivní představa webdesignerské firmy o ceně jejich práce.

A proto 50% výdělku správné web-firmy zajišťuje šikovný manager
Plaváček
Profil
souki

Ano, takového vlastnit je totéž, jako být majitelem zlaté nebo ropné žíly :)
dredie
Profil *
souki - tjn asi si nejakeho poridim :D
armin
Profil
30,- / web cos popsal, tak cena je na miste. Ovsem "profik - student" ti udela "to same" vyhradne na ukradenem softwaru za 2,- nebo jeste lip zadarmo, jen at ma referenci.
Gekon
Profil
armin
Takže podle tebe znamená student automaticky zloděj? Jsem student a na počítači nemám ani jednu nelegální kopii programu. Krom toho by mě zajímalo, kdes přišel na studenta, který ti za referenci udělá "web, kde je intro (kombinace vlastniho videa a animaci), interaktivni flashovy obsah, PHP, databaze + redakcni system".
ssss
Profil *
armin: ano ale zakaznik chce take tech. podporu, drobne korekce atd a to nejlepe hned a to student nikdy neda. A jelikoz se jedna o modelingovou agenturu, tak tem de hodne o grafiku a ver, a pochybuju ze vybornou grafiku ve flashi za 2000 by nejaky student udelal.

Treba se mylim, tak at me klidne nekdo opravi. Mam jen dvoulete zkusenosti a tak nemohu asi do toho tolik mluvit, jak zkusenejsi lide.
souki
Profil
ssss
Mýlíš se... Je dost velmi úspěšných firem, ve kterých pracují jen studenti.
Student má navíc jednu velkou výhodu... Když mu řekneš v sobotu ve 3 ráno, že něco spadlo (ne jeho vinou) tak vyskočí a napraví to.
quinux
Profil
souki
Student má navíc jednu velkou výhodu... Když mu řekneš v sobotu ve 3 ráno, že něco spadlo (ne jeho vinou) tak vyskočí a napraví to.
To není výhoda, to je mladická nerozvážnost :-D

Ale jinak, takové věci řeší firmy "pohotovostním" pracovníkem ;o)
souki
Profil
quinux
To není výhoda, to je mladická nerozvážnost :-D
To je strategická výhoda pro prosazení se na trhu ;) Taky jsem to dělával :)
Gekon
Profil
souki
No.. dovolil bych si mírně polemizovat ohledně naházování něčeho v sobotu ve tři ráno. Já nevím, ale co velká část studentů dělá v pátek večer? Pije. Co dělá v sobotu ve tři ráno? Ještě pije. Co dělá v sobotu večer? Léčí kočku.
Ten minoritní podíl, co nepije, tak ve tři ráno spí. Můžou se najít výjimky (Ehm, chmMistrmhmm), co po nocích prohánějí diskuse, ale těch asi nebude moc:)
souki
Profil
Gekon
Pokud se ale student chce prosadit, tak si místo prochlastávání jater drží zákazníka :) Byl to extrémní případ, ale funguje to.
armin
Profil
Gekon: nehazu vsechny studenty do 1 pytle... jen teda hodne zajimave by bylo kdybych treba ja ukradl kamion a vozil zbozi za 10% ceny, nez jake jsou bezne. Co by se asi stalo? A tvrdil bych, ze ten tahac jsem si pucil jen na 0,5 roku, pak ho uz nechci, bo najdu neco jineho a lepsiho. :)
Nic, debata na dlouhe lokty nevedouci nikam... bohuzel u PC techniky je to krute - kazdy chce vse co nejlevneji jako vsude jinde, tedy uprednostni autora/firmu co ma nulove naklady a je tedy nejlevnejsi, takovymto pristupem ovsem odsouvaji na jinou kolej firmy ktere vynalozili nemale castky na nakup softwaru. Jen at vzkvetaji domovni prohlidky v CR, kuk zde a zde :)
Jindra Holý
Profil
Souki
Pokud se ale student chce prosadit, tak si místo prochlastávání jater drží zákazníka :) Byl to extrémní případ, ale funguje to.

s tim souhlasim,....ovsem, nic se nema prehanet....bohuzel znam dost mladych lidi co nedela uz temer nic jinyho, nez jen sedi u masiny a makaj....nanestesti jsem jeden z nich,.....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0