Autor Zpráva
thomsonik
Profil *
Zdravím, sháním člověka z Prahy, který mě naučí výše uvedené "věci" Na ceně se dohodneme,budu platit hodinově.Chci to vzít od úplných základů - css, php,vytváření redakčních systémů, tvorba eshopů.Místo školení předpokládám u mě v bytě-Koďanská,Praha 10 Vršovice.Můžu ale i dojíždět.
Průběh školení si představuji - úvod do teorie a po té praktické příklady. V případě zájmu prosím pište tomas@e26.cz.
Díky Tomas
bonzik
Profil
No a kdyby se někdo našel na severní Moravě:-), tak by to vůbec nebylo špatné...
Miloš
Profil
thomsonik
Chci to vzít od úplných základů - css, php,vytváření redakčních systémů, tvorba eshopů
1) Úplný základ je HTML. Pro začátek zkoušej do HTML převádět třeba starší referáty do školy – když budeš dávat pozor na sémantiku, zvládneš to podle jakpsátwebu sám.
V této fázi se zcela oprosti od požadavků na vzhled (barvy, písma, pozice, velikosti) a nauč se psát kód, který vyznačuje strukturu daného dokumentu a o nic víc se nesnaží.
Každý pokus o ovlivnění vzhledu (třeba větším odřádkováním a nebo nadpis vyšší/nižší úrovně kvůli velikosti textu) je hloupost, kterou se budeš zbytečně odnaučovat.
Když zvládneš strukturu (odstavce, nadpisy, seznamy), odkazy, tabulky a vkládání obrázků; když se do toho pořádně pustíš, za měsíc, (nejpozději za dva) umíš 99 % toho, co budeš z HTML kdy potřebovat (formuláře v této fázi ale s klidným svědomím přeskoč; ty mají význam až s PHP nebo javascriptem).

2) Začni s CSS; jak podle jakpsatwebu, tak z literatury: teorie (z té jsem se naučil v začátcích nejvíc; její nevýhoda je datum vydání – reflektuje starší prohlížeče) i praxe.

A teprve v nějakém pokročilejším stádiu můžeš hledat učitele na PHP nebo javascript.
A mimo to – klidně se obrať s dotazy i na toto fórum, povětšinou se dobré rady dopídíš; a zadarmo ;-)
thomsonik
Profil *
Děkuji Ti za opravdu hezkou odpověď. Problém je u mě v tom, že se k tomu nemůžu dokopat. Nějaké základy už mám, co se týče html, ale spíš z minulosti. Jsem designer a už několik let kreslím v photoshopu. Už se snažim naučit se programovat hrozně douho, zkoušel jsem i actionsript, protože dělám ve flashi,ale skončil jsem u proměnných. Potřebuju člověka, kterej by si se mnou sedl, a vysvětlil mi to, protože začínám mít dojem, že jsem úplně blbej :( Potřeboval bych to znát, protože bych rád zacal dělat kompletní weby a ikdybych je nedelal já, tak potřebuji o tom vědet, kvuli programatorům, protoze ted mi říkaji - to nejde a tak, a já nevím, jesli mají pravdu a nebo ne :)
Myslim, že bych mohl dát tak 300-350 na hodinu. Opravdu bych to potřeboval, protoze sám to nezvládnu :(
Kdyby měl někdo zájem, tak prosím napiště.

díky Tomas
Libor.
Profil *
thomsonik: pokud jsi dobrej grafik, neztrácej čas tím, že se budeš učit programovat!
bonzik
Profil
No nedivím se thomsonikovi, má pravdu, grafik má většinou jiné představy než programátor a kdyby se to naučil, měl by o problém míň. Ze stejného důvodu, se chci naučit víc, html. php,...umím sice stránky udělat, ale například ve FP...
Zerog
Profil
Muj nazor je takovej, ze pokud si dobrej grafik, tak programovat umet nemusis. Jen se zajimej o teorii. Naprogramovat jde vsechno (skoro) ,ale neco smysl ma a neco je zbytecne. To se nauc rozlisovat a jsi zavodou. PS:Snad z toho nekdo pochopi, co se snazim rict :)
Thomsonik
Profil *
Děkuji za diskusi pánové. Abychom si to shrnuli.

důvod 1 - často se mi stává, že mi programator po nakreslení řekně, že je to neproveditelné, takže bych se krotil v kreslení návrhů :)
důvod 2 - je pravda, že jsem designer a jako "matrix" asi ten kod videt nikdy nebudu, ale rad bych dělal i komplet weby a když mi ho programator naprogramuje a já pak potřebuju nějakou změnu, a on zrovna není z zastižení, tak je to moc nepříjemné. a také jde o to, že se mi občas stavá, že mi řekne, že tohle by udělal takto, že tak jak to chci já to nejde a já bohužel nevím, zda má pravdu, či ne :) A také v neposlední řadě, pokud mám řídit nějakého programátora a chci mít aspon trochu autoritu,tak bych tomu měl rozumnět :)

takže i nadále přijímám nabídky :)

Budu rád, když se mě někdo ujme a jsem ochoten za čas mistra zaplatit :)

Mějte se Thomsonik

PS. Mám ted pomerne hodne zakázek na kompletní weby - redakční systemy, takže se muže i ze školení vyklubat vzájemná spolupráce, protože nepředpokládám, že bych to ve skutečnosti programoval já. budu asi pořád designovat, ale chci si to umět upravit, popřípadě i něco vytvořit,když se nebude stíhat.

T
Manq
Profil
Thomsonik
Když nevěříš svému prográmátorovi, najdi si jiného, kterému věřit můžeš
quinux
Profil
Thomsonik
Programovat se opravdu učit nemusíš, jak píšou ostatní (až na ten action script, ten bys jako flashař imho umět měl ;o). Kodéřinu jako kvalitní grafik bys, ale zvládat měl, alespoň v nějakých rozumných základech, protože pak se vyhneš problémům s kódérem, který tě bude chtít přizabít za některé tvé výmysly ;o)
Na druhou stranu, pokud je kódér dobrý dokáže tě opravdu upozornit na to co je třeba špatně, či co by se mohlo (zbytečně) kódovat složitě. Takže jak psal Miloš můžeš buď začít na jakpsatweb nebo si najdi kódéra, který tě "povede". Příp. můžeš svá dílka před předáním kodérovi nechat zhodnotit zde a uvidiíš, jak na tom jsi ;o)
JanS
Profil
Jak to tak čtu, vidím, že máš přesně opačný problém jako já. Já jsem kodér, který má problémy s tím, aby vytvořil "slušnou" grafiku pro web. S komplikovanějšími obrázky ale přemýšlím o tom, že kdybych se věnoval grafice a HTML nerozumněl, asi bych ty obrázky sám neudělal tak, aby byly aplikovatelné do stránky. Proto si myslím, že by jsi se měl naučit html a css, ale pokud zůstaneš grafikem, je zbytečné se učit PHP nebo jiné výhradně funkčnostní jazyky, protože jejich znalost ti s tvým problémem nepomůže a jsou to jen tuny zdrojáků navíc. Je důležité naučit se to, jakým zbůsobem je stránka strukturovaná a o zbytek se už musí postarat programátor. Pokud se s ním nedohodneš, nejlepší řešení bude najít do teamu někoho, s kým si budeš rozumnět. Btw komplet weby typu e-shop, který má být bezpečný, uživatelsky přívětivý a ještě i designově dobře zpracovaný, to je imho pro jednoho člověka nadlidský úkol. A pokud jsi tím "kompletní weby" měl na mysli něco neinteraktivního, na co PHP? ;-)
D
Profil *
Já problém thomsonika zcela chápu. Jednu dobu jsem jako programátor s ještě jedním kodérem spolupracoval s grafikem, který o HTML neměl ani šajnu. Bylo to vážně strašné, jeho návrhy se velmi komplikovaně převáděly. Rozhodně je dobré (skoro bych chtěl napsat VELMI vhodné), aby i kvalitní grafik měl POVĚDOMÍ o tom, jak se co má nakódovat. Nemusí to umět, stačí obecně vědět, jak na to. Neuvěřitelně to pak ulehčí kodérovi práci a i výsledné weby jsou kvalitnější a do budoucna snáze udržitelné.
dredie
Profil *
jen s chuti do toho - jak se rika: "kolik jazyku umis, tolikrat jsi clovekem" a nikde nespecifikovali podminku, ze to nesmi byt jazyk programovaci :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0