« 1 2 »
Autor Zpráva
SuFF
Profil
Vzhledem k tomu, že nemám moc referencí, rozhodl jsem se, že udělám nabídku. Vytvořím vám statický web za 500 Kč a dynamický za 1000 Kč. Platí pro první tři zájemce. Moje stránky zatím na www.web.graphique.cz
SuFF
Profil
Jen pro některé nechápavce zopakuji, že za minimální cenu neznamená zadarmo...
Dynamický web 1000 Kč
Statický web 500 Kč
Axamith
Profil
Začínám mít pocit, že všichni, kdo se psaním webu živí mohou pomalu zavřít krám. Poslední dobou se to tu hemží nabídkami "zadarmo" " za refence " atd. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale dá se za 500,- napsat kvalitní web ?
V jakém rozsahu, tvorba grafiky, fotograf . . . Tyto nabídky ve mě nevzbuzují důvěru.
Fejtis
Profil
Ajaxmith: A proč ne? Kvalitní web se dá přeci napsat i zadarmo. To, že dává malé ceny, aby na to někoho nalákal ještě neznamená, že neumí vytvořit kvalitní web.
Railbot
Profil
Axamith
Jistěže ne. Taková práce je čistě amatérska a neboj nemůže mít dlouhého trvání v žádném případě. I když si někdo od takového nechá udělat web, tak brzy zjistí, že jsou mnohem lepší stránky, které totiž dělal někdo na úrovni. Ale když někdo začíná, proč ne. Ať takové služby poskytuje...bez dokladů, bez živnostňáku, s pár zkušenostma. Je to snad pouze jev v ČR, že kdokoli umí byť špatně napsat web hned se cítí být webdizajnér a pracovat pro ostatní.
SuFF
Profil
Prosím neurážejte mě, děkuji. Živnostenský list budu mít až za půl roku, dělám na smlouvu o dílo, to je pravda, ale myslím si, že web umím napsat celkem slušně, jestli teda říkáš originálnímu čistému designu nakódovanému v XHTML 1.0 strict "dobře napsaný web". Co se týče grafiky, jsem zakladatelem grafického fóra www.graphique.cz a s grafikou "pár" zkušeností mám, fotografie stahuji z www.sxc.hu případně z jiných stránek se stocky. Co se týče rozsahu, přečtěte si mé stránky ;) A taky si přečtěte ceník, normálně dělám za trochu větší peníze, ale některé projekty ještě nejsou na doméně, a některé nakonec zákazník odmítl, a já mám v referencích prázdno, proto nabízím pro první tři zájemce web za cenu, která by mi alespoň kompenzovala čas strávený tvorbou, protože se stydím uvádět zákazníkům své stránky bez referencí...
Takže prosím než začněte rejpat, alespoň si přečtěte můj příspěvek ;)
Railbot
Profil
SuFF
Dobře napsaný web může být třeba v HTML, na to nemusí být zbytečně omezující XHTML Strict. Ale jestli mhu mít tedy jednu připomínku, tak si zkus na svém webu zvětšit písmo. Pevná výška boxů i celé stránky není dobře napsaný web. Ale to jen na okraj, třeba si příště dáš pozor. Omlouvám se za OT a přeji hodně úspěchů do budoucna :)
armin
Profil
To mi zavani jako motocykle yamakasi - made in china :) Jinak je to to same jako u hostingu - kazdy hleda nejlevnejsi, vubec ho nezajima podpora - zda vubec nejaka je, nastaveni serveru, nic, proste na 1. miste je cena. A radeji pak bude pomlouvat nebo vyptavat se jak se co nastavuje na tom a tom hostingu. Ale to je uz mimo misu.
Jinak web developing je tezke odvetvi, vetsinou prosperujici firmy vlastni lidi ve veku 40+ let, na PC si umi ledatak napsat text ve wordu a vytisknout (cest vyjimkam), o webu nemaji zadnou sajnu, nerozumi tomu, proto uprednostni "supaka" za par stovek, kteri jim udela "to same" za 10% ceny, kterou by jinak dali profesionalni firme, ktera ma nakoupenej veskery software legalne a produkuje cisty, validni kod.
Milan_hk
Profil *
armin:proto uprednostni "supaka" za par stovek

Kolik ti je? Moc si veris nech lidi at si kazdej vybere co chce. (a kdyz nerozumi jejich blbost ale neurazej)

že ty jsi dostal živnostak před pul rokem tak to ted mas hubu plnou kecu.

Jo ty mas vlastne s.r.o. tak to uz jsi fakt firma. No kdyz mrknu na tve stranky tak me prekvapuje tvoje sebevedomi. O podnikani vis kulovy a popremeslej jak jsi zacinal.

Jo as tou chinou. Mrkni co mas na noze co nosis a na cem delas ty tvoje bezva validní stránky!!!
Axamith
Profil
Nechci nikoho urážet. Živím se rukama i hlavou a znám cenu své práce. Jakékoliv. Proto mi nesedí nabidky typu "vysoce kvalitní web za 500,- " Pokud odvedeš kvalitní práci, tak si ji nech odpovídajícím způsobem zaplatit. Když jseš razantně pod cenu, tak v tom něco smrdí. Kvalita, legálnost, či co já vím co ještě. Dobrej zedník nedělá za 100,- na hodinu a ani dobrej kodér by se neuživil. Já dělám web jenom okrajově, ale ne zadarmo. Normálně se živím jako programátor CNC strojů a než bych psal programy a dělal za pár šestek, tak z firmy raději odejdu. To je můj názor a tím si stojím. Možná jsem někoho zvedl ze židle, ale to je mi docela fuk.
Lexter
Profil
Axamith

Tady nikoho ze židle nezvedneš. Nedokázat si ohodnotit svou práci by znamenalo nezaplatit nájem (u mě). Vysoce kvalitní web má cenu ohromné spousty peněz.

Ale taky byly doby, kdy jsem dělal za pár "šupů", tak bych to zase tak vážně nebral.
bonzik
Profil
Nechci nikoho urážet. Živím se rukama i hlavou a znám cenu své práce. Jakékoliv. Proto mi nesedí nabidky typu "vysoce kvalitní web za 500,- " Pokud odvedeš kvalitní práci, tak si ji nech odpovídajícím způsobem zaplatit.

No jo, ale podívej se na to z druhé stránky, pokud bude chtít SuFF získat nějakou zakázku, měl by mít reference a proto se tady nabízí tak "levno" :-) až bude mít reference, asi nebude nabízet web za 500,- Kč...
armin
Profil
Milan_hk: nemam sajnu o cem to mluvis. Abych to shrnul, nebudu se tak dementnimi poznamkami jake jsi tady ze sebe vymacknul ani zabyvat.
Milan_hk
Profil *
armin: to ja nepotrebuju. takze 19. To me staci.

Jinak o tech webech tech vysoce kvalitnich viz Lexter. nevim kde jsi na to prisel o vysoce kvalitnim webu.
Zatim jen tak mozna armin zde napsal co ma podle toho jak jsem si to tak procet extra weby.
Viz Petr VLK na tve. Já bych zrovna tyhle stránky raději ani nehodnotil. To dělal profík nebo žák základní školy?

vim ze to nebyli tvoje ale kamose co chtel aby jsi to sem dal protoze profik si stoji za tim co udelal a nepotrebuje aby mu to tady nejaky supak urazel.

opravdu vaz slova.
armin
Profil
Milan_hk: Treba ja mam na svem portalu komplet ucetnictvi - od vystavovani faktur (generovani pdf on the fly), pres rocni / kvartalni financni souhrny az po filtraci uhrazenych/neuhrazenych/vsech faktur, pak spravu vsech domen, admin pro klienty, cmsko, spravu cen, no komplet vse... reseni all in one. Navic je vse zabezpeceno proti jakymkoliv atakum, coz se o mnoha web aplikacich rict neda. Samo sebou vse validni a fungujici ve vsech browserech stejne. Vse (html,css,php,js) je ma prace, je to na vysoke urovni a povazuji to za profi reseni. Myslis ze bys treba konkretne ty byl schopen mi udelat toto same? Nic, myslim ze kazdy jsme tady v tomto vlaknu rekli dost, ja svuj nazor nemenim - clovek nabizejici web za par supu ma k tomu duvod - bud se nedokaze sam ohodnotit, nebo pracuje vyhradne na nelegalnim software a mysli si jak je chytrej. Jen jsem zvedav, kdyz vsichni budou keygenovat a krekovat softwary, autori nebudou mit zadne prijmy, tak se vybodnou na dalsi vyvoj, co budou pak supaci krekovat, to by me fakt zajimalo :) Je to hodne extremni pripad, ale budiz :)
Martin__
Profil *
Myslím si, že SuFF nedokáže nabídnou kvalitní práci nebo se nedokáže prosadit a tak se uchýlil k takovému zoufalému kroku, kde pro získání reference udělá úplně cokoli. Takoví lidé částečně ničí konkurenci a snižují ceny za prezentace v povědomí potencionálních zákazníků.
Doporučil bych Ti, aby jsi oslovil nějakou neziskovou organizaci, charitu, kde můžeš jen pomoci a cena "zadarmo" je minimálně šlechetná a né neobvyklá.
souki
Profil
Martin__
Souhlas.. Doporučuji např nějakou školu. Sám jsem tak začínal. Ideálně svojí. Ta je schopna ze svého rozpočtu vyčlenit nějakou symbolickou částku a takový je web je potom dobrým odrazovým můstkem (samozřejmě pokud je kvalitně zpracovaný)
SuFF
Profil
Moje škola web má. Co se týče legality, používám GIMP a PSPad, takže žádný problém. A nevidím nic špatného na nabídnutí tří webů pod cenou kvůli referencím. A vůbec nepřijde vám, že jste tak malinko OT ?
Zdeněk Košťál
Profil
SuFF

Přijde to tak i mně, bohužel poslední dobou je to móda neustále někoho napadat nebo urážet. Přidáš nabídku a hned se snese hejno supů.

Ostatní:

Nevím co se vám nezdá, jasně napsal že je to do referencí, protože se od něčeho potřebuje odrazit. Proč tu pořád musíte řešit spoustu omáčky okolo? Pár lidí poradilo a zbytek se tu zase pohádal. Autor vlákna po vás nechtěl řešit jeho finanční situaci, předložil nabídku, která je myslím jednoznačná.
Martin Kuželka
Profil
Dotaz pro většinu z vás: jak jste začínali vy? To jste opravdu ihned začali nabízet své výtvory za desetitisíce a nikdy jste nedělali za pár korun? Pokud ano, tak jste asi opravdu dobří obchodníci a tuhle schopnost vám můžu jenom závidět. Já jsem třeba několik webů za těch pár korun dělal a nevidím na tom nic zvláštního ani špatného. Šlo mi tenkrát také reference.

Ani moc nechápu, čeho se bojíte. Jste přece profesionálové, kteří mají o práci postaráno, a nějaká nabídka webu za pár korun vás nemůže rozhodit. Vždyť vy máte plno práce a pomalu ani nestíháte, ne?
alois
Profil
Ani moc nechápu, čeho se bojíte. Jste přece profesionálové, kteří mají o práci postaráno, a nějaká nabídka webu za pár korun vás nemůže rozhodit. Vždyť vy máte plno práce a pomalu ani nestíháte, ne?
:-))
To sedí:-)
Azu
Profil *
Na začátku sem to dělal za levno ne kvůli referencím, ale kvůli odpovídající kvalitě, ale i tak sem pod 4000,- za běžný firemní web o 4 - 6 stránkách nešel. Později když šla kvalita nahoru, tak šla s tím i cena nahoru a tyto firemní weby sem přestal dělat a rozdávám tyto zakázky, protože ač jde vše cenově nahoru, tak právě díky mnoha nabídkám skvělých webů za 500,- si zákazníci myslí, že se je snažím okrádat a nejsou ochotni dnes dávat za podobné weby max. 2 - 3tis. Tito zákazníci většinou z řad autodílen a drobných řemeslných firem nemají často vůbec ponětí co je internet, ale prostě vidí, že to má většina konkurence a tak to chtějí také ač nevědí v podstatě proč , nevědí co jim to má přinést a nic kolem toho. Proto tito lidé nechápou rozdíl mezi tím co jim přinese web, který návštěvníky upoutá obsahem a především svým vzhledm, který podporuje důvěru zákazníka a díky této neznalosti si tak vezmou ty stránky od studenta za 500,- protože to mej jen jako povinnou nutnost a ne jako svou vizitku. Zákazníci, kteří v tomto mají jasno a vědí k čemu stránky chtějí, tak ti nemají problém za ně zaplatit i adekvátní částku. Měsíčně mam 8 - 12 zájemců o tyto firemní stránky, ale už to nedělám a nestrácím s nimi čas, protože z těchto firem je schopna akceptovat cenu okolo 8000,- maximálně jedna firma z 30, tak to raději rozdávám kolegům a věnuju se vývoji vlastních projektů. Není to tedy o tom, že by člověk nestíhla, to rozhodně ne, protože takovéto firmení weby se udělají během večera a nezaberou víc jak 4h práce, ale je to o nedostatečném ohodnocení ze strany zákazníků, za což můžou právě tito začátečníci. Bohužel poslední rok se začíná čím dál víc tento nešvar dostávat i na pole internetových obchodů, kdy velká část lidí si nechává udělat shop od studentů za cenu do 1500,- kdy se jedná o opensource shopy, protože o provozu internetového obchodu nevědí vůbec nic. Bohužel po těchto špatných zkušenostech s firemníma stránkama a zejména po zkušensoti s těmito levnými obchody mnoho těcho majitelů má skepsi k těmto internetovým aktivitám a nemají ani zájem o předělání a spíš končí s tím, že jim to nic nepřineslo, bohužel nechápou, že to byla jejich počáteční chyba a už dále do toho nechtějí nic investovat, obzvlášť když na ně firma vybalí cenu za shop 20 000,- , ale najdou se i tací, kteří se na internetový obchod spoléhají, něco málo jim to přineslo a dle odezvy zákazníků a vlastních postřehů pak přecházejí z těchto levných obchodů na lepší řešení za mnohonásobně větší cenu a rvou si vlasy jak mohli být tak blbý a vzít si shop od studenta, který jim ho jendou nainstaluje a víckrát už o něm neslyší a obchod jim tak zůstává na krku bez jakékoliv podpory a informací, které pomůžou v tomto podnikání a rozvoji obchodu.
Koukám, že sem se dostal od původního témata kdy sem chtěl jen napsat za jakou cenu sem začínal, někam dál. Navíc nevim proč to tady vše píše, když to zase jako vždy tyto mé delšé příspěvky moderátor samže :-)
YoSarin
Profil
Jak to tady tak čtu, tak to vypadá, že byste všichni (ok, téměř všichni) raději skočili po nabídce vytvoření firemního webu o šesti stránkách za pět tisíc od člověka který nemá žádné reference, než po té samé nabídce, ale za tisícovku, od studenta který taktéž nemá žádné reference.

Nejsou reference -> těžko se shání zakázky. Proto někteří přistupují k takovýmto krokům. Já se jim nedivím - nějak se začít musí.

Mimochodem, proč by měl být web od studenta nekvalitní? Pokud vím Dero je student (občas mívám depky že o několik let mladší "kluk" je o tolik lepší ;) ), Timy je student a existuje určitě ještě řada dalších, které bohužel neznám (ne že bych Dera nebo Timyho nějak zvlášť znal).

Je ale pravda že nevím za kolik oba výše jmenovaní pracují. Každopádně - kvalitní stránky mohou být levné a může je dělat student. I studentovi jde především o jeho osobní prospěch - ať už v budoucnu (reference, snaha přilákat a "vychovat si" zákazníky), nebo v současnosti (vyšší cena, když vím že najdu někoho, kdo mi bude ochotný tolik zaplatit).
Azu
Profil *
YoSarin: může s tebou jen souhlasit, ale takových lidí o jakých píšeš je tak málo, že jsou jen jehlou v kupce sena, tedy těch studentů s nekvalitní prací a je už jendo za kolik peněz. To, že by zákazníci chtěli reference obzvláště na firmení malé weby je utopie, opravdu je vidět nechtějí protože většina z nich vůbec netuší k čemu stránky chtějí a je jim úplně jendo kdo jim je udělá, jde jim jen o co nejnižší cenu a nechápou, že by to mělo také nějak kvalitně vypadat, tomu prostě nerozuměj a naopak často chtějí do stránek nejnemožnější animavané gify, které někde vidí (hejbající se kočka, točící se obálka a podobné kýče). Od 28.12.2005 eviduju 103 zájemců o zhotovení firemních webů, ktré sem rozdal k realizaci kamarádům a jestli z těchto zájemců bylo 8, kteří byli ochotni zaplatit za dobře udělané stránky cenu kolem 8000,- , tak to je hodně, jinak ostatní jsou ochotni dát většinou maximálně do 2 000,-
radim93
Profil
Velká část z vás se chováte jako hovada největšího kalibru.

On dává web za 500 Kč, aby měl reference. Později však cenu zvýší, jestliže ne, je to jeho věc, vy děláte weby za tísíce, ale kdybi jste si nakonec řekli za standartní web místo 8 tísíc třeba 2 000, zhoršil by se ten web, ne, hold každý děláme za své ceny, každý se nějak živíme, každý na to jdeme jinak a hlavně, každý si můžeme dělat co chceme a uznáme za vhodné.

Pokud firma pověří výběrem webdesignéra někoho kdo o tom ví prd, je to její věc.

Nenadávejte tady a raději se věnujte výrobě svých webů, budete mít práci dřív z krku a klient vám možná i něco dá za rychlost.
Railbot
Profil
Ámen.
Azu
Profil *
Ono si nejde říct za web tak nízkou částku i kdyby si chtěl pokud to děláš poctivě a s fakturou. Student nemá náklady naprosto žádné, neplatí sociálku, neplatí zdravotní pojištění, software většinou nelegální, neplatí daně, bydlí u rodičů atd. prostě to udělá za ty levný peníze čistá ruka. Kdežto živnostník platí z toho daně, platí sociálku, zdravotní pojištění, nakoupí software legálně a nepoužívá kradený photoshop, musí tím vydělat alespoň na jídlo, elektriku a střechu nad hlavou. Když nebudu počítat provozní náklady, tak na odvodech vysolí klidně i polovinnu z toho co přijal. Takže student shop za 2000 které má, kdežto živnostník aby měl ty 2000, tak musí chtít 4000 a i něco navíc, protože má jiné provozní náklady a potřeby na základní živobytí a tak se dostaneme minimálně na tu cenu 6 - 8tis. Proto o tyto zakázky nemají firmy zájem a zákazníci můžou být rádi že tu jsou studenti, kteří tak mají práci a firmám to je jedno protože se můžou zaměřit na jinou klientelu.
ronnie
Profil
SuFFe, s poklidem můžeš zvýšit cenu, Tvá práce bude mít vyšší hodnotu, na referencích tolik nezáleží;)
armin
Profil
Celkem zajimava debata... ja udelal nekolik desitek (mozna i stovek, nepocitam to) webu, a ani na jednom projektu nefiguruje me jmeno, link, nic. Proc? Protoze jsem byl student kdysi a delal jsem pro firmy ktere to pak vydavali za vlastni dilo. V zadnem pripade jsem se vsak nepodbizel jak nakej trosecnik na kde jakem foru. Na tech x ruzne zamerenych a nekdy i hodne obtiznych webech jsem se za x let naucil celkem slusne psat kod coz je myslim ohromna deviza. Kdyz se clovek podbizi, tak za 500,- nikdo nikomu neda udelat monstrozni portal, nebo obr portal pro realitni kancelare, atd. Proste dany clovek ustrne na 1 propastnem miste ze ktereho neni uniku. Zakazek pribejva, penizky se sypou, ale neni cas na samovzdelavani, a vlastne neni ani duvod - bo vse co potrebuji - narezat design do html, max. napsat mail() v php a nakej smesnej formular, tak na to neni potreba zadne znalosti. V soucasnosti nemam problem s nicim jsem schopen udelat v php od komunikace pres COM port (sms na mobilni telefon, komunikace s peneznym suplikem od kasy,...), pres tvorbu pdf, rtf souboru az po cokoliv. Proste neomezene moznosti. Treba potreboval jsem vest ucetnictvi, tak jsem si napsal vlastni ucetni program, a nemusim kupovat za tezke prachy cokoliv na ucetnictvi a faktury. Jako je pravda, ze kdybych delal 20 webu mesicne, kazdy za 500,- tak vydelal bych vice jak jsem vydelal oficialne u jednotlivych firem. Ovsem penize by mi v soucasnosti nenahradili me dovednosti. Penize se minou, dovednosti se pomaleji zapominaji ;) Cili ja jen tolik bych k tomu rekl. Howgh
Skogen
Profil *
Úsměvné.. I kdyby se SuFFovi nechtělo se s weby bůhvíjak mazat, jakože se mu chce, protože to dělá kvůli něčemu, co bude finančně ohodnoceno až následně, je třeba si uvědomit, že řadě zákazníků, jednotlivcům či malým firmám, často naprosto postačí i web bez extrémních vychytávek, který by ospravedlňoval vysokou (byť realistickou) cenu a ne každý živnostník je ochoten dát za řešení desetitisíce.

Tak mi připadá, že z pánů zavedených webdesignerů hovoří hořkost ;o) I kdyby dělal weby úplně zadarmo, je to jeho věc. Konkurence pochopitelně tlačí ceny dolů, taxikáři by mohli vyprávět, že ano ;o)) Podobný rozruch mě vždy dokáže zlomit v pase... Berte to jako jeho obchodní strategii do začátku, nikdo z vás mu nic nedá (kromě dobré rady, jenže těch jsem zrovna tady v tom vláknu moc neviděl).
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0