« 1 2
Autor Zpráva
Lexter
Profil
Skogen

Ale to je jasné, že jsme rozhořčeni :). Ale to je také dáno tím, že češi by si pro korunu nechali koleno vrtat.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Azu
...už to nedělám a nestrácím s nimi čas, protože z těchto firem je schopna akceptovat cenu okolo 8000,- maximálně jedna firma z 30...
Není to tedy o tom, že by člověk nestíhla, to rozhodně ne, protože takovéto firmení weby se udělají během večera a nezaberou víc jak 4h práce, ale je to o nedostatečném ohodnocení ze strany zákazníků, za což můžou právě tito začátečníci.

njn... vím, že to půjde asi těžko, ale budeš se muset nejspíš smířit s tím, že se najdou lidé, kteří jsou ochotni pracovat i za méně, než 8000,- za 4 hodiny :)


Ostatní rejpalové
i kdyby SuFF nabízel svou tvorbu zdarma a navrch přidal dvacku a králíka, nic nenaděláte. :)
armin
Profil
Mustafa Ibrahim: plne s tebou souhlasim, je kazdeho vec co dela. Kdyz si zvolil cestu jakou si zvolil, je to jeho vec. Ja se jen desne tesim na dobu za 10-15 let. To bude nynejsi web elita nucena vydelavat, nejspis vsichni budou mit pred ocima popelniky (mysleno 20 a vic dioptrii), budou makat 22h dene, protoze si sve prace ceni :) Treba kdyz bude chtit nakej webdesigner a koder a buhvi jaka profese za x let pofrci, si poridit treba auto, tak snad se postesti a do duchodu si takovymto sbesilym tempem neco poridi, akorat to uz pak nebude ropa, ale bude mit auto, ale bude slepej, ale bude mit auto, ale bude starej, ale bude mit auto :D
Kez by takovyto fachmani existovali ve stavebnictvi, automobilizmu, a v jinych odvedtvich. Treba ja osobne bych si nechal libit nake porsche za 10% sumy, jen proto, aby mel prodejce referenci, ze prodal nakej vuz. Nebo treba jdu si stavet dum a rekl bych ze stavebni firme dohodim dalsich 5 domu na staveni, at mi ten muj postavi zdarma. A nejlepsi veci v tomto fachu jsou reference. Kdyz jdu treba do teska na nakup, tak reknu u pokladny ze jsem delal pro tu a tu firmu web grandhotelu a prodavacka z toho spadne ze zidle a jen mavne rukou, ze jsem fakt hustej, nemusim platit. Jako fakt, reference jsou super vec! To si hlidejte jak prst v nose. Kazdy je tvurcem sveho stesti a preji vsem hodne uspechu ;)
yderf
Profil
armin

Zbytočne preháňaš a ironizuješ. Závisí vždy na šikovnosti a občas aj na okolnostiach. Ak je šikovný, tak z neho niečo bude, ak nie, tak mu nepomôžu ani dve kopy referencii. Tvoje analógie sú od veci.

Úplne jednoducho si viem predstaviť, že by automobilka poskytla pár aut napr. do filmu zdarma ako sponzoring, podobne do súťaží a pod. Prečo? Lebo to môže byť dobrá reklama. Určite by poskytla zdarma auto nejakému poskytovateľovi webhostingu a all in one riešení zo Slovenska (áno, myslím teba), ak by z toho niečo mala. A presne preto Suff, či ako sa volá ponúka weby za päť stovák. Lebo na tom môže získať. Chápeš? Ak nie, je mi ľúto...

Mimochodom, keď už píšeš pre bratov Čechov po cesky, tak snáď rozumieš Prosím používejte diakritiku a interpunkci. ;-) Ja osobne sa tiež premáham.
Azu
Profil *
Příspěvek od armina možná vypadá jako nadsazený, ale ve skutečnosti je zcela realistický a pravdivý.
Naštěstí sem toto pochopil již dříve a snažim se dělat věci, so kterých tito studenti nedělají a abych měl na ten barák a jiné věci, tak podikám i v jiných oblastech. Vnitřně mně na tom všem nejvíc štvou ty nespravedlivé podmínky. Proč já musim odvádět daně a platit veškerá pojištění, které mně nutí dát cenu na nějakou minimální částku ať chci nebo nechci a student tohle nemusí a přitom mně vytváří konkurenci. To jsou zkrátka nefér podmínky na trh, když oba podnilají ve stejném oboru, vzájemně si konkurují ale jeden má k tomu podnikání obrovské finanční úlevy. Co by se tak stalo kdyby studenti začali vyrábět třeba auta a prodávali je min. za polovinu běžné ceny, to by se asi konkurenčním firmám také nezamlouvalo a díky své pozici na trhu by si to ve vládě prosadili , že to tak prostě nebude ale tady s tím se nic neudělá.
Petr Tichý
Profil
Azu
Vážený pane profesionál,
nezdá se Vám, že si trochu protiřečíte?

Cituji: "Zákazníci, kteří v tomto mají jasno a vědí k čemu stránky chtějí, tak ti nemají problém za ně zaplatit i adekvátní částku. Měsíčně mam 8 - 12 zájemců o tyto firemní stránky, ale už to nedělám a nestrácím s nimi čas, protože z těchto firem je schopna akceptovat cenu okolo 8000,- maximálně jedna firma z 30, tak to raději rozdávám kolegům a věnuju se vývoji vlastních projektů. Není to tedy o tom, že by člověk nestíhal, to rozhodně ne, protože takovéto firmení weby se udělají během večera a nezaberou víc jak 4h práce, ale je to o nedostatečném ohodnocení ze strany zákazníků, za což můžou právě tito začátečníci."

Řeknu Vám, že se vůbec nedivím lidem, kteří Vám nechtějí zaplatit 8k ba třeba 4k za web, který Vám nezabere více než 4h. Kvalitní web jednodušše nejde udělat za 4 ani za 5h. Nedostatečné ohodnocení to rozhodně není a o tom, kdo zná svojí cenu, bych se tady moc nebavil. Vy byste se ohodnotil na 2k/h?

Mrtě-krát se tady objevilo nevlastnění ŽL. Všichni na to narážíte jako na něco, co by mělo člověka pohoršit nebo zméněcenit. Nikoho z vás zřejmě nenapadlo, že pod 18let si pořídit ŽL prostě nejde a obtěžovat s tím rodiče je blbost.

Zbytek má zase alergii na studenty? Myslím, že ano. Závidíte, že jsou(jsme) bezstarostní a když už nám překlapne 18 roků a pořídíme si ŽL, tak nemusíme platit pojištění? Myslím, že ano. Vy jste asi nebyli studenti, že? :o)

"Proč já musim odvádět daně a platit veškerá pojištění, které mně nutí dát cenu na nějakou minimální částku ať chci nebo nechci a student tohle nemusí a přitom mně vytváří konkurenci. To jsou zkrátka nefér podmínky na trh, když oba podnilají ve stejném oboru, vzájemně si konkurují ale jeden má k tomu podnikání obrovské finanční úlevy."
Tomu se musím potichu usmívat. Ten, kdo toto řekne, tak zřejmě skočil ze základní školy rovnou do práce resp. nezažil studentské roky a podmínky.

Nechápu čeho se kdokoliv bojí. Básníte tady o autech Porsche za 10% ceny, vždyť je to blbost. Stejně jako si člověk může koupit auto za 0,5% ceny Porsche, tak si někdo to Porsche koupí. Je to jako s čím koliv jiným. Když je student nešikovný, tak se neuplatní a nemáte se vy profíci čeho bát. Když je student šikovný a má chuť, prosadí se ať chcete nebo ne.

Některé reakce mi jsou opravdu k smíchu. :o) Mějte se fayn...
Lexter
Profil
Petr Tichý

Souhlasím Peťo. Holt to takto chodí a čílit se nad tím je více než zbytečné. Když bude student šikovný a půjde do toho na plné koule, tak my budeme v háji, no :D. Ale co, dle mého čím bude více šikovných lidí, tím bude svět krásnější :).

SuFF

Jdi do toho, na nás se vybodni ;).
YoSarin
Profil
Petr Tichý
Máš pravdu.
Azu
Profil *
Petr Tichý
Jestli děláte vše znovu od počátku pro každého zákazníka, tak pak chápu, že na to na co já potřebuju 4h, budete potřebovat týden. Když mam ovšem nástroje k tomu abych web zhotovil rychle již vytvořené, tak mně to nezabere víc jak ty 4h.
www.seznamobchodu.cz jak myslíte že sem to dělal dlouho ? Celé včetně adminsitrace pro kompletní správu ale i vymyšlení a vytvoření grafiky to dalo 11h práce. Když sem u těch firemních webů tak např. www.partner-media.cz včetně vymyšlení loga i grafiky 4h práce a rozhodně si nemyslim, že by se to mělo prodávat za nějaké 2tis, jen za grafiku by jste jinde vyhodil 2x tolik, tak asi tak nějak, ale jestli svou práci i do budoucna hodnotíte na ty 2tis. tak proč ne, každého věc.

V době kdy já chodil na střední tady ještě internet nebyl, takže se mně něco takového netýkalo, jen sem chodil kreslit vánoční ozdoby, ale znal sem tržní cenu této práce a nesnažil sem se jí dělat za méně a díky tomu sem vydělával více než rodiče i s bratrem dohromady. ŽL mně nutí mít stát, ono bez ŽL podnikat ani nelze a když chce na to firma doklad, tak jí dáte asi co když ne fakturu ? Myslíte si, že se snad dá na dohodu o provedení práce fungovat celý rok jako hlavní zdroj příjmů ? To opravdu nelze. Tohle nemá cenu ani nijak dále rozebírat, protože každý na to méme jiný pohled z jiné strany, je to každého věc jakou má cenu jeho práce. Jak psal Armin, až vyjdete ze školy, tak to pochopíte pokud u této činnosti zůstanete, že takto to dělat skoro zadarmo prostě nejde, protože za reference se nenajíte. Neznám jedinýho studenta, který by v době studia netvrdil to samé co Vy a po škole když začal podnikat v tomto oboru naplno dal za pravdu mně a říkaj si proč byli tenkrát tak blbý, že si neřekli víc. Ono totiž potom až budete mít ŽL a budou se na Vás obracet staří zákazníci z Vašich studijních let a Vy na ně vybalíte cenu 2 - 3x takovou než jaká byl předtím, tak půjdou zase hledat jiného studenta. Pokud to má někdo jako přivýdělek při studiu a nehodlá se tím zabývat na plný úvazek po studiu, tak je jedno za kolik dělá, ale v opačném případě se Vám to do budoucna vymstí a budete začínat opět od nuly a schánět nové zákazníky. Osobně mně je to úplně jedno, protože tyhle levné zakázky mně nezajímají, dávám je právě studentům a jedu si na svém písečku a musim zakázky i odmítat. Jen sem napsal pohled z druhé strany.
yderf
Profil
Lexter

Ja si dokonca myslím, že je to stále v pohode, zákazníkov je dosť pre všetkých :-)
Lexter
Profil
yderf

Jin si najdi na google slovo webdesign :D, prsty celého našeho národa ti asi nebudou stačit :D
armin
Profil
yderf: zbytecne neprehanim a neironizuji. Ja byl taky student, ale nedelal jsem ze sebe podradnou rasu ;) A co se tyce psani s diakritikou, tak to vis, ja jsem tak hrozne linej precvaknout klafku :)

Azu: Ono totiž potom až budete mít ŽL a budou se na Vás obracet staří zákazníci z Vašich studijních let a Vy na ně vybalíte cenu 2 - 3x takovou než jaká byl předtím, tak půjdou zase hledat jiného studenta.

Souhlasim v plne mire. Ja taky jako student udelal za 5Kc jeden nejmenovany katalog na prodej starozitnosti s moznosti rezervace, komplet sprava pres administraci. Nyni, nejak v lednu nebo kdy, byla na me jista pozadavka na dodelani 2 drobnosti, rekl jsem si o 1,5Kc a majitel malem zkolaboval. Ze to co pozaduje doplnit, neni ani 1% z celkove prace, proc takova cena? Ze by silenymi odvody do socialni a zdravotni pojistovny? :)
Lexter
Profil
armin

Sakra jak vás tak čtu, měl bych služby zdražit aspoň o 300% :D
armin
Profil
Lexter: nemusis, klidne jeste udelej slevu a akci, je to kazdeho jeho vlastni vec. Treba ja osobne si radeji dam volno a oddych, nez jako nonstop makat a v podstate zadarmo. Casem tomu prijde kazdy na chut, co je pro koho vhodne ;)
Skogen
Profil *
Azu

Ty klidně s dohodou o provední práce vystačíš, protože s tak minimální časovou náročností se klidně můžeš vyžívat v jiném HPP a weby dělat o víkendu ;o)

Co se týče webdesignu jako hlavního zdroje příjmů a podnikání na ŽL, myslím si, že to stejně dobře jako z té horší stránky - levné nabídky vám ukrajují z koláče a do jisté míry poškozují pověst kvalitní práce - můžete nahlížet i z té stránky lepší - totiž že právě vy se tomu můžete věnovat ve vší síle a se vším nasazením a ne kdesi po studiu či po šichtě v noci u hrnce kafe.

A kdybych měl hovořit vážně, kdybych potřebova web, asi bych se na tebe obrátil, protože ukázky na mně činí dobrý dojem. Střízlivé a vkusné.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0