Autor Zpráva
dasds
Profil *
Dobry den, spravil som web:

- fotoblog (admin-pridavanie fotiek, komentare k nim, popisky, administracia)
- relativne pekny design
- informcie o osobe

co mam za to vypytat?
Plaváček
Profil
dasds

Zeptal se tě někdy pekař, kolik si má říct za dobře vypečenej chleba?
Manq
Profil
dasds
neškodilo by, kdyby jsi uvedl adresu na Tvé dílo.

Plaváček
Například můj strejda je pekař a ptal se mě na to :o))
Plaváček
Profil
Manq

Chtěl jsem tím říct, že každý by měl znát cenu své práce.
Petr Tichý
Profil
Tak podle tvého popisu bych řekl, že se cena může pohybovat v rozmezích 1000-20k.
Manq
Profil
Plaváček
samozřejmě, I am just kidding :-)
dasds
Profil *
neškodilo by, kdyby jsi uvedl adresu na Tvé dílo.

este som nikdy nerobil web za peniaze, robim som len vo firmach kde som odviedol nejaku cast a potom to predali, je to vlastne CMS celeho fotoblogu + design?

1000 ? si normalny? ja ocakavam okolo 10.000
Manq
Profil
dasds
1000 ? si normalny? ja ocakavam okolo 10.000

Petr napsal tak velký cenový rozdíl asi proto, že je težké říci cenu, když "jen" napíšeš co jsi udělal, chtělo by to "živý" důkaz, nevíme jak kvalitně je to naprogramované a spoustu dalších věcí.
Dero
Profil
dasds: Ukaž své dílo. Normální cena za takovou práci je od 20 000 CZK výš, ale záleží na stupni provedení.
armin
Profil
dasds: vie to exif? AutoThumbnail? Ja osobne berem 400,- bez dph / hod za prvotriednu pracu. Je to priatelna ciastka pre kohokolvek, nakolko celych 60 minut pracujem a urobim kus prace. To co si popisal, je tak na 15h prace, takze tipoval by som to minimalne na 6.000,- za php kod, design 3-4, okolo 9-10 bez dane koncova ciastka.
free.will
Profil *
Koukam ze je nekdy slozitejsi urcit cenu nez naprogramovat nejakou tu aplikaci :-)

Ale co me prekvapilo je ze jsi vytvoril web a az pak zacal resit jeho cenu...
dasds
Profil *
To co si popisal, je tak na 15h prace


pocuj, mam otazku: ked som uz niekedy podobne pisal a preberem to s nejakymi upravami tak mam ratat ten cas ako som to predtym robil alebo ziaden cas(iba ten co som to tam skopiroval)??
Petr Tichý
Profil
dasds
IMHO je tvým právem účtovat si i minimálně část ceny za dobu, kdy si to vyvíjel.
Plaváček
Profil
Petr Tichý

No, a já si účtuju i dobu, kdy u ladění konečného díla piju kafe :)

Každopádně, pokud se jedná o kvalitní práci, rozumná cena je někde kolem 20 - 25 000 Kč.

Ale bez konkrétní ukázky těžko říct.
Railbot
Profil
piju kafe :)
Asi nebudu jediný zklamaný. Čekal jsem modrého portugala :)
free.will
Profil *

No, a já si účtuju i dobu, kdy u ladění konečného díla piju kafe :)



To abych zacal litovat ze ja kavu nepiju :-)
armin
Profil
dasds: Eh? Rataj komplet vsetko, preco ak si pouzil uz hotovy kod, ten by si do neho neratal? Jako jasna paka, ak sa robi nieco znamemu, tak sa nasadi ina ciastka, ale rataj si vsetko! Vychadzaj z mojho rozpoctu - ja nemam nic v tomto smere hotove (nie je ale problem komplet aplikaciu napisat) a pod 9-10 bez dane sa nedostanem. Tak preco si chces odratavat zo sumy kod ktory si si napisal pred x mesiacmi? Ach jaj, ty mas ale napady :)
Richi
Profil
pocuj, mam otazku: ked som uz niekedy podobne pisal a preberem to s nejakymi upravami tak mam ratat ten cas ako som to predtym robil alebo ziaden cas(iba ten co som to tam skopiroval)??
ja bych si na tvem miste započítal i čas zde na diskusi když jsi zjištoval kolik si máš za to říct :-)
dasds
Profil *
armin
Rataj komplet vsetko, preco ak si pouzil uz hotovy kod, ten by si do neho neratal?

mam este jednu otazku:

co by ste si vypytali za web, kde by som spravil vlastny design (tak za 3000)
ale funkcnost by som prebral z open source? nejake CMS, pripadne nejake drobne upravy a podobne? zaujima ma to.
Petr Tichý
Profil
Jak moc upravené resp. jak dlouho zabraly úpravy? Tipuji z malého popisu tak 7k.
Marek Prokop
Profil
rozumná cena je někde kolem 20 - 25 000 Kč

Jen pro zajímavost, co je na tom CMS fotoblogu tak speciálního, aby byla jeho cena vyšší než nulová? Cenu za implementaci, design, zaškolení obsluhy apod. nijak nezpochybňuji. Překvapuje mne jen to, že dnes ještě někoho napadne vyvíjet pro jednoho klienta CMS pro blog.
dasds
Profil *

Jak moc upravené resp. jak dlouho zabraly úpravy? Tipuji z malého popisu tak 7k.


no dajme to ze z open source by som nezmenil nic, len to vsetko nahodit spojazdnit atd, dat na hosting, zaskolenie klienta...7000KC? 10.000 SK?
armin
Profil
dasds: ja som prerabal sablonu a dorabal par drobnosti (anketa remake, horizontalne menu nastylovat, urobit modul do adminu na to) pre Limbo CMS za 5Kc. Ale ta sablona bola dost obtiazna a vysoko specificka, proste piplacka s tym.
tozi
Profil
dasds
Dočkáme sa aj ukážky? :) niekde to nahoď nech sa na to môžeme pozrieť.Ako sám vidíš odhady sú rôzne.
Michal Acler
Profil *
Nekdy by tahle komunita mela vylist na svetlo, aby mela pojem o cenach;) Ony jsou dve ceny - jedna aby se ti to zaplatilo, druha za kterou jsi to ochotny prodat. Pokud jsi dobry obchodnik, prodas to mavnutim prstu za dvojnasobek vyrobky :)
Jindra Holý
Profil
no dajme to ze z open source by som nezmenil nic, len to vsetko nahodit spojazdnit atd, dat na hosting, zaskolenie klienta...7000KC? 10.000 SK?

to je trosku ..... tak kazdej se citi jinak cennej,.....musis se umet hlavne sam ocenit,...ale za to co si vypsal bych si rekl mozna kolem 5k Kc
Mustafa Ibrahim
Profil *
dasds

Většina lidí, kteří neznají cenu své práce, shoří jako papír - nevím jak ostatním, ale např. mně je upřímně jedno, kolik si za svou práci řekneš.

Obchodník musí s cenou i sám se sebou pracovat - hledáš pevný bod ve vesmíru?!
Zdeněk Košťál
Profil
Záleží na tom kolik máš praxe a referencí, ale zase jestli je klient ochoten zaplatit tolik, kolik si řekneš. Upřímně nejlepší je domluvit se předem za projekt, protože už jsem zažil (naštěstí ne z vlastní zkušenosti), že klient řekl, že tolik hodin to dělat nemohl a chtěl snížit cenu, na což mu známý nepřistoupil a klient tedy odstoupil od smlouvy.

1000 ? si normalny? ja ocakavam okolo 10.000
Vždyť jsi to napsal, tak proč se nás ptáš? :-). Odpověď víš.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0