Autor Zpráva
00flash00
Profil
Potrebujem vytvorit e-shop pre auto a home hifi, sme oficialny dovozca znaciek magnat a alpine (a mnoho dalsich) na slovensko a chceme rozbehnut e-shop.
Nase stranky:
www.magnat.sk
www.alpine.sk
www.audio.sk

Vyzadujem:
Fakt pekne graficke spracovanie
Stromové menu
Administracny panel
E-Shop na urovni
orientačnu cenu
Danový doklad (nieje podmienkou )


Zatial poprosím len o zasielanie grafickeho navrhu respektíve spracovania ostatné sa dohodne cez telefon alebo mailom

allsecuritygroup@stonline.sk
armin
Profil
V pripade seriozneho zaujmu mozem ponuknut svoj e-obchod ktory nema konkurenciu... Co sa tyka grafickeho navrhu, je bud na Vas aky si dodate, prip. zhotovim ja a vyberiete si. V pripade zaujmu sa pozrite na zatial docasny web e-obchodu: http://tmp.arminshop.sk/ resp. http://tmp.arminshop.sk/sk/ nakolko je funkcna iba sk verzia...

Som platcom DPH na SK.
00flash00
Profil
je dade spustený ten e-shop? ale 40 tisic za e-shop je v dnesnej dobe pomerne vela, aspon podla mojho nazoru
quinux
Profil
00flash00
ale 40 tisic za e-shop je v dnesnej dobe pomerne vela
40 tisíc je spíše "pakatel" za kvalitní e-shop. Náklady se mohou vyšplhat i mnohem výše a pořád to "nemusí" být přehnaná cena.

Avšak pokud myslíš, že 40 tisíc je moc za to co předvedl armin, tak to máš jistě pravdu. Jeho shop je opravdu bezkonkurenční, každá stránka ukazuje "Požadovaná stránka neexistuje!". ;o)
armin
Profil
00flash00: pred x rokmi som hotovy engine shopu predal par spolocnostiam, ktore ho prezentuju ako svoje dielo. Ak chces napis mi na IM alebo na mejl, adresy ti zdelim kde to bezi. Nedalo by sa povedat ze je to nasadene pre outsiderskych podnikatelov niekde na dedine s navstevnostou 5 UIP / mesiac. To ci je 40 Sk moc alebo malo, je kazdeho nazor. Ak si zoberies iny shop a nakazes si vsetky fcie ktore su u mna v zaklade, tak sa dostanes na ovela vacsiu ciastku a to nehovorim o kvalite, bezpecnosti, rychlosti,... Nakolko sa v tejto oblasti pohybujem uz par rokov, tak viem co predavam a viem preco tolko za to.

quinux: nauc se prosimte cist, abych to shrnul:
1) prece jsem psal (navic tlustym pismem) ze se jedna o docasnou verzi stranek pro muj shopik
2) asi po 2 minutach jsem tam pridal "resp. http://tmp.arminshop.sk/sk/ nakolko je funkcna iba sk verzia" a ty jsi psal po cca. 4 hodinach
3) jen tak mimochodem - tmp - na zacatku pochazi z anglickeho slova temporary, co v prekladu znamena docasny. V IT se zvykne uzivat bud temp nebo tmp pro vyjadreni slova temporary. A jelikoz uz vsichni vime co to v prekladu znamena, nejspis se jedna o docasny web, NE FINALNI
quinux
Profil
armin
1) to imho nikoho nezajímá, potencionální klient napsal požadavek a je v tvém zájmu mu nabídnout ukázku funkčního řešení (když už tedy něco ukazuješ).
2) co je na tom alespoň trochu funkčního? Jeden by řekl, pár HTML stránek mezi sebou prolinkovaných. Ani památka po nějakém enginu.
3) i kdyby ta doména zněla http://docasna-ukazka-meho-bezkonkurencne-nefunkcniho-reseni.moje.xx tak když to poskytuješ na ukázku, tak to buď fungovat bude nebo se tím neoháněj.
armin
Profil
quinux: no tak to pardon pane velkomoznej... hrozne se omlouvam ze vubec ziju :) Ne sranda, jo ja to beru. Demo nebude v zadnem pripade, bude k dispozici ke stazeni video jak co funguje. Ale nejdriv musim udelat i cz verzi (stranek) a pak se muzu vrhnout na tvorbu videa. Nemam totiz zapotrebi davat jakoukoliv cast kodu verejne k dispozici konkurenci :)
quinux
Profil
armin
Já to s tebou myslím dobře :o) IMHO každý, alespoň trochu znalý "podnikatel" ti řekne, že svůj produkt, který předvádíš musí být perfektní, protože právě tohle ti daný produkt prodá. Když, ale předvedeš ukázku, která je naprosto k ničemu, tak si piš, že tohle zákazníky jenom odradí.

Demo nebude v zadnem pripade
IMHO demo bude klient požadovat. Nemusí být veřejné, ale musíš ho mít k dispozici. Rozhodně nemůžeš klientovi předvádět administraci třeba stávajícího klienta, to by se mu asi nelíbilo.


bude k dispozici ke stazeni video jak co funguje
Nevím nedokážu si to představit. Buď to nějak "osekáš" a nebo to video bude mít desítky MB.

Nemam totiz zapotrebi davat jakoukoliv cast kodu verejne k dispozici konkurenci
Myslíš, že konkurence stojí o tvůj HTML kód? ;o) Rozvržení administrace si pak může "vyčíst" i z toho videa.
armin
Profil
quinux: asi si nerozumime - na domene arminshop.sk nebudu zadnej e-obchod provozovat. Bude to web pouze pojednavajici o tomto produktu. Stejne tak jak si na ghisler.com nemuzes osahat totalcommander, ale jen se docist ze co je to vubec zac, co to umi atd.
1) Demo - urcite nebude na webu, neni problem osobni schuzka a predvedu na buku.
2) Prezentacni video - priblizi moznosti eshopu.
3) html kod - nejde mi ani tak o html kod jak o javascript a fce ktere to umi (bude to pojednano v prezentacnim videu)

Jinak je docela zbytecne se zde natahovat a resit veci ktere jednak nejsou plne funkcni. Az bude vse hezky pripraveno, urcite semka vlozim topic na to. Zde jsem se chtel pouze zminit o tom. Je mi fuk jak se 00flash00 rozhodne, klidne at si veme oscommerce od kohokoliv za par supu, mozna mu to bude plne vyhovovat. Ale myslim neni vhodne aby clovek nemel prehled.
quinux
Profil
armin
Stejne tak jak si na ghisler.com nemuzes osahat totalcommander, ale jen se docist ze co je to vubec zac, co to umi atd.
Jenže si můžeš stahnout shareware verzi na vyzkoušení. To ti trochu nevyšlo ;o)

1) ano i to je možnost, ale někdy se to hodí spíše na webu. Přeci jen né vždy máš ten ntb u sebe ;o)
2) v pořádku, nic jsem nenamítal, jen, že může hrozit příliš velká velikost
3) a to nejde vzít z shopu, který jsi již prodal? ;o)
Dero
Profil
3) a to nejde vzít z shopu, který jsi již prodal? ;o)

Součástí smlouvy asi bude klauzule, že se produkt nesmí nikde uveřejnit.

Teď vážně. Tahleta debata mi přijde absurdní. Myslím si, quinuxi, že s racionálními argumenty zde nepochodíš. Prosím tedy, abyste se spolu s arminem, který již svou nabídku odprezentoval, přesunuli třeba na IM a tam si to vyříkali.

Děkuji.
00flash00
Profil
Je tam fakt vela uzitočných funkcií
Potreboval by som vidiet nejake referencie co sa tyka grafickeho spracovania
a zaraza ma tato veta

"prevádzku elektronického obchodu na našom serveri výhradne určenému iba pre prevádzku elektronických obchodov ARMINshop."
cize ja si hosting musim zaplatit vyhradne u vás? Alebo je uz ten hosting v cene? Ake su ceny hostingu?
armin
Profil
quinux: kdyz mi predlozis neprelomitelnou ochranu php kodu, neni problem, budu davat k dispozici volne ke stazeni cokoliv z mych praci. A nepis ze zda nahodou neznam zend, ioncube,... toto vse je totiz lehce prolomitelna ochrana vuci zpetnemu inzenyrstvi. O bcompileru taky vim, je to super a navic zdarma, akorat takova drobnost - k cemu mi je zakodovane echo, for, while, eregi,... kdyz sql dotazy jsou v plain text forme? Treba 1 sql dotaz na vytahnuti menu a jeho poskladani, 1 sql dotaz pro skutecne fulltext vyhledavani s umelou inteligencii, rychlej import dat - u me na P4 3GHz Prescott s 1MB cache za 23 vterin naimportuje 16.000 polozek vcetne vypisu o stavu importu... Jinak:
1) kdyz si s nekym domluvim osobni schuzku, tak bych musel byt dusevne retardovanej abych sel prezentovat web aplikaci bez buka. Nebo kdyz bys sel treba ty prodavat automobil, taky pujdes na schuzku s potencionalnim zajemcem pesky a bez auta? To by bylo tak trosku divne. Ale co, jiny kraj, jiny mrav, nebudu se tady hadat.
2) 8 minutove video v bezne hdtv kvalite ma 70MB, rychlosti pripojeni treba 256kbit stahnes za 40 minut.
3) ano, lze vzit. Proc myslis ze treba prototypy / novinky automobilu chodi zamaskovane v testovacim provozu? Nejspis proto, aby pred uvedenim na trh nevedela konkurence jeste vic jak primo vyrobce ;)

Suma sumarum: je to muj produkt, to ze se ti nezamlouva muj postup je tva osobni vec. Myslim ze nic nebrani ani tobe udelat jakykoliv vlastni projekt a pred uvedenim (nebo jeste lip - pocas vyvoje kazdou cast zverejnovat a doplnit mluvenym komentarem, at vsichni o vsem vi) vystavit, aby se konkurence poducila a behem mesice vystavovala to same jako sve vlastni reseni. Me je to fuk, klidne pis co chces tady, akorat je to trosku od veci - nekdo poptava e-obchod a ty resis muj web ktery jsem jasne napsal ze v cestine zatim neni a nake demo o kterem jsem jasne rekl ze zadne nebude, ze osobne prip. zajemci predvedu. Nejsi nahodou ma konkurence kdyz tak bazis po techto vecech? :)
armin
Profil
00flash00: znamena to, ze obchody davam na zvlast server, nie na bezny ktory je urceny "vsetkym". Preco? Pretoze ak nejaky mamlas (profi programator) napise nekonecny cyklus a kod zakomponuje na nejaky blog a bude sa spustat 20x za minutu, tak bude zcela zbytocne spomalovat server. Preto shop na zvlast server, kde bude behat iba spickovo odladeny e-obchod a ziadne ine veci => ziadne vypadky. Ceny hostingu su podla dohody - zalezi od priestoru aky sa pozaduje. Je asi zrejme ze shop s 500 produktami nebude platit tak isto ako shop s 50.000 produktami. Ale ako som uz pisal, ak nepotrebujes prvu triedu, pohladaj aj tu na fore, je tu kopec ponuk, ovela lacnejsich, dokonca za 1500,- mas tiez shop - www.panavis.cz - a mozno ti bude plne postacovat.

Dero: pevne doufam ze i tohle co jsem zda napsal je ciste iracionalni reseni ;)
Azu
Profil *
I já již nedávám k dispozici online ukázku administrace obchodu. Naprogramovat eshop není nic těžkého, zejména uživatelská část je skoro u všech obchodů až na pár detailů stejná. To co dělá obchod obchodej je administrativní část, díky které se obchody dají rozlišovat a tady sem si uvědomil, že je potřeba své léty pracně získané zkušenosti s provozem obchodů důkladně střežit před konkurencí, protože naprogramovat pak obchod podle toho jaké funkce tam má konkurence je hračka, ale přijít na ně je to nejhorší co může být. Ono i to video není zcela ideální věc, protože už ukazuje funkcionalitu té administrace. Dlouholetá zkušenost je taková, že stejnak zákazník nemá vůbec páru o nějaké administraci a jediné co ho zajímá je především funkční pěkný vzhled uživatelské části obchodu, kde požaduje spíše kosmetické záležitosti než nějaké funkce a na základě toho se rozhoduje. Maximálně se pak telefonicky zeptá zda to umí to či ono a tím to končí, což je viditelně i tento případ zdejšího zakladatele vlákna, který požaduje především kvalitní vzhled a co vše stojím zatím je vedlejší.

Jen by mně zajímalo co auto nabízí za to zhotovení grafického návrhu, dva nevyužité kousky s touto tématikou bych tu měl k mání.
quinux
Profil
armin
kdyz mi predlozis neprelomitelnou ochranu php kodu
Nevím proč sem taháš ochranu PHP kódu. Já nikdy nenapsal, že máš zveřejňovat kódy. Jen máš mít připravené funkční demo.

1) rofl, až ti ten ntb "chcípne" zrovna u klienta tak pochopíš. Každopádně, dobrý obchodník je ten, který umí využít situace a né si domlouvat schůzky na 14 dní dopředu ;o)
2) 70MB může být pro někoho pěkný záhul, ale neříkám, že je to špatný nápad
3) předpokládal jsem, že prodáváš hotový produkt, né něco co možná za půl roku dokončíš :)


je to muj produkt, to ze se ti nezamlouva muj postup je tva osobni vec.
je to tvoje věc, jsou to tví klienti a tvé zisky, dělej si to jak chceš


Myslim ze nic nebrani ani tobe udelat jakykoliv vlastni projekt a pred uvedenim..
Psal jsem již výše. Nevěděl, jsem že jsi na začátku vývoje..

Me je to fuk, klidne pis co chces tady, akorat je to trosku od veci - nekdo poptava e-obchod a ty resis muj web ktery jsem jasne napsal ze v cestine zatim neni
1) nikdy jsem neřešil, že nemáš českou verzi - to je mi úplně jedno a problém v tom nevidím
2) neřešil jsem tvůj web, jen jsem odpovídal na příspěvek 00flash00, kterému se nezdála cena, což jsem mu sdělil, že cena přehnaná není, právě naopak
3) opět jsem neprobíral tvůj web, jen jsem rýpl, že za 40kkč je opravdu to předvedené demo předražené ;o)

Nejsi nahodou ma konkurence kdyz tak bazis po techto vecech?
Ne nejsem tvá konkurence. Jen mě zajímalo jak ten tvůj bezkonkurenční shop vypadá.

Jinak na "přání" Dera byl toto můj poslední OT příspěvek v tomto tématu. Pokud ještě něco chceš ICQ mám v profilu.


Dero promiň, ale tenhle poslední jsem si neodpustil ;o)
armin
Profil
Příspěvek vymazán. Každý jste poslali jeden příspěvek za hranici, která byla vytyčena. To stačilo. Pokud máš zájem smazaný příspěvek poslat quinixovi na ICQ, napiš mi, mám jej uložený.

Dero.
00flash00
Profil
Najpr samozrejme treba vyriesit graficky navrh, sefka sa rozhodne co sa jej paci, ja jej okolo toho poviem ze aky shop ponuka co a ako, ked budeme mat vybrane. potom zacneme riesit tieto veci. Ale kopa veci vas napadne az ked sa to zacne pouzivat ketze nemam este s obchodmi skusenosti necham si rad poradit. Ponuka Azu ma napríklad oslovila i cenovo i rozhraním (pisal mi na ICQ)
armin
Profil
00flash00: ak uz viac ako rok zhanas e-shop a stale neuspesne, nikto nevie dodat design ktory by sa pacil, mozem doporucit obratit sa na akekolvek graficke studio, ktore je schopne poziadavkam vyhoviet (chcem to v modrom odtieni, take a take menu, logo take a take, prechod z brontofialovej do okerovo blankytnej...). A kazdy seriozny clovek ponukajuci e-shop by mal byt schopny akykolvek design zakomponovat do svojho e-shopu.
00flash00
Profil
Ale teras nezhanam eshop pre seba ale pre firmu, vtedy to bolo ine, (nebol som tam este zamestnaný a mal som slubenu len odmenu)teraz som jej povedal ze jej dam urobit navrhi a nech si vybere
00flash00
Profil
a samozrejme ze cena uz nebude uhradzana podla zisku ale hned
armin
Profil
00flash00: to uz su tvoje interne zalezitosti, ako som pisal, obrat sa na nejake graficke studio - napr. www.ambrozy.cz - dodas im heslovite predstavu co si predstavujes ze by si chcel a zhotovia ti design presne podla tvojich poziadaviek. Je to normalny postup...
Lexter
Profil
armin

I když jde asi jen o design, asi bych se neobracel na ambrozy. Po shlédnutí jejich zasekávací stránky jsem musel hned utéct. Při bližší prozkoumání na druhý pokus jsem musel utéct znovu. Sebral jsem však veškerou odvahu a mrknul do referencí. Tam jen pár časáků. Bezva doporučení.

Pardon za OT
zdenekes
Profil
zajdi si na http://www.panavis.cz tam maji v nabidce e-shop, tuším za 1 499 kaček, né to není chyba, opravdu za tolik jednoduchá administrace a představ si, že za ty peníze to i fachčí/ jako, že jede/
00flash00
Profil
zatial sa nam paci obchod od "Azu"
00flash00
Profil
takze chceme fakt profesionalny e-shop , boli by sme radi ak by mal aj online platby, posielanie sms pri novej objednavke, chceme vyuzit sluzby fakt na profesionalnej urovni. hladal som take firmi na internete ale nasiel som len nepodarky alebo ma nezaujala ich stranka respektíve referencie. Necudujte sa ze zase pisem ine, ale vravel som sefke ako sa veci maju (aj podla vasich nazorou) takze sme ochotný investovat pomer cena=výkon. Dnes som kontaktoval aj Etechnologies a.s. ci tvoria aj obchody

Skuste mi sem napisat nejake take firmi skor slovenske, ale nieje podmienka.
00flash00
Profil
Po dlhom hladaní som konecne nasiel e-shop, ktory vyhovuje mojim predstavam potrebujeme vypracovat funkiovo velmy podobný ako www.karman.sk
problem je len ten ze tento e-shop bol vytvorený Zoner inShop 3 ktoremu treba platit mesacný pausal + jednorazovy poplatok firme ktora nam ho prisposobý podla predstáv.
Mi skor mame zaujem zaplatit jednorazový fixný poplatok.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0