Autor Zpráva
Petrq
Profil *
Ahoj nevíte někdo jak jsou honorovány články na internetu ? ? Nikde jsem nic nenašel a od kamarádů mám dosti rozdílné informace, tak se ptám zde. Snad se najde někdo kdo mi odpoví děkuji a mějte se fajn.
roberta
Profil
Petrq
cena sa môže pohybovať od 0 do nekonečna. záleží snáď na dohode, nie? skús sa opýtať vlastníka servera, kde chceš článok publikovať...
Petrq
Profil *
Já vím problém je v tom, že chtějí abych uvedl svou představu honoráře, ještě jsem nikde za odměnu nepublikoval, vždy jen zadarmo tak vůbec nevím. Nechtěl bych napsat málo nebo naopak přestřelit, vím, že cena se určuje za normostranu A4 a dle kvality. Nejedná se o nějaké odborné recenze, ale o články o zdraví, životním stylu, rodině, výchově, a praktické psychologii. Poradte někdo ať nevypadám jako trouba i když asi jsem :-)
Tower
Profil
Ce na se odvíjí od odvětví, velikosti magazínu, kde bude článek publikován, kvality a za jistých podmínek i délky daného článku, času publikace...

V tomto případě, kdy se jedná pravděpodobně o nějaký obecný server pro ženy (?) bych asdi zvolil střední hranici kolem 500 až 600 korun (před zdaněním), ale velmi záleží na kvalitě a celkovém počtu takto dodané práce (délku každého článku tipuji mezi 3000 - 6000 znaky, což je taková obvyklá norma, co jsou lidé ochotní přečíst).

Jaký je objem práce, zaměření (pro neznalé / osoby pohybující se v oblasti již nějakou dobu), kdo je provozovatel (jedinec, větší firma) a jaké je stáří magazínu?
Petrq
Profil *
Jedná se o server žena.cz magazín z rodiny centrum.cz, objem práce závisí na tom jak se mi prý bude chtít psát, ale chtějí mou představu o odměně, docela mne to překvaplo, myslel jsem, že mají jasná pravidla odměňování, ale asi mne zkoušejí..........................
Retal
Profil
40-60 halířů za slovo.
aMMor
Profil *
Jestli tohle cte nekdo z toho portalu, tak se musi kralovsky bavit a tipnul bych si, ze uz si psanim neskrtnes, kdyz to probiras takhle verejne na netu...to je lol pristup :))
Petrq
Profil *
Tak to jsem nevěděl, že se nesmím nikde zeptat ................. A královsky se může bavit kdo chce. Nejspíš nejsem jediný, kdo neví jak odpovědět na otázku ohledně odměny, zatím nikdo z lidí, kterých jsem se ptal nevěděl a po několika minutovém přemýšlení "hodili" nějakou sumu, ale z praxe tu výši odměny nikdo nezná. Tak jsem se zkusil zeptat zde.
Vladosik
Profil
Petrq
Toho predchoziho komentare si nevsimej.

Obecne na Tvoji otazku odpovedet nejde. Pokud zacinas psat a tudiz nevis o kolik si rict, kontaktuj autory, ktere jiz na server prispivaji a seznam je se svym problemem. Koukal jsem ze nekdy byva u autora uvedena www stranka, tak vede cesta tudy.
Dalsi cesta je, ze proste nemas predstavu o tom, o kolik si rict (coz je logicke, proc se za to stydet) a aby Ti oni sami navrhli, kolik jsou ochotni Ti platit, urcite Te nebudou nutit, ze jim tu cenu musis rict ty.
Jinak nejakou predstavu ale uz urcite mas, vis ze mas nejakou uroven psani a odbornosti a minimalne si stanov cenu, pod kterou jit nechces. Od toho se muzes odrazit.
Petrq
Profil *
Vladosik

velice děkuji, určitě zkusím kontaktovat někoho z budoucích kolegů, to je výborný nápad.................
Tower
Profil
Je docela i zvláštní, že sami nenastínili výši autorského honoráře běžně vypláceného za každý článek. Složení témat probíraných na Zena.cz (Bravo!) je docela různorodé a řekl bych, že než o nějaké hloubkové probírání tématu se jedná o zběžné (a někdy i docela náhodné) "rozšiřování" základního vzdělání (další poznávací znak čistě na ženy zaměřeného časopisu?). Na druhou stranu záleží, z jakého pohledu své články (co do odbornosti atd.) zaměříte své články Vy, ale pořád se musíte pohybovat v čtenářském spektru současné zeny.cz.

Za obyčejný článek na podobném serveru bych v pozici vydavatele nedal více než 500 (pokud beru v úvahu, že k sepsání není třeba nějaké hlubší vzdělání a texty lze vlastně vytvářet stylem spojováním cizých zdrojů bez znatelnějšího vlastního názoru). Nicméně bych na takovém magazínu očekával i články s přesvědčovací, získávací funkcí, což už je docela něco jiného (samozřejmě to nikdo nepřizná).

Celkově se ale asi nikdo neodváží poskytnout nějaký návrh - chtělo by to určit si alespoň rámcově rozsah odvedené práce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0