Autor Zpráva
Petroslav
Profil *
Kolik by jste si řekli za práci E-shopu, který je stahnuty z netu? Prý se musi předělavat atd.... atd.........
quinux
Profil
Petroslav
To nelze říct, protože pod pojmem "předělávat" se může schovávat změna jednoho řádku, nebo i půlky jádra.
_suff
Profil
záleží na spoustě věcí...co je to za eshop, jestli jde jen o šablonu nebo o úpravy v php kódu atd. ;)
VIRGIL
Profil *
No například k Zencart-u dělám šablony na míru od 1500 do 3000.-Kč (dle složitosti) , pokud dělám nějakou funkcionalitu navíc - cena se může vyšplhat až na 5000.-
Kukooo
Profil *
pokud dělám nějakou funkcionalitu navíc - cena se může vyšplhat až na 5000.-
- "az" tak vela?!? :-)
VIRGIL
Profil *
No trochu jsem se podcenil :-)
Petroslav
Profil *
A je hodně 6000 tisíc? Ja tomu právě, že nerozumím. Pry se musí předělat do češtiny atd...
quinux
Profil
Petroslav
Hodně není jakákoliv částka, pokud jí bude odpovídat práce. Pokud to musíš překládat, tak krom samotného programování (tedy přepisování textů ;) je další položkou do ceny, také samotný překlad (pokud ho tedy zadavatel nedodá). Dále bude možná potřeba upravit košík, protože asi nebude znát české daňové sazby atp. Práce hodně a cena klidně i přes deset tisíc, ale jak jsem psal: bez širšího spektra informací o nikdo z nás nemůže moc odhadnout.
armin
Profil
Petroslav: vyhozene penize... vetsinou preklad 1 souboru je otazka hodinky. Kdyz chces pridat nejake fce, tak ti je do deraveho opensource projektu prida kde kdo, ten kde kdo veme penize a slehne se po nem zem. Pak vetsinou kdyz se obratis na firmu ktera se tim zivi ze bys chtel to a tamto upravit, tak ti to odmitnou, bo je to cizi kod + buhvi co tam **delal kde kdo. Takze vyhodis x tisic a po roce ti to bude nanic. Pokud muzu poradit, tak v tomto smeru se opravdu neoplati setrit. Co vim tak Azu ma shopy a souki ma neco. Ja budu mit taky snad mozna nekdy :D Ale to nebude nic pro obycejne smrtelniky :)
armin
Profil
quinux: dovolim si nesouhlasit... za 1 odpoledne patlani v open source kodu 9.000,-? Kolik bys pak tipoval za vlastni reseni? Ne jen hrani se v kodu s kosickem s promennymi pro VAT/DPH?
quinux
Profil
armin
"Hodně není jakákoliv částka, pokud jí bude odpovídat práce. " Já to napsal trochu alibisticky, abych se vyhnul právě tvé připomínce. Samozřejmě, že za jedno odpoledne bude 9Kkč moc :) Vlastní řešení? Od pár tisíc, za některé "patlaniny" co se tu objevují až po stovky tisíc za rozsáhlá řešení. :)
VIRGIL
Profil *
No lidi bohužel šetří, já nabízím i vlastní řešení a nato co to umí je nabízeno levně (14 000). No a pokud řeknu že takový Zencart přizpůsobím i za 5 litrů hned chtějí jen Zencart. Jejich věc, mě je to fuk - práce je dost.
Jardanet
Profil
Petroslav

Pokud je tvůj rozpočet velice malý, tak si kup za 1500,- Kč u Panavisu předělaný Quick.Cart a nemusíš si lámat hlavu. Pokud to ale myslíš s prodejem na internetu vážně, tak stejně budeš muset si nechat napsat vlastní e-shop, který bude dělat to, co potřebuješ ty. Musel jsem to udělat taky.
Petroslav
Profil *
No, ne že bych si nemohl nechat udělat eshop za 15- 20 tisic jo, ale ja nevim, jestli to vůbec pojede ten on.line prodej nic.. No nahodou to nepojede a co pak s tim?
Mě jen zajímalo, jestli není hodně peněz za E-shop, který je stahnuty u netu. Mě může každy napovídat, že musel dělat to a to... , protože ja tomu nerozumím....
Petroslav
Profil *
A ještě takova otázečka, pokud prodavate do zahraniči do zemi, ktere nejsou členy EU např: Švýcarsko, tak tam pokud dodate zboží, tak ti zákaznici si ještě připlati CLO? Nevite náhodou někdo jak to je?
quinux
Profil
Petroslav
Tak Jardanet uvedl jeden levný a já uvedu další levný http://www.eshop-hosting.cz/
Co se týče toho Švýcarska nevím, to ti řekne asi jedině zkušený účetní (alespoň bude vědět kde tyto informace najít).
_suff
Profil
Já si dovolím nabídnout náš "eshop na míru" za 10 000 Kč. http://www.web-grafika.cz/sluzby.html

// btw. jenom za samotný překlad se platí několik tisíc ;)
VIRGIL
Profil *
No zírám, ten Panavis je už cenový extrém, za tu cenu bych ti neotevřel ani editor. :-) No pro začátečníky zdá se slušný, někdy se tady objeví i vysloveně hnusný a méně funkční e-shopy a za mnohem více :-) (na nic konkrétního nenarážím, jen jsem se malinko zhrozil nad textem ze stránek předchozí nabídky, cituji: "Náš programátor je schopen do několika dní") :-).
Pokud chceš jen vyzkoušet jestli tvá nabídka zboží je konkurenceschopný, dobrý i Panavis. Pokud se ti ale prodej rozjede, uvidíš, přestane ti vyhovovat a budeš chtít zefektivnit a ulehčit svoji práci, budeš požadovat další funkce, propojení s ekonomickým systémem atp. a stejně si dáš udělat něco na míru, třeba předchozí nabídku (ale raději do několika týdnů :-)).
_suff
Profil
jen jsem se malinko zhrozil nad textem ze stránek předchozí nabídky, cituji: "Náš programátor je schopen do několika dní"
ale náš programátor je opravdu shopen do několika dní ;) ... ale když tak nad tím přemýšlím..asi máš pravdu, i když je to pravda, zní to trochu nevěrhodně, asi ten text trochu upravím :)
All4Net
Profil
Stotoznujem sa tu s nazorom niektorych ludi. Pokial si chcete online-obchodovanie len vyskusat a bojite sa toho, asi Vam nezostava nic ine, len nejake lacne riesenie za 1.500 Kc :-) Neskor ale zistite, ze dane funkcie Vam nepostacuju, a prirobenie novych by Vas vyslo casovo a penazne rovnako ako rovno vytvorenie eshopu na mieru, alebo kupenie drahsieho riesenia. Zistite tiez, ze cena 1.500 Kc bolo za dane riesenie akurat :-))

No a ked si tu druhy napisali svoje riesenia, napisem ja nase:
All4Shop.cz

:-)
VIRGIL
Profil *
Když už jsem tolik přispíval, uzavřu tuto diskuzi (sice nám zde chybí ještě pár inzerátů na další e-shopy :-) ).

Odpověď na původní otázku je přitom jednoduchá, vyzkoušejte si více nabídek než zaplatíte za ještě nepředělaný, nepřeložený, jen stažený script z internetu. Nechte si poskytnout funkční demo (slušný prodejce Vám rád vyhoví), pořádně vše odzkoušejte, porovnejte možnosti, funkce, mrkněte se na reference a vezměte si ten který vám nejvíce vyhovuje. Zakoupení e-shopu je stejně jen prvním krůčkem k opravdovému obchodování na internetu. Je zde mnoho jiných mnohem důležitějších faktorů než je samotná aplikace. Můžete mít e-shop za 100 000 a nemusí Vám být k ničemu a naopak může být i zdarma a možná Vám vydělá majland. Jdu spát... :-)
Azu
Profil *
Co se týče původního dotazu, tak jak tu již zaznělo nedá se říct kolik za to když nevíme co se má upravovat, ale k většině u nás používaných opensource shopů najdeš již češtinu ke stažení (sám sem dělal třeba češtinu pro oscommerce) a stejně tak na komunitních webech rěchto eshopů najdeš i většinu již realizovaných úprav na přání noho lidí. Nezapomínejte na jednu podstatnou věc a tou je, že pokud použijete opensource shop a necháte si do něj udělat úpravy na přání, tak Vás klidně může kdokoliv jniný požádat ať mu tyto úpravy poskytnete zdarma ke stažení! Opensource shopy jsou samozřejmě také mnohem více napadány z okolí a je potřeba se o ně neustáke starat a záplatovat je, což běžný uživatel nesvede a často to vede pak ke smazání již provedených úprav, takže musíš používat děravý shop. Sehnat schopné lidi na úpravy těchto opensource shopů je problém a když někoho seženete, věřte že víckrát ho pak už neuvidíte a jakékoliv objevené problémy a nutné úpravy, které je potřeba řešit operativně ihned budete řešit několik týdnů.
Ve Vašem případě Vám řeknu jediné, do shopu se vůbec nepouštějte, protože ve Vašem případě jsou to vyhozené peníze a shop Vám fungovat nebude a sotva vydělá za delší dobu vůbec na vloženou investici, natož pak že by vytvořil nějaký zisk. Za toto své tvrzení dám klidně ruku do ohně, nejste první a ani poslední člověk, který řeší vytvoření shopu takovými dotazy a úvahami a neznám jediného člověka, který to takto řešil, kterému by shop fungoval a dobře vím i proč tomu tak je. Tím, že si necháte vytvořit shop to vše jen začíná a je to ta nejmenší investice i když Vás obchod bude stát 20tis. Doporučuji kouknout na různé fungující shop na internetu, podívat se kdo je dělal a především se zeptat přímo provozovatelů obchodů jakou mají zkušenost se zhotovitelem obchodu, jaký jim poskytuje následně servis, jak rychle vyřizují dotazy a realizují případné úpravy, jak jsou schopni pomoci s nasazením obchodu a poradit co udělat pro úspěšný obchod a oslovit více zákazníků takovéto firmy a pak se rozhodovat a teprve na posledním místě řešit cenu. Pokud se totiž dodrží jisté zásady a obchod se provozuje dle rozumných pravidel, tak pořizovací náklady má vydělané nejdéle do 3 měsíců, záleží na prodávaném sortimentu (někteří naši zákazníci mají investice zpět klidně i za 3 týdny po startu)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0