Autor Zpráva
Azu
Profil *
Nenašel by se zde někdo kdo má nějaké programátorské zkušenosti a nejlépe i znalosti z oblasti internetových obchodů a měl by zájem společně naprogramovat jednoduchý ale zároveň užitečný vyhledávač zboží, který by skutečně sloužil lidem a ne to co nám předvádí například nyní seznam se svým inovovaným zkorumpovaným vyhledávačem zboží.
meca
Profil
Azu
No... Nějaké ty programátorské zkušenosti mám s Elektrusíkem - jsem ochoten nějak spolupracovat, jen řekni... o co ti jde :)
Str4wberry
Profil
Azu
„to co nám předvádí například nyní seznam se svým inovovaným zkorumpovaným vyhledávačem zboží“
Zdroj JPP?
souki
Profil
Mám hotový jednoduchý srovnávač cen s importem XML. Když jsem to chtěl vypustit, tak jsem zjistil, že by bylo lepší udělat něco co vyhledává parametricky... Absolutně by mě ale nebavila propagace apod. Pokud v tomhle směru máš nějaké nápady, tak se můžem dohodnout :)
meca
Profil
souki
Jak myslíš parametricky? Podle parametrů produktu? A jak bys chtěl řešit, jaké parametry má ten či onen produkt?
souki
Profil
meca
Ve svém e-shopu mám parametry přidělené podle kategorií. Pokud sejde více e-shopů, tak se odchytne univerzálnější dělení podle kategorií. Samozřejmě se to bude muset nějak zobecnit, ale třeba pevné disky by měly jít vyhledávat podle datové velikosti...
meca
Profil
souki
No jastný no.. Jenže by ses opupínkoval z toho, zadávat ke všem produktům tyto údaje, ne? Nebo na to máš nějakou fintu? O:-)

--;)
Azu
Profil *
Str4wberry: nyní na seznamu ve vyhledávání zboží bude možno si zaplatit přednostní zobrazení zboží ze svého obchodu a to jen svědčí, o tom, že seznam už neví co by vše zpoplatnil a to ani nemluvim o tom nesmyslném hodnocení obchodů, které je zcela mimo jakoukoliv objektivitu a zvýhodňování podvodnických obchodů, které tvrdí že mají vše skladem oproti poctivým. To vše udělá z této služby opět jen dojnou kravičku pro seznam, kterému nejde o kvalitní službu pro lidi.

Souki: ne nadarmo se říká, že dobrá služba nepotřebuje reklamu, ale i tak mam nějké nápady jak z toho něco vytěžit a jak to dostat mezi lidi.
Azu
Profil *
Parametrické hledání je trochu problém, vyžadovalo by to trochu víc lidí na práci aby se něco takového dalo zrealizovat, ale i tak to až tolik lidí nevyužije. Raději zůstaňme jen u hledání podle všeho co lze z internetových obchodů vytáhnout. Ono by se vůbec hodilo kdyby někdo sjednotil ty exporty zboží z vyhledávačů, protože poslední dobou si tam každý přidává co chce a ani se tomu nedivým, protože původní návrh, který se používá je už poměrně zastaralý.
meca
Profil
Azu
Z 99% e-shopů nevytáhneš víc než jak se ten produkt jmenuje a kolik stojí... Někdy pak ještě více či méně hezký popis a někdy fotku.. That's all.
souki
Profil
meca
Že nedokáží dodat více informací už je ale jejich problém a jejich oslabení proti konkurenci :)
meca
Profil
souki
Tak jim to zkus vysvětlit ;)
stribny
Profil
meca: Dělám exporty pro www.mojekolo.cz a jsme schopni do exportu dát kde co, většina vyhledávačů však pracuje pouze s názvem, popisem, cenou, kategorií a to je vše..
koudi
Profil
OT:
který by skutečně sloužil lidem
inovovaným zkorumpovaným
už neví co by vše zpoplatnil
mimo jakoukoliv objektivitu
zvýhodňování podvodnických obchodů
kterému nejde o kvalitní službu pro lidi


Co mi to jen připomíná...? No ano, 'politické' diskuse na seznamu :)
meca
Profil
stribny
To jest také pravda... Ale - ono - řekni tedy, co všechno by jsi do toho exportu chtěl dát?
Azu
Profil *
meca: třeba tak zásadní údaj jakým je EAN, nebo kód výrobku, u knih ISBN, namísto nesmyslu který vytvořili na seznamu kdy tam přidali zda je zboží sladem či nikoliv, tam dát zda je zboží v akci, zda se jedná o nové nebo použité zboží, atd.
souki
Profil
Tak zrovna EAN je pro mě jako zákazníka naprosto zbytečný údaj
Azu
Profil *
souki: pro tebe jako zákazníka je to zbytečný údaj, jenže pro takový vyhledávač, obzvláště pro porovnávače zboží je to údaj k nezaplacení a díky tomuto údaji jsou pak schopni poskytnou lidem další informace, které je již zajímat budou.
souki
Profil
Azu
pro nalezení stejných výrobků obvykle stačí dobře nastavený fulltext

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0