Autor Zpráva
Hirundo
Profil *
Nabízím firmám vytvoření špičkových validních internetových stránek dle standardů XHTML 1.1 s CSS, MySQL, PHP. Vše je na stránkách ZM-SOFT webdesign.
fandaa
Profil
<ot>
špičkových
O tom bude třeba diskutovat, jestli má firma přemýšlet podle dané reference!?!
</ot>
habendorf
Profil
uf
Zdeněk Košťál
Profil
habendorf

Taky jsem chtěl něco napsat, ale mluví pravdu. Validní to je. Nicméně uvědomuji si, v jaké jsem sekci a tak to respektuji...
quinux
Profil
Zdeněk Košťál
Validní to není a špičkové už vůbec ne.
fandaa
Profil
quinux
Podle http://validator.w3.org/ to je validní.
Str4wberry
Profil
quinux
Validní to není
Takže neoficiální český validátor „přebije“ oficiální?

fandaa
Český validátor totiž dbá na MIME typ dle serveru.
_suff
Profil
<ot>prostě mi to nedá... tak takhle špičkový stránky bych si netrouf rozdávat ani zadarmo :) </ot>
quinux
Profil
fandaa
Str4wberry
Takže neoficiální český validátor „přebije“ oficiální?
Nezáleží na "oficialitách" záleží na specifikaci.
Str4wberry
Profil
quinux
Nezáleží na "oficialitách" záleží na specifikaci.
Ale o tom, že stránky dodržují specifikaci Hirundo nic nepíše.
quinux
Profil
Str4wberry
Ale o tom, že stránky dodržují specifikaci Hirundo nic nepíše.
To už je ale slovíčkaření. ;) Většina lidí si pod pojmem validní představuje v souladu se specifikací. Ale v každém případě cituji z jeho webu: Tvorba validních (bezchybných) webových stránek a webdesign dle internetových standardů W3C za použití XHTML 1.1, CSS, PHP, MySQL, JAVASCRIPTu.
Str4wberry
Profil
quinux
Ty už nepamatuješ na tu zdejší „validní“ stránku nesplňující specifikaci pro Interzen 07 :)
Petr Tichý
Profil
quinux
Neprotiřečíš si? :o)

"Nezáleží na "oficialitách" záleží na specifikaci."
"To už je ale slovíčkaření. ;) Většina lidí si pod pojmem validní představuje v souladu se specifikací."

Kdyby to tak bylo, tak je tento web validní. Jenže to tak není. Zkrátka, web je nevalidní (Neb ho validátor díky MIME typu zešrotuje HTML parserem.), ale je v souladu se specifikací. (Neb všemi známý dodatek to povoluje.) V tomto případě tedy: validita =! soulad se spec. (mrkni dolů na komenty)

PS: Moc se omlouvám, ale nedalo mi to. Řeší se tady dávno ohrané téma. Klidně to celé promažte.
quinux
Profil
Petr Tichý
Pokud vím, tak onen všemi známý dodatek to povoluje pouze v XHTML 1.0 nikoliv 1.1 ;)

Str4wberry
Pamatuju ;)
Petr Tichý
Profil
quinux
Tak to jsem se překoukl, nicméně ;o)
quinux
Profil
Petr Tichý
Ten článek je zajímavý, neznal jsem ho. V tom případě máš pravdu asi ty :)
Chamurappi
Profil
Hirundo ví, že nemá validní kód. Vyhodnocení v českém validátoru považoval za chybné, ozval se, obdržel vysvětlení a to pochopil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0