« 1 2 3 »
Autor Zpráva
r0me0
Profil
Nedávno tu jistý anj hledal překlad z angličtiny do slovenštiny. Překlad jsem provedl, odeslal mailem, daný člověk se už překvapivě nikdy neozval. Jo vím, moje blbost, jen chci upozornit ostatní. Dokud nejsou prachy na účtě, tak nic neposílat. Udáje z jeho mailu : Miro James <lebron355@gmail.com>
Tak si dávejte pozor a goodluck.
DoubleThink
Profil *
Díky za info. Vzhledem, že je to už nekolikátá podobná reakce z nezávislého zdroje na jeho nabídky, provedeme adekvátní opatření.
r0me0
Profil
Teď jsem od anjdostal mail, že peníze jsou odeslány, nemám to ovšem ještě potvrzené z mého účtu, dám vědět, jak se věci mají... :/
souki
Profil
r0me0
Můžeš prosím uvést ještě bližší info? Mám takový pocit, že v tom poznávám rukopis jednoho experta, který mě taky natáhl o slušnou sumičku. Těch podvedených už jsem ale dohledal více, takže by to pak třeba i stálo za nějaký společný právní postup.
Morasino
Profil
Taky mám s neplatiči problémy,ale hold co se dá dělat:-(
r0me0
Profil
souki Na základě tohoto topicu (http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=26&topic= 60772) jsem odpověděl anj na email, že mám zájem ten text přeložit. Přeložil jsem jej od druhého dne ráno a odeslal jemu zpět na email. Dohoda byla 600kč za jednu A4, přeložil jsem dvě tzn. 1200kč. Peníze měly být poslány na můj účet. Celý den jsem ovšem nedostal jakoukoliv odpověď i když jsem psal další mail, co se tedy děje... Když se nic nedělo až do dnešního poledne, vytvořil jsem tento topic a ve 14:07 jsem dostal mail od anj, že překlad vypadá v pořádku a chystá se odeslat 1200kč z www.paypay.sk. Následoval další mail o 2 minuty později, s odkazem na toto vlákno, jestli si jako dělám srandu nebo co. Tak jsem odpověděl, že pokud peníze opravdu dojdou, tak se omluvím. To bylo ve 14:25, pak už žádná odpověď.
Railbot
Profil
Proč neděláte na smlouvu? Potom s vámi nikdo nemůže tak lehce vyjebávat. Lidé jsou vážně nepoučitelní.
Morasino
Profil
Railbot
Myslíš,že když mi je 15,jde udělat smouva?
Railbot
Profil
Morasino.
Jde, na některého ze tvých rodičů jakožto tvých zástupců. Navíc myslím že dohoda o provedení práce jde už od 15, ale nevím to jistě.
premek
Profil *
Zdarec,
už se to tady řešilo dnes na jiným vlaknu ohledně těch smluv. Můžu poprosit o radu, co přesně za smlouvu by to mělo být (název) a třeba kde stáhnout vzor. Pak si ale dál nejsem jistý, co se smlouvou, pokud takhle někdo nezaplatí 1200Kč. Je jasný, že máš doklad, ale co s ním budeš dělat, když ten člověk je kolikrát buhví odkud atd...
Díky za radu
souki
Profil
Railbot
Já mám faktury, ostatní chudáci mají dokonce smlouvy. Ve výsledku jeto ale všechno kus papíru
Axamith
Profil
S neplatiči zatím problémy nemám, ale když pročítám toto téma, tak bych navrhl založit černou listinu. Časem by se mohla docela hodit, aby slušní kodéři a grafici nedělali svoji práci za děkuji.
Madenio
Profil
souki

ale aspon mozes na zaklade toho "kusu" papiera nieco riesit, takto ti ostanu len oci pre plac.
r0me0
Profil
Černá listina by asi nikomu neznemožnila se registrovat pod jiným nickem, chce to zabanovat IP adresu. Ta listina by byla dobrá snad jen v tom případě, pokud někdo používá stejný nick i na jiných webech, tak by měl maximálně ostudu... což by řešil změnou nicku.
habendorf
Profil
r0me0

No na druhou stranu reaguješ trochu moc rychle, nezdá se ti?

Celý den jsem ovšem nedostal jakoukoliv odpověď i když jsem psal další mail, co se tedy děje...
No on třeba taky někdo nesedí od rána do večera u kompu. Navíc si chce třeba prvně překlad projít, než ho zaplatí.

Pokud není uvedeno jinak, považuje se za normální slušnou splatnost 14 dní. Takovéhle hysterické vřískání se mi teda moc nelíbí.
r0me0
Profil
habendorf bylo to možná rychlé, ale já jsem byl zvyklý na odpovědi maximálně do druhého dne. Není to poprvé co jsem si domlouval nějaký kšeft tady na tom webu. Navíc jsem mu psal, že "překlad bude ještě dnes, maximálně do zítra".
Když mi kdysi ukradli bundu a já jsem to nahlásil až dvacet minut po tom, co jsem to zjistil, nadali mi, že jsem to měl říct hned, že teď už se nic nevyřeší... To si asi člověk nevybere. Pokud jsem se spletl, tak se hluboce omluvím, ale bojím se, že je to spíše ten druhý případ... btw 14 dní čekat na odpověď v podobě emailu? To snad nemyslíš vážně.
habendorf
Profil
r0me0

btw 14 dní čekat na odpověď v podobě emailu?

Přečti si to ještě jednou, mluvil jsem o splatnosti.
r0me0
Profil
habendorf aha moje chyba... jasně, se splatností bych se takto samozřejmě neunáhloval. Mě šlo o to neodpovídání na mail.
Nox
Profil
r0me0
Souhlasím, že je to velmi unáhlené a nekorektní, myslím že by byla na místě omluva

Samozřejmě jsou lidé, co neplatí...ale takovéto oznámení je na místě tak nejmíň...třeba
těch dvou týdnech jak psal habendorf

Neodpovídání, právě že opravdu ne každý sedí neustále u netu, třeba se dostane jen výjimečně,
mě třeba zákazníci taky odepisují občas až po několika dnech
Joker
Profil
habendorf
Taky se mi to zdá trochu unáhlené, alespoň dva-tři dny bych na odpověď počkal.
Na druhou, samotnému se mi to kdysi dávno taky stalo (to byl Javascript -> napíšu ho, že dobrý, že pošle peníze. Za dva týdny píšu, že mi stále nepřišly ty peníze... že se omlouvá, že je ještě nestihl poslat. Tak čekám dál... nakonec jsem se na to vykašlal, protože těch pár stovek nestálo za to), takže se nedivím té nervozitě při nějakém náznaku problémů.

premek
Můžu poprosit o radu, co přesně za smlouvu by to mělo být
V tomhle případě dohoda o provedení práce, viz například http://business.center.cz/business/sablony/s64-dohoda-o-provedeni-prac e.aspx
Dusko
Profil
Celkom by ma zaujimalo, co s tymi zmluvami budete robit, ked sa zadavatel rozhodne nezaplatit? Chcete mi snad tvrdit, ze kvoli 1000, ci 10000 Kc budete hladat pravnika a platit ho (z coho?), ktory by vo vasom mene podal zalobu a tahat sa mesiace az roky po sudoch so zadavatelom zakazky?
Akakolvek zmluva na takto nizke sumy je len nepouzitelny kus papiera. Ak sa zadavatel rozhodne nesplnit si zmluvne zavazky, tak s tym proste neurobite nic!
matqo
Profil
dusko prave si mi to vytrhol z ust. bohuzial je to tak a robit si papierovacky len koli dobremu pocitu ktory mi ale nic nezaruci je fakt zbytocne.
habendorf
Profil
Asi tak. Psát kvůli 1K smlouvu? To snad ne :o)

Dělám tenhle byznys profesionálně dva roky a žádnou smlouvu ani dohodu jsem písemně nikdy neuzavřel.
Joker
Profil
Dusko
Akakolvek zmluva na takto nizke sumy je len nepouzitelny kus papiera.
Jo, je to vpodstatě tak.
I když, pokud má někdo v ruce smlouvu a druhá strana nemá doklad o zaplacení, je situace celkem jasná. Takže může tím soudem alespoň vyhrožovat.
A ten "neplatič" zas nemůže vědět, jestli to fakt není nějaký blázen, co kvůli tisícovce půjde k soudu a on ve finále bude platit tisícovku plus dalších třeba dvacet náklady soudního řízení.
Thunder
Profil *
Nic noveho pod sluncem, mam kamarada co dela webky taky delsi dobu a s timto druhem spiny se jiz taly sehnal, ted to resi. jinak muj nazor je takovej: CERNA KNIHA! casem se vytvori seznam kterej si mysli aspon z 50% pomuze.
ronnie
Profil
Možná by bylo výhodnější udělat seznam těch, kteří platí, ne?:-)

Jinak smlouva je úžasná věc, ovšem pro zakázky za vyšší peníze. Pak celý případ předáte nějaké agentuře, která už ty peníze vymlátí. Je fakt, že nedostanete plnou sumu, ale s tím je třeba počítat.

Existuje řešení, jak se neplatičům vyhýbat: pokud možno, pracovat s lidmi, kteří jsou na internetu známí nebo s velkými firmami. Pro ně je špatné jméno podstatně horším trestem, než jakákoli suma, kterou si za práci řeknete.

Také se mi stala podobná věc (díky Bohu jen jednou). Když jsem začínal, první věc, kterou jsem dělal, byl takový menší eshop. Řekl jsem si tehdy za něj jen 4 tis. a práce trvala téměř měsíc. Samozřejmě mi nezaplatili, a tak jsem to vyřešil po svém. Obvolal jsem všechny jejich zákazníky a upozornil je na fakt, že svým zaměstnancům neplatí. Navíc vše napsal na weblog a na Weblogy.cz to byl tehdy nejčtenější článek, odkazovalo na mě mnoho lidí a v Google najednou měla daná forma hroznou pověst. Nakonec to dopadlo tak, že ta firma ztratila hlavní zdroj financí (nějakou ruskou firmu, která u nich ročně investovala přes 250 tis.) a já naopak získal nové zakázky. Možná to někomu přijde neetické, ale došlo k spokojenosti všech. Ukázalo se totiž, že daná firma nedokáže splnit všechny požadavky jejich klientů.

Takhle bych to udělal znova. Proto nikdy nereaguji na neznámé osoby.
Thunder
Profil *
Ronnie
Presne! tak se to ma resit, a jeste jsi na tom vydal good work!;)
no jak rikas seznam platicu, podle me by to pomohlo radu lidem! ale urcite i neplatice tam zahrnout, protoze pak kdyz se nekdo bude divat na ten seznam a dany nick ci jmeno neuvidi mezi platicema je to klamny nez kdyby ho videl mezi neplaticema... jak rikam na 100% bych do toho sel a dal bych si tu praci kdo mi zaplatil pokazde ferove bez problemu a na druhou stranu ti kteri neplati...takze ja jsem pro:)
nightfish
Profil
ad černá/bílá listina:
- kdo by rozhodoval o tom, kdo na ni bude umístěn? na základě jakých podkladů?
- jaké by byly možnosti odstranění?
- kdo by nesl případnou právní zodpovědnost v případě žaloby na poškozování dobrého jména?
matqo
Profil
no daka komunikacia predsa prebieha medzi tymi ludmi :) co by ako podklad stacit mohlo , aj ked ideal by bola ta zmluva
Dusko
Profil
ad černá/bílá listina:
- kdo by rozhodoval o tom, kdo na ni bude umístěn? na základě jakých podkladů?
- jaké by byly možnosti odstranění?
- kdo by nesl případnou právní zodpovědnost v případě žaloby na poškozování dobrého jména?


Absolutny suhlas. Nemozete len tak niekoho obvinit. Cierna/biela listina nie je riesenie.

Existuju predsa ine, elegantnejsie riesenia. Vytvaras pre niekoho stranky a nie si si isty ci dostanes zaplatene? Nahraj ich na svoj server, kde si ich zakaznik moze vyskusat a po zaplateni ich presunies na jeho hosting. Robis grafiku? Pouzivaj vodoznaky. Dostanes zaplatene a zakaznikovi dodas dielo bez vodoznaku. Prekladas? Dodaj len polovicu a druhu az po zaplateni. Atd. Hadam na vsetko existuje nejake jednoduche riesenie.
Ak mas dobru povest, mozes si vypytat cast platby dopredu, nez vobec zacnes pracovat.
Uplne osetrit sa to neda, to uznavam, ale vyrazne zredukavat moznost, ze nedostanes zaplatene sa da.
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0