Autor Zpráva
janavk
Profil
Po diskusi tady upřesňuji, že potřebuji hlavně člověka, který umí
1) zvýraznění aktivní rubriky v menu nahoře a zároveň aktivní položky v menu napravo v rubrice
2) odlišení již navštívené stránky
3) zarovnat všechno na střed
4) a pak oživit ty stránky a vylepšit co do grafiky či/a barevnosti, logo, hlavičku, možná nápad, jak vše uspořádat přehledněji

Kdosi mi tady psal, že v Brně je spousta firem, co udělá pěkný web. Jak ale najít člověka, který bude mít čas, chuť a pochopení - dávám přednost dlouhodobější spolupráci, celé jsem to dělala sama a zase budu, nejde to dát pryč a zase si to vzít jiné, já nad tím dost dlouho uvažovala a pořád to pilovala, aby to bylo co nejpraktičtější, a jaksi nevěřím, že na první šáhnutí někdo udělá moje stránky jednoznačně lepší. Musí se to probrat, prodiskutovat, a tak. Asi jsem moc náročný zákazník, možná proto to dělám hlavně sama. Ale teď fakt potřebuju udělat aspoň ty věci, které opravdu neumím - viz výše hlavně první 3 body. Ten čtvrtý bod, to je věc do pranice.
Manq
Profil
janavk
Jestli hledáte studio z Brna, tak Vám mohu doporučit studio, se kterým blízce spolupracuji - http://webmake.cz
Str4wberry
Profil
Odpovídám janěvk:
Byl bych ochotný („umím“ to). Body 2 a 3 jsou víceméně rychlovky, bod 1 také není problém. Tvůj web mi hodně krát pomohl, a tak bych mu to rád vrátil (samozřejmě zdarma). Kdybys náhodou měla zájem, kontakt mám v profilu.
souki
Profil
Pro ty kdož nesledovali předchozí diskusi: např. bod 1 bude potřeba vyřešit nějakým programováním. Problém je, že celý web je statický, takže řpevod bude mocinky fujky
Petr Tichý
Profil
souki
A co na to jít stále staticky a nacpat tu aktivní do každé stránky ručně? (fuj...)
souki
Profil
Petr Tichý
Přijde mi to jako odkádání problému
Petr Tichý
Profil
souki
Pokud by chtěla autorka pořád aktualizovat snadno jako doteď a ve všem se vyznat bez znalosti nějakého programovacího jazyku, je to nejsnadnější řešení.

Pokud budou však probíhat razantnější změny (např. bod č. 4), tak jistě už od začátku tvořit s PHP ruku v ruce.
souki
Profil
Petr Tichý
Ono by asi bohatě stačilo na začátku a na konci každé stránky includovat...
Kessler
Profil *
Podle mě to chce určitě předělat na dynamický web. Obsluha bude ve všech směrech snazší, bod č. 1 bude pak úplně bez problémů a pokud za to bude nějaký výdělek, spousta PHP programátorů to ráda udělá.
Pokud je takový dynamický web dobře udělaný a programátor přihlédne k tomu, že autorka zvládá HTML, bude ho moct sama bez problémů obsluhovat i bez znalosti toho programovacího jazyka.
Tak to je můj názor.
jindrik
Profil *
Zdravím.. Můj osobní názor na věc je, že by bylo nejlepší převést tento web na redakční systém s ukládáním článků do databáze. Mohl bych vytvořit script, který by převedl automaticky všechny stránky tohoto webu do databáze což by vám ušetřilo spoustu času. Také bych vám vytvořil redakční systém na míru podle vašich představ, aby se vám s ním dobře a pohodlně pracovalo. A s designem by se také dalo něco udělat.. Hlavně ho oživit barevně. Pokud byste měla zájem o mé služby tak mě kontaktujte na adrese lekes.jiri(zavinac)seznam.cz a můžeme to vše dopodrobna probrat a dohodnout se.

S pozdravem Jiří Lekeš.
janavk
Profil
Potřebovala bych něco vyjasnit:
Dynamický web - co to znamená? To už je redakční systém nebo ne? Nebo to znamená jen použití databází? Ty redakční systémy, co jsem se s nimi poslední dobou setkala mě totiž dost odradily.
jindrik
Profil *
dynamicky web = ve vetsine pripadech web jehoz obsah se nacita z databaze.. a do databáze se napr. clanky ukladaji pomoci redakcniho systemu.. V poslední dobe se hodne pouzivaji wisiwyg editory jez vam primo ukazuji vysledny vzhled stranky (podobne jako napriklad ve wordu).. , ale ty ja nemam moc v oblibe, protoze casto produkuji nesmyslny kod. Muze to byt udelane tak, ze budete psat primo html kod jako jste to delala ted.. jen ho budete psat do formulare na webu v zaheslovane administraci.
Kessler
Profil *
Statický web: Přesně napíšeš jak má jedna konkrétný strana webu vypadat do jednoho samostatného souboru a všem, kdo tuto stranu navštíví se zobrazí stejný text.

Dynamický web: Je tvořen různým počtem souborů (scriptů) programovaných např. v PHP, Perl atd. Vždy když někdo navštíví nějakou stranu webu, proběhne na serveru program, který sám vygeneruje, jak má navštívená strana vypadat. To je například nutné při zobrazení fóra, kde nějaký návštěvník něco napíše, to se uloží do databáze a když někdo jiný pak přijde na stranu s fórem, script sám na stránku přidá text, který ten první návštěvník napsal (a i ostatní texty ostatních návštěvníků).

V tvé případě by to znamenalo například to, že by si nemusela na každou stránku kopírovat menu, ale script by si ho tam přidával sám.

Doufám, že už je ti to trochu jasné.
janavk
Profil
Moc díky za pozornost.
1) Já teď includuju části stránek php-čkama - hlavičku, menu, footer, sem tam nějakou část stránky. Ale nemám to v databázi, ale normálně v souborech s příponou php. Takže se mi strany taky skládají z kousků. Proč by bylo lepší mít to v databázi?
2) Co by mi přinesl redakční systém za zlepšení kromě snad o něco málo lehčí administrace - ale s tou já problém nemám, od začátku píšu v html a vím přesně, co kde dělám?
3) Nacpat tam potřebné věci ručně - s pomocí těch includovaných částí by to snad nemuselo být zase tak hrozné.
habendorf
Profil
Proč by bylo lepší mít to v databázi?

No v db by zejména měly být vlastní články. Třeba kvůli vyhledávání.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0