« 1 2 »
Autor Zpráva
souki
Profil
Pro eShop-hosting.cz hledám nového kodéra. Šlo by o nárazovou externí spolupráci v drtivé většině na kódování šablon e-shopů z dodaného PSD. Znalost SMARTY nebo jakéhokoliv jiného šablonovacího systému velkou výhodou.

Požadavky:
- validní XHTML Transitional kód
- žádné podmíněné komentáře
- časová flexibilita
- práce na ŽL
- komunikace přes MSN (pouze WLM)
- minimálně jedna kvalitní reference
- grafické cítění
- základní znalost programování výhodou

Reference a ceny pište sem, na email soukup(á)webnamiru.com nebo instantně na MSN soukiii@gmail.com
WanTo
Profil
Bez ŽL by to nešlo?
souki
Profil
WanTo
bez ŽL je moc papírování :) Takže bez ŽL jedině tak, že mi vymyslíš, jak to udělat, abych se s tim moc papírovat nemusel.
souki
Profil
Stále poptávám :)
Manq
Profil
- žádné podmíněné komentáře
Mohu se zeptat na důvod?
souki
Profil
Manq
Nemám je rád
Keilew
Profil
Takže hacky akceptuješ, je to tak? Jinak by to bylo docela nereálné;)
miniJOHN
Profil
Ahoj, bez žl se to dá dělat na dohodu o provedení práce :)
souki
Profil
Keilew
Hacky mi nevadí. Na podmíněné komentáře mám zkrátka vyhraněnný názor. Přijde mi, že kodéři to využívají příliš často, protože to zkrátka nedokáží udělat nijak. Mimochodem jsem zjistil, že WML jako hlavní podmínka je výborné síto na dlouhodobou spolupráci.

miniJOHN
Jenže tam se musí podepisovat smlouva, musí se sepsat a musí se tam odvádět nějaká srážková daň, nebo nedej bože sociální pojištění......
Manq
Profil
souki
Někdy to bez podmíněných komentářu ale nejde. Osobně ho občas používám pro rozbalovací menu - JS. Častěji pro CSS - min-height a height.
Railbot
Profil
souki
Podmíněné komentáře rád nemáš, ale hacky ti nevadí. To není zrovna ku prospěchu věci.
souki
Profil
Railbot
Je to stejně praštěná podmínka jako nutnost komunikovat po MSN :)
Railbot
Profil
souki
Ne, zcela vážně. Upřednosňuješ prasárnu (hacky) před elegantní řešením (podmíněné komentáře).
souki
Profil
Railbot
A teď se na to nedívej ze strany kodéra, ale ze strany někoho kdo takový projekt převzal. Potřebujš přidat třeba vlevo jeden panel a musíš kvůli tomu prohlédnout 3 stylopisy
Railbot
Profil
souki
Proč? Do CSS pro IE v podmíněných komentářích se zapisuje jen a pouze problematická vlastnost(i) u konkrétního prvku. Ne celé původní CSS.
Manq
Profil
souki
A většinou se dělá pro IE kvůli absenci min-height.
habendorf
Profil
A většinou se dělá pro IE kvůli absenci min-height.

... a hoveru mimo <a> a poloprůhledným png.
souki
Profil
Já mám ti zkušenost, že když se kodérům komentáře dovolí, tak s nimi řeší i svojí neschopnost vypořádat se s boxmodelem...
Pokud je tam nějaké rozumné využití, tak se nebráním

Manq
_height mi zatím fungovalo všude
Manq
Profil
souki
Funguje. To ano. Ale takhle si mrvit CSSko?
Povol kodérům podmíněné komentáře, ale zároveň je zkontroluj a když tam bude vyjádřena kodérova neschopnost, tak mu to vrať na předělání :o).

Např. Chrastítko nemá ode mně ani jeden <edited>podmíněný</edited> komentář. Ale tuším, že asi dvakrát je tam _height.
souki
Profil
Manq
A vadí nečemu třeba v _height v css? IMHO ne. Validní XHTML si ještě v pohodě zdůvodním, ale CSS už ne.
A kontrolovat kodéry? to si to můžu rovnou udělat sám :o)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
Podmíněný komentář je také hack.

Reaguji na soukiho:
Validní XHTML si ještě v pohodě zdůvodním
Zkus to. Kodéři píšící validní HTML se hlásit nesmí?
souki
Profil
Chamurappi
Čekal jsem, zda se ozveš. :) Validní XHTML je hezčí a mít na začátku X je přece kůl, ne?
Chamurappi
Profil
Reaguji na soukiho:
mít na začátku X je přece kůl, ne?
Už ne. Teď bude v módě mít na konci pětku.
Žádáš „validní XHTML“, které asi ve skutečnosti validní nebude a v prohlížeči bude chroustáno jako rozbité HTML. Zvláštní požadavek.

Validita v CSS je méně kůl než nevalidita v HTML kvůli X?
Gekon
Profil
Chamurappi
Vím, že jsi moderátor, ale mohl bys to přestat tak hrotit? Je to tvůj boj a je roztomilé, že si stojíš za svou pravdou, ale tahat ji i tam, kde nemá co dělat (jako např. v téhle sekci, neboli práce a zakázky - link na pravidla ti házet nebudu) je trochu zbytečné, nezdá se ti?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Gekona:
Nic nehrotím. Snažím se (stejně jako ostatní) o vyjasnění požadavků poptávky, což je samozřejmě v souladu s pravidly této kategorie. Nehledej v tom psychiatrickou diagnózu. Odmysli si, že jsem tu otázku položil já.

A ještě pro quinuxe pode mnou: Ano a stejně jako ostatní na vyjasňující odpověď reaguji (dokonce kus z ní cituji, jestli sis nevšiml). Další přifukování umělé bubliny na téma „Smí Chamurappi rýpat?“ budu v tomto vlákně mazat.
quinux
Profil
souki
A teď se na to nedívej ze strany kodéra, ale ze strany někoho kdo takový projekt převzal. Potřebujš přidat třeba vlevo jeden panel a musíš kvůli tomu prohlédnout 3 stylopisy
A co web developer toolbar? V tom to najdu cokoliv dřív než ty prohlédneš jeden stylopis ;)


Chamurappi
Nic nehrotím. Snažím se (stejně jako ostatní) o vyjasnění požadavků poptávky, což je samozřejmě v souladu s pravidly této kategorie...
Ale tvá otázka již byla zodpovězena:
Zasláno: 25.11.2007 21:03:16

Chamurappi
Čekal jsem, zda se ozveš. :) Validní XHTML je hezčí a mít na začátku X je přece kůl, ne?
Railbot
Profil
A co web developer toolbar? V tom to najdu cokoliv dřív než ty prohlédneš jeden stylopis ;)
To bych měl ve firebugu ještě dřív než bys v něm něco naklikal :p

Chamurappi
Podmíněný komentář je také hack.
Nesouhlasím. IE to podporuje, není to chyba ale vlastnost. Tak jak to může být hack, hm?
Tomáš Hanus
Profil
Railbot
Podmíněný komentář je také hack.
Nesouhlasím. IE to podporuje, není to chyba ale vlastnost. Tak jak to může být hack, hm?

Já zase souhlasím. Co je hack? Podle mne je to způsob, jak pomocí "okliky" od sebe oddělit css, které zobrazí prohlížeč jinak, než ostatní. Tedy využívá se toho, co ostatní nevidí. Takže podmíněný komentář je podle mne také způsob hacku.
Railbot
Profil
Tomáš Hanus
Jenže tato "oklika" využívá přímo vlasnosti prohlížeče a ne jeho nedokonalosti a blbosti. To by potom hack byla každá vlastnost, kterou jeden prohlížeč podporuje a "vidí" kdežto druhý už ne.
Tomáš Hanus
Profil
Railbot
Tak to mínil i Chamurappi. Ja osobně v tom právě moc velký rozdíl nevidím. Že je to "vlastnost" prohlížeče, já nepopírám. Akorát slovo hack ve mě vzbuzuje něco jako obcházení, a to podmíněný komentář je.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0