« 1 2
Autor Zpráva
quinux
Profil
Railbot
To bych měl ve firebugu ještě dřív než bys v něm něco naklikal :p
Když ladíš pro IE? Tak to seš teda machr :-D
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota a Tomáše Hanuse:
O tom, co je a není hack, jsem si před rokem povídal s Pajucem — můžeme tam pokračovat nebo založit nové vlákno.
majko
Profil *
myslim ze chalan zhanal kodera a neprosil vas aby ste sa tu rozpisovali co je hack a co nie je. smutne je ze ani moderator to nepochopil
Railbot
Profil
majko
Ale ani proti tomu nic neměl a sám se zůčastnil diskuze.
Keilew
Profil
Railbot
A měl na vybranou?;-)
Railbot
Profil
Keilew
Měl. Stačí přeci říct ať si OT strčíme za klobouk a zamknout.
quinux
Profil
Railbot
Měl. Stačí přeci říct ať si OT strčíme za klobouk a zamknout.
Reference a ceny pište sem, na email soukup(á)webnamiru.com nebo instantně na MSN soukiii@gmail.com
Asi neměl, když chtěl nabídky řešit zde ;)
Railbot
Profil
quinux
Stále mohl požádat moda o smazání OT a vyhubování deotyčným. Ještě něco? :)
quinux
Profil
Railbot
No mohl, ale mělo by to smysl, když sám mod se zařadil mezi OT diskutující? ;)
souki
Profil
Mě ta diskuse nevadí, ptže už jsem našel správné kandidáty. Teď jenom vysvětlím, proč jsem měl zrovna tyhle požadavky. Validní XHTML má stejný důvod jako nutnost komunikace po MSN - zkrátka jsem si tím lehce odfiltroval lidi kteří mě nezajímají. Hledám někoho, kdo se dokáže přizpůsobit mým požadavkům. Možná mají dobrý dův, možná ne, ale pro mě je důležité, že je bude akceptovat a dodržovat. MSN a validita se ukázala jako spolehlivý filtr :)
Railbot
Profil
souki
Alespoň jsi to hezky zdůvodnil. Příjemné osvěžení po všech těch onanistech, kteří chtějí validní kód, protože prostě chtějí :o)
souki
Profil
Railbot
Teď jsem myslel hlavně HTML & XHTML.
Validní kód požaduji vždy, pokud není nějaký rozumný důvod ho nemít. A proč? Když mi přijde šablona a je validní podle XHTML Trans, tak je o hodně větší šance, že tam nebudou nějaké velké prasárny. Neříkám, že mi to něoc zaručuje, ale šance je zkrátka vyšší. Už proto, že si ten člověk dal práci s tím, aby to validní bylo a alespoň to po sobě zkontroloval.
Railbot
Profil
souki
Neboj, já tě chápu. Validní kód navozuje dobrý pocit a je pravdou, že se pak i snáze hledají chyby nebo se rovnou eliminují. A samozřejmě se takový kód lépe implementuje do nějakého systému, třeba e-shopu v tvém případě :)
free.will
Profil *
Měl. Stačí přeci říct ať si OT strčíme za klobouk a zamknout.

kurnik a ja furt myslel ze OT prispevky se proste nsmi nebo by se nemely psat vubec, a ted koukam ze si o to musim vzdycky pozadat :o) dobre vedet mozna by to chtelo pripsat i do tech pravidel pri zakladani vlakna aby si kazdy napsal jestli chce OT ;-)
Railbot
Profil
free.will
Neměly by se psát, to víš že ne. Jenže zrovna já jsem potížista a musí se to po mě mazat ;) souki se snad moc nezlobí, přeci jen se (nejen) tady už nějakou chvílí různě střetáváme, takže ví, že to OT nemyslím špatně :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na free.will:
Pokud OT není opravdu moc OT, tak mi nevadí. A když nevadí ani zakladateli vlákna…
Hodně mi ale vadí, když se tu deset příspěvků zabývá jen tím, jestli sem OT patří nebo nepatří.

Reaguji na soukiho:
zkrátka jsem si tím lehce odfiltroval lidi kteří mě nezajímají
Odfiltroval jsi i pár stovek lidí kteří díky českému validátoru začali psát doopravdy validní kód.

Když mi přijde šablona a je validní podle XHTML Trans, tak je o hodně větší šance, že tam nebudou nějaké velké prasárny
Větší šance než u validního HTML? Dnešní kodéři dělají prasárny nezávisle na <!doctype> deklaraci.

Už proto, že si ten člověk dal práci s tím, aby to validní bylo
Ale u CSS, kde si část profesionálních kodérů dává práci s tím, aby neměla v CSS syntaktické hacky, zastáváš opačný postoj.
Gekon
Profil
Chamurappi
„zkrátka jsem si tím lehce odfiltroval lidi kteří mě nezajímají“
Odfiltroval jsi i pár stovek lidí kteří díky českému validátoru začali psát doopravdy validní kód.


Neber to prosím jako nějakou narážku, ale mohl bys mi ukázat nějaké významnější studio, které píše dle tvého validátoru?
free.will
Profil *
Chamurappi
jo ja obvykle jak si projizdim vlakna tak si rikam ze neco napisu ale pak si reknu ze nebudu psat zbytecne OT prispevky akorat ted mi to nevyslo jen me zaujalo prave to co jsem psal tak sem prispel, ale mas pravdu s temi prispevky ktere se zabyvaji tim co je a co neni OT :)
free.will
Profil *
souki
ted trosku k tematu:)) muzu se zeptat kolik ti koderi dostanou za jeden nakodovany shop? delam totiz neco podobneho (spis uplne to stejne:D) ale pro jinou firmu celkem by me zajimalo jestli sem na tom dobre jinak kdybys nemel lidi jsem taky k dispozici :)

zivnostak mam, reference taky...:)
souki
Profil
free.will
Držíme náklady na minimu, takže ze začátku žádné zázraky. Podle náročnosti od 900Kč po 3000Kč.
Aleš Janda
Profil
- komunikace přes MSN (pouze WLM)

aMSN nebereš? Windows Live Messenger je jen pro "Microsoft Windows XP SP2 (nebo vyšší) nebo Windows Vista"...
James_Scott
Profil
WLM? a jak k tomu prijdou pripadni zajemci co pracuje jen na Linuxu(ci jinem systemu?)
souki
Profil
Aleš Janda
James_Scott
aMSN je bez problémů. Pokud vím, tak podporuje většinu funkcí :)
free.will
Profil *
souki
aha tak to na tom jsem o neco lip, otazkou je pak jen jak moc ty shopy jsou narocne:)
Manq
Profil
free.will
Mohl bys ukázat nějakou svou práci?
free.will
Profil *
Manq

no ukazu jen nevim jestli je vhodne to davat do tohohle vlakna aby to nebyl trochu OT ikdyz uz je pozde celkem s nepsanim OT prispevku:)))

tak budis kdyz tak to smazte kdyz to tu nekomu bude vadit:

http://pbm.cz/
http://orlovaci.cz/xhtml/

no nebudu tu toho vypisovat vic neco mam i rozdelano, co se tyce referenci tech nakodovanych shopu ty tady nebudu davat :)

P.S: ty reference nejsou nejnovejsi vlastne mozna uz i rok stare...ale soukrome muzu ukazat i novejsi.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0