« 1 2 »
Autor Zpráva
Iver
Profil *
Nabízím tvorbu internetových stránek na základě redakčního systému Sunlight - www.sunlight-cms.net. Cena okolo 500 KČ za jednu instalaci.
souki
Profil
http://www.sunlight-cms.net./licence.p5.html
Není povoleno systém nabízet za úplatu
Railbot
Profil
souki
Nechává si platit za instalaci, ne za systém jako takový.
ShiraNai7
Profil
Není povoleno systém nabízet za úplatu
Cena okolo 500 KČ za jednu instalaci.

Prostě nabízí systém za úplatu. To není povoleno. Nenechám nikoho, aby vydělával na mé práci, kterou ostatním nabízím zadarmo (pro nekomerční účely).
souki
Profil
Takže by to tady skoro měl NĚKDO smazat, ne?
souki
Profil
ShiraNai7
Jinak bych Ti doporučil napsat ty podmínky podrobněji. Viz Railbot, který je nepochopil :o)
infonevim
Profil *
Podle mne to porušení licenčních podmínek není. Neprodává zdrojové kódy, pouze vybírá peníze za instalaci (práci na tom strávenou).

Přece když někomu budu instalovat free cms, tak na tom dám nějaký čas, vynakládám své náklady na realizaci (připojení k internetu, elektrický proud, 4x jízdenku na mhd) ne?
quinux
Profil
Mno systém je povoleno používat pouze pro nekomerční účely dle mého výkladu znamená, že licenci porušuje, protože zpoplatněná instalace je komerční užití aplikace.
souki
Profil
infonevim
Jenže je rozfíl mezi free cms pod licencí GPL asunlight, kde o GPL či GNU není ani slovo
Railbot
Profil
souki
Já to chápu dobře. Ten systém se nesmí nabízet za úplatu. Však systém za úplatu nikdo nenabízí, jen instalaci, což je proces jen s tím spojený. Takto se to obchází běžně. Jen jsem chtěl poukázat na ten problém, že Iver podmínkám neodporuje.

protože zpoplatněná instalace je komerční užití aplikace
Mějme charitativní nekomerční web (či osobní, to je fuk) a tím, že jim někdo za úplatu nainstaluje CMS je už z toho komerční projekt a tudíž CMS nelze použít? Wtf? ;)
souki
Profil
Railbot
Ono je to v té formulce :) Já myslím, že Iver by to CMS komerčně užil :)
quinux
Profil
Railbot
Ono bude záležet na tom jak to kdo vyloží, myslím, že je to dost blbě formulováno, ale tu nejde o jednu instalaci pro nekomerční web, ale pro X instalací za prachy ;)
Miloš
Profil
Zcela na okraj – v podmínkách jsem našel dva překlepy:

1) Autor si vyhrazuje právo vytvořit komukoliv individuální licenční ujednání nebo vyjímku z původního znění.
Správně je výjimka

2) Není povoleno upravovat/kopírovat zdrojové kódy systému a/nebo jej vydávat za vlastní dílo.
stejně tak
Používáním a/nebo instalací systému vyjadřujete souhlas se všemi body licenčního ujednání.
Spojku anebo píšeme jako jedno slovo, bez lomítka. http://www.rozhlas.cz/plzen/jazykovykoutek/_zprava/322944
infonevim
Profil *
Jenže je rozfíl mezi free cms pod licencí GPL asunlight, kde o GPL či GNU není ani slovo
Aje protislužba taky komerční využití? Chci CMS ale nevím co a jak, tak nabídnu dotyčnému, ať mi to jde nainstalovat z internetové kavárny, že mu ty dvě hodinky tam zaplatím, které tam bude. Takže vynakládám náklady na realizaci, které bych tak jako tak musel zaplatit a to podle mě není komerční využití. Je to o slovíčkaření.
ShiraNai7
Profil
Prostě Není povoleno systém nabízet za úplatu . On nabízí systém za úplatu - je jedno jestli to jen instaluje nebo vyrábí i motivy apod. Parazituje na mé práci, porušuje licenční ujednání a já žádám, aby toho okamžitě nechal. Navíc instalace je práce na 5 minut, takže nechápu za co chce 500 korun.
Railbot
Profil
Já bych stejně doporučil použít něco lepšího než děravý a nekvalitní SunLight, jehož autor je ještě ke všemu hysterka :)
Joker
Profil
Railbot
Však systém za úplatu nikdo nenabízí, jen instalaci, což je proces jen s tím spojený.
Což IMHO ale je komerční využití toho systému.

Teď je otázka, jak daleko to vlastně půjde- co například reklama na webu? úpravy vzhledu webu za úplatu? Placené psaní článků na web? Navíc ten RS ani nedovoluje upravovat zdrojové kódy;
...raději bych bral něco pod GNU GPL, tam jsou podmínky daleko jasnější.
Ale to nepatří do tohoto vlákna.
infonevim
Profil *
Navíc instalace je práce na 5 minut, takže nechápu za co chce 500 korun.
registrování hostingu, nahrání na ftp a konfigurace, třeba základní naplnění databáze, todle opravdu zabere pět minut nenech se vysmát!

A 500 ti přijde moc? Sou lidi co pracujou si účtujou 1500 za hodinu práce. Ostatně Pražská průměrná hodinová sazba je 1000 Kč, takže mi 500 nepřijde moc.:)
Railbot
Profil
Ostatně Pražská průměrná hodinová sazba je 1000 Kč
infonevim, to jsi vzal prosím tě kde? Nebyl to nějaký průzkum z parlamentu?
Iver
Profil *
To jste špatně pochopili. Shira - psal jsem ti o téhle nabídce mail a ty jsi to povolil. Navíc jsi mi zablokoval účet i na Sunlightu.
Iver
Profil *
Shiro, ale z tvých e-mailů jsem pochopil že tu výjimku mám...

Tohle je z mých mailů:

psal jsem o tom už na fórum. Mohli bychom se domluvit na určité speciální licenci, která by zaručovala, že mohu za poplatek instalovat na zákazníkův web sunlight? Neživím se tím, jen si přividělávám, proto nebude výdělek pravidelný a podle projektu mohu dostat 500-1000 korun. Zásahy do zdrojového kódu nebudou potřeba. Změny budou pomocí vzhledů. Částku kterou bychom si domluvili bych mohl posílat složenkou nebo přes účet.

Ano, to by nebyl vůbec problém. Stačí se jen domluvit na konkrétním procentu provize. Kolik byste tak byl ochoten obětovat?

Psal jsem 30-40% a odpověď - To by bylo prijatlene.

Opravdu jsem nechtěl zneužívat tvůj systém, ale měl jsem za to že domluva na to stačí a nepotřebuju licenci v ruce... Částečně je to má chyba, měl jsem napsat že licenci mám. Jenom mě mrzí že teď nemám ani přístup na Sunlight i když jsem nic neprovedl ;(
infonevim
Profil *
infonevim, to jsi vzal prosím tě kde? Nebyl to nějaký průzkum z parlamentu?

praxe ze zamestnani v nekolika firmach zabyvajicich se internetem, intranetem, grafikou, tiskovinama
Iver
Profil *
Doufám jen že se to co nejdříve vyřeší :-(
Railbot
Profil
infonevim
Tak nějaké doporuč, všichni to jen uvítáme, kde se ucházet o místo :)
infonevim
Profil *
Ja sem nemluvil o platu programatora, ale castce, kterou firmy uctuji svym zakaznikum za hodinu jeho prace:)
ShiraNai7
Profil
Upravil jsem jeste zneni licence, ted je tam Není povoleno systém nabízet nebo zprostředkovávat za úplatu.

Railbot
Soucasna verze neni derava ani nekvalitni (chtel bych videt tvuj cms), navic co si nekdo mysli nebo tvrdi ze jsem se v tomto tematu neresi.

Iver
Je to opravdu mozne, ze jsem ti to povolil. Ale nejsem chodici databanka abych si vsechny pamatoval. Proto jsi to mel napsat. A pokud tedy plati ta provize, musi se doresit konkretni detaily pres email.

Tim bych tuto diskuzi uzavrel.
j.ree
Profil *
ShiraNai7
Podle me ti slava zacla stoupat az priliz do hlavy batecko. Sleduju webmana od zacatku, driv to bylo fajn, dalo se na vsem domluvit, ted uz slysim jen NE, NIKDY, NIC NEBUDE, a ve vedlejsim foru uz to zacina jit tak daleko, ze uz jsi vulgarni - DI DO PRDLELE ... (viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=27&topic=4 8682 - posledni prispevek). Se SL to jde ted kledu. Cekam na tvou odpoved, ale v duchu uz vim co napises ... :D
achjoj
Profil *
Upravil jsem jeste zneni licence, ted je tam Není povoleno systém nabízet nebo zprostředkovávat za úplatu.
Dobrá linence, ale myslím, že každýmu je ukradený co si tam píšeš
Joker
Profil
offtopic:
Railbot
Tak nějaké doporuč, všichni to jen uvítáme, kde se ucházet o místo :)
Však jak říká ona slavná věta z článku, na základě kterého vznikl hulanator.kompost.cz - "Při sazbě 1500Kč na hodinu, kterou si firemně účtuji, jde o zajímavé peníze" ;-)
Ale není to takový problém, sám jsem jako student dělal ve firmě, která klientům za hodinu mojí práce účtovala podobné sumy. Problém byl jen v tom, že z těch třeba 1500 na hodinu jsem já dostal 90 korun :-)

Iver
Jen se zeptám, CMS pro web jsou tuny a spousta z nich je relativně slušných a pod GPL, kde by problémy tohohle typu nenastaly. Nebylo by jednodušší se na tenhle vykašlat a přejít na nějaký jiný? Tím nechci hodnotit kvalitu toho Sunglight CMS, jen fakt, že jeho použití v tomhle případě zjevně "není zrovna bezproblémové".
infonevim
Profil *
Problém byl jen v tom, že z těch třeba 1500 na hodinu jsem já dostal 90 korun :-)
- však ano, tak jsem to řekl, peníze které si firma účtuje se logicky nerovnají tomu, co platí zaměstnanci:)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0