Autor Zpráva
Kraus
Profil *
Poptávám vyhotovení vzorového "profi" řešení pro jednoduchý, mírně dynamický webový formulář s kontrolou údajů a preview.

Jako amatér bych to byl schopen poslepovat z různých příkladů na webu, ale jednak by mi to trvalo celý víkend a jednak bych rád viděl opravdu čisté profi řešení :-)) Moje výtvory sice fungují ale ... (vespod fuj).

Moje představa je dodávka funkční kostry vzorového jednostránkového poptávkového formuláře. Mírnou dynamikou je myšleno přidání/odkrytí několika dalších položek k vyplnění při zaškrtnutí nebo výběru určité hodnoty. Po odeslání formuláře by měl script zkontrolovat vyplnění povinných položek a v případě chyby formulář zobrazit znovu s barevně odlišenými poli k vyplnění (barva backgroundu, změna barvy nadpisu labelu event. extra popisek pod polem). Pokud bude vše v pořádku, zobrazit další stranu s preview vyplněných údajů ke kontrole a tlačítky odeslat a zpět. Při volbě zpět by se uživatel dostal do původního formuláře se zachováním všech vyplněných údajů k editaci. Při volbě odeslat stačí nasměrovat na můj již odladěný script, který obsah zpracuje a pošle e-mailem.
Preferuji co největší obecnost řešení pro další úpravy (změna počtu polí, snadné označení povinných polí určitým prefixem atd.).

Čistě v PHP to asi nepůjde, takže uživatelům s vypnutým Javascriptem bych místo formuláře zobrazil jen link pro stažení papírové předlohy v pdf. Stránky jsou ve 1.0 Strict s CSS styly (http://www.eminenc.cz).

Nabídky prosím na pswd@atlas.cz.

Děkuji.

Pavel Kraus
Joker
Profil
Kraus
uživatelům s vypnutým Javascriptem bych místo formuláře zobrazil jen link pro stažení papírové předlohy v pdf.
Maličko mimo téma: Že Vám do toho návrhu mluvím, ale předpokládám, že schopnější kodér by měl zvládnout udělat ten formulář tak, aby byl použitelný i bez Javascriptu (pokud jde udělat vytištěná papírová verze toho formuláře, asi nebude záviset na skriptování tolik, aby to nešlo v HTML).
Kraus
Profil *
Maličko mimo téma: Že Vám do toho návrhu mluvím, ale předpokládám, že schopnější kodér by měl zvládnout udělat ten formulář tak, aby byl použitelný i bez Javascriptu (pokud jde udělat vytištěná papírová verze toho formuláře, asi nebude záviset na skriptování tolik, aby to nešlo v HTML).

Jde o to odkrývání/zobrazování dodatečných polí, já to umím v PHP jen po kompletním vyplnění a odeslání tlačítkem (znovuzobrazení formuláře s dalšími poli) nebo při rozdělení formuláře na dvě stránky, kde druhá stránka bude obsahovat jen ta pole navíc. Javascript by měl umět reagovat okamžitě na výběr určité hodnoty.
Ale nechám se rád poučit.
Kraus
Profil *
Děkuji za nabídky, již není aktuální, práci jsem již zadal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0