Autor Zpráva
happymaster23
Profil *
Zdravím,

všiml jsem si, že se v této diskusi pohybuje spousta lidí, co by ráda nabrala nějaké zkušenosti a pustila se do něčeho většího, než jsou zapadlé stránky na wz.cz, apod. Já mám jednu sice perspektivní, ale pro mě zbytečnou zbytečnou (nemám a nebudu mít na to čas) doménu - eee-pc.cz. Pokud by se tu našel někdo, kdo má zájem rozvíjet své schopnosti, tak mu ji rád zdarma pronajmu. Nechci za to nic víc, než minoritní podíl na Vašem případném úspěchu.

Bližší informace jsou přímo na eee-pc.cz.

Těším se na případnou spolupráci a taky na Vaše případné otázky, protože shrnout všechny moje pohnutky k této nabídce by bylo na dlouhou slohovou práci, kterou by se nikomu nechtělo číst... ;)
Kcko
Toto je perspektivni domena?
happymaster23
Profil *
Kdyby doména byla tak extrémně perspektivní, že by tam stačilo napsat "Ahoj" a pod ni dát AdSense, tak to určitě udělám a nebudu ji takhle nabízet. ASUS Eee PC je malý notebook, kterého se minulý kvartál prodalo 700 000 kusů (což je doopravdy hodně). Počátkem června by mělo být dostupné Eee PC 900 a 901 v lokalizované verzi u nás a proto lze očekávat zvýšený zájem o informace v češtině, krásným příkladem může být komunita kolem stránky eeeuser.com. Navíc - existuje ještě eeepc.cz, ale pokud se podíváš od kdy je registrovaná a co na ní je, tak se nedá očekávat, že ten člověk má nějaké plány, k tomu si přičti, že na CZ internetu zatím kraluje Seznam, který .CZ doménu upřednostňuje (Google CZ taky radši nabízí .CZ doménu) a máme tu krásný předpoklad pro to, aby se stránka umisťovala vysoko ve výsledcích vyhledávačů...
happymaster23
Profil *
... Proto si myslím, že pokud se najde člověk, kterého bude bavit vytvářet obsah a starat se o rozvoj, tak to pro něj bude nejen slušný příjem ale taky obrovská zkušenost....
Ice
happymaster23
Stavět svůj obchodní úspěch na pronajmuté doméně je cesta do pekel, člověk se nadře na obsahu a až ten web se rozjede a pronajatá lhůta vyprší, tak copak český človíček udělá... Nic proti tobě, ale takto raději koupit než pronajmout. Už mám zkušenost, když má firma doménu napsanou na doménového spekulanta.
happymaster23
Profil *
Já nejsem doménový spekulant v pravém slova smyslu, kdybych byl, určitě to nedělám takhle hloupě. Já nechci, aby na tom nějaký člověk stavěl svůj obchodní úspěch, já "pouze" nabízím maximální zázemí a pokud někdo vytvoří kvalitní obsah a bude mu vydělávat, tak chci dostávat nějakých 20% ze zisku a nebo třeba právo na obsah za tři roky. Pokud bude platit varianta první a ten někdo se rozhodne, že je natolik dobrý a chce si dělat všechno sám, tak mu nic nebrání v tom, aby si tam dal na určitou dobu (řekněme čtvrt roku, to pro mě není problém) 301 Moved Permanently a ti návštěvníci nepůjdou za doménou, ale obsahem. Nicméně nevidím důvod proč by to dělal, protože v té době se můžeme znát natolik dobře, že spolu budeme spolupracovat na úplně jiné úrovni. Nehledám profesionála, ale spíše začátečníka, který teprve prochází obdobím různých freehostingů a zkušebních projektů, ale přitom má potenciál se rozvíjet dál. Jen si vem, kolik lidí odvádí spoustu práce na subdoménách wz.cz, ic.cz apod a nemají žádnou záruku, protože ta doména taky není jejich, já nabízím záruky a technické zázemí nesrovnatelně lepší...

Když si spočítáš, že doména stojí 247Kč a k tomu kvalitní hosting minimálně za 1428Kč (100Kč + DPH *12) tak do toho dotyčného "investuji" 1 675Kč a to s nejistým výsledkem (jistě, doménu už mám a náklady na provoz serveru mám stejné s jednou doménou nebo bez, ale jde o to, kolik by on jinde musel zaplatit).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0