Autor Zpráva
martinille
Profil
Zdravicko,

na webe mojho klienta www.estetika-sk.sk je v spodnej casti graficka vizitka, slideshow fotiek a styri linky "co ma v estetike caka", "kde najdem..." atd. Vsetky tieto odkazy funguju vo FF, Chrome, Opere, Safari, ale ako inak vobec nefunguju v IE6, ani IE7.

Hladam cloveka (kohokolvek) kto je ochotny, ale najma schopny tento IE-bug nejako vyriesit. Poziadavka je samozrejme jasna - aby footer navigacia bezala vo vsetkych browseroch - FF, IE6/7, Opera, Safari, Chrome.

Co sa ceny tyka, ocakavam, ze ju urci "opravar" vopred :)

Ozvite sa mi, prosim, na:
ICQ: 212735063
Mail: ille.martin@gmail.com
Telefon:
+421 908 811 128,
+421 948 811 128
Railbot
Profil
#footer ul {
list-style:none;
position: absolute;
top: 165px;
right: 45px;
z-index: 5;
}
martinille
Profil
Railbot, Vám tento kód funguje v IE6/IE7 ?
Railbot
Profil
martinille
Ano.
martinille
Profil
Railbot
vdaka za rychlu reakciu, no nech robim, co robim, fungovat mi to nechce ani v IE6, ani IE7.
Este aby som trochu priblizil bug - problem vznika pri pouziti CSS rule "filter", ktory dopomaha k priehladnosti PNG pozadi v IE a paradoxne vdaka tomu v IE rozbija z-index.
Railbot
Profil
Ještě mě napadá následující. Funguje mi to.

#footer ul {
list-style:none;
position:relative;
top: 165px;
right:-690px;
width:200px
}
martinille
Profil
http://www.brown.sk/estetika2.png
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
Neodstřeluje „right: -690px“ ten element někam do tramtárie? U mě jo, v šestce i sedmičce.

Reaguji na martinille:
V sedmičce není potřeba filtr na PNG, takže když to prohackuješ tak, že sedmička nepoužije background, měl by ses půlky problému zbavit.
Mimochodem, zdvojený margin je lepší řešit pomocí „display: inline“ než pomocí hacků servírujících šestce poloviční hodnoty.
Railbot
Profil
Nemělo by to odstřelovat, protože tak tak je to v originále. Já to vidím ok. Asi mi tam něco uniká, stránku jsem si uložil na lokál a bude tam nějaký rozdíl oproti té na webu. Minimálně IE7 mám nativní, takže v tom zrada nebude.
martinille
Profil
Skusim vas trochu usmernit: http://24ways.org/2007/supersleight-transparent-png-in-ie6
Nadpis: Links become unclickable, forms unfocusable
martinille
Profil
Ok, IE7 je poriesene, www.estetika-sk.sk aktualizovane. Uz len to IE6 chyba.
Railbot
Profil
martinille
Ten problém s filtrem znám, bohužel 100% spolehlivé řešení nefunguje. Zkus radu z článku a problémovým odkazům nastavit position:relative.
Chamurappi
Profil
Reaguji na martinille:
Nebylo by lepší předělat obrázky a strukturu tak, aby PNG s alfakanálem (velké 150 kB) nepokrývalo půlku obrazovky? Poloprůhlednost nutně potřebuješ jen úlpně dole u zaoblených rohů, nahoře lze přežít bez ní, ne?
korwin
Profil
martinille

zkusil bych todle: http://www.twinhelix.com/css/iepngfix/

jestli teda je to vono :)))) nějak jsem to nezkoumal jen něco nagooglil :))) tak sorry jestli to je k ničemu :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na korwina:
Je to zřejmě k ničemu. Vždyť píše, že ten filtr používá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0