Autor Zpráva
jogurt
Profil
http://www.ngprague.cz/cz/128/3226/clanek/graficka-soutez---novy-design-webovych-stranek-narodni-galerie-v-praze/

Jen upozorňuji (s NG nemám nic společného).

Národní galerie v Praze vyhlašuje grafickou soutěž na nový design webových stránek.
Nová podoba by měla vystihovat jak dlouhou tradici, kterou tato instituce reprezentuje, tak i reflektovat trendy v současném designu. Cílem je rychlý, čitelný a přehledný web, na který se návštěvníci budou rádi vracet.

Vítězný návrh bude Národní galerií v Praze odkoupen za 30 000 Kč...
Marek Prokop
Profil
A proč to posíláte? Jako odstrašující příklad, jak nemá vypadat zadání webu? Bohužel se stejně stupidně chová většina zadavatelů a jak je vidět, ani Národní galerie není výjimka.
Mistr
Profil
Marek Prokop
A proč to posíláte?
Myslím, že spíš jako tip na zajímavou práci a referenci. Ovšem skutečné úmysly zná jen kolega jogurt.
jogurt
Profil
Marek Prokop
Mistr Vam odpovedel spravne. Prislo mi to mailem a nevim jak hodne se NG postarala o rozsireni teto informace, tak sem jim takhle trochu napomohl...
To zadani sem pochopitelne nepsal ja, takze jestli mate potrebu nadavat, tak prosim: mejl krejca na ngprague.cz.
jogurt
Profil
A mimochodem, vyporadat se se zadanim patri k praci webdesignera stejne jako fonty a barvy...
srigi
Profil
Hmm... ta ponuka je hodne neferova. Pozaduju zaslanie navrhu vo formate PSD. Vitaz vsak bude len jeden - navrhy zasle povedzme 200 ludi, co spravia s ostatnymi 199 PSD subormi? Pochybujem ze ich vymazu z disku a email schranky. V tomto formate ich mozu kludne falsovat a vyhlasovat za svoje.

Okrem toho Word nie je format - NG bude teda asi pekne skostnatena organizacia, kde nedavno prijali mladeho IT-ckara, ktory dokaze vymenovat fonty.
Railbot
Profil
Špatné zadání a nesmyslné požadavky. A ani slovo o skicovném. Kolik profesionálů taková poptávka asi přiláká?
Romanticka
Profil
Hodně studentů to zkusí, co to vlastně nedělají ani jako práci. Tzn. že jim přijde spousta návrhů z toho bude pár procent stát za to :-D
pantondavo
Profil
Hodně studentů to zkusí, co to vlastně nedělají ani jako práci. Tzn. že jim přijde spousta návrhů z toho bude pár procent stát za to :-D

Což je teoreticky šance pro profíka, co se rozhodne to "risknout" :)
Railbot
Profil
Takže jsem překonál sám sebe a místo špačkování zde jsem zaslal e-mail na kontakt zmíněný pod poptávkou a dočkal jsem se pozitivní reakce. Lze předpokládat, že zadání bude aslespn mírně doplněno, což jistě ocení každý potencionální zájemce o soutěž.
Marek Prokop
Profil
[#4] Nemám potřebu nadávat a nenadávám. Jen říkám, že to zadání je zcela špatné a dobrý web podle něj vzniknout nemůže. Možná si to přečte nějaký jiný zadavatel a trochu se zamyslí.

[#5] „vyporadat se se zadanim patri k praci webdesignera “ -- ano, ale s tímto zadáním se může dobrý webdesignér vypořádat pouze jediným způsobem: ignorovat ho. V podstatě je to totéž, jako kdyby zadavatel chtěl od architekta návrh interiéru budovy, která ještě není postavena, a neřekl mu, jak bude velká, kolik bude mít pater, k čemu má sloužit, kolik bude mít místností atd.
JULIUS PONOZKA
Profil
"V podstatě je to totéž, jako kdyby zadavatel chtěl od architekta návrh interiéru budovy, která ještě není postavena, a neřekl mu, jak bude velká, kolik bude mít pater, k čemu má sloužit, kolik bude mít místností atd."

Plne suhlasim!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0