Autor Zpráva
Lubomir
Profil *
Ahojte. Potreboval by som na svoju stránku doplnit moznost zadat do nejakého vstupného pola text (zdrojový kód v html, wml, xhtml mp), ktorý po stlacení tlacítka "Vyskusaj" mi výsledok napísaného kódu zobrazí bud v novom okne daného prehliadaca, alebo vo výstupnom okne na tej istej stránke. Je nieco také mozné urobit? Ako na to? Dakujem.
Bubák
Pro CSS jsem něco podobného viděl, http://selector-shell.appspot.com/
Víc nedokážu poradit.
mkroulik
Nebo také Rendur
Lubomir
Profil *
Nebo také Rendur

No, nieco take presne... keby este tato funkcnost sa dala nejak interpretovat priamo na mojich strankach... to by som chcel vela :) Neviete predsa niekto v jednoduchom ako by som mohol docielit podobneho vysledku?...
Lubomir
Profil *
Napriklad takto aby to fungovalo... http://htmledit.squarefree.com/ fakt by som zaplatil, ak by mi nieco take fungovalo na stranke... ak nie, tak budem musiet pouzit tento lik... :(
Radek9
Klidně bych ti to udělal. Jde to jednoduše pomocí PHPka. Pokud bys měl zájem napiš na moje icq: 202524174
Mike_
Profil *
Lubomir
se podivej do zdroje ty stranky ne?

hlavni stranka jsou jenom dva ramy, v hornim je stranka s "malym" js kodem kterej kazdejch 150ms aktualizuje spodni ramec

viz. zdroj http://htmledit.squarefree.com/editbox.html
Radek9
Jo, tak by se to taky dalo udělat, ale framy nejsou zrovna to nejlepší řešení.
Bubák
Zrovna v tomto případě nevidím důvod se rámům bránit.
Radek9
Ok, ale PHP je podle mě na tohle lepší než JS.
imploder
Radek9
Ok, ale PHP je podle mě na tohle lepší než JS.
V čem? Javascript dokáže reagovat v reálném čase a nezatěžuje (pokud od serveru něco nepotřebuje (AJAX)) připojení. Nemusí to být nutně rám, může to být i třeba <div>, do kterého se kód zapisuje.
Str4wberry
Před nějakým časem jsem vytvořil pro usnadnění publikování živých ukázek kódu na této diskusi toto: str4wberry.cz/kod

Navíc to trochu umí načíst kód existující stránky a doplnit <base href>. Kódy se potom ukládají a je možné na ně odkazovat. Ještě mám jeden starší skript, který kód pouze zobrazuje (není tam vyřešené kódování).

Lubomir: „Ako na to? Dakujem.
Nespletl sis náhodou sekci?
Lubomir
Profil *
202524174
Ahojte, vdaka za "rady" a k tej vete "Ako na to? Dakujem" som neskor v dalsom prispevku dopisal, ze zaplatim ak mi to niekto urobi... zle som v prvom prispevku mozno zformuloval otazku, sorry... je mi jedno ci to bude v PHP, alebo ako to bude fungovat... staci mi, aby to bolo jednoducho funkcne a este najlepsie buduci tyzden... moje ICQ 217649304, dakujem za ponuky.
Lubomir
Profil *
Mike_
No jasne, ked si ten zdrojak stiahnem, pekne mi to funguje na mojom lokalnom serveri... fajn, zmenim aj farby... takze mam to.. ale ked to zacnem publikovat na svojej stranke... hm... neviem... mozem? Myslim tu funkciu... nechcem rozbit jej funkcnost a neviem ako by som to mohol pupravit, aby to nebola uplna kopia... dakujem za pripadne zaslany prerobney tento kod... :) moja ponuka plati, napiste, kolko za to chcete...
Mike_
Profil *
Lubomir
proc chces znova vymyslet kolo?

ten kod jako takovej bude porad stejnej, maximalne jiny radkovani a jinak pojmenovany promenny.
Lubomir
Profil *
Mike_
Ok, neviem, pre dobry pocit ze som to len surovo neokopiroval a pouzil na svojej stranke :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: