Autor Zpráva
Nai Dzet Quiv
Profil
Ahoj,
zajímá mě, jestli jste byli někdy okradeni zákazníkem. Myslím tím to, že jste udělali webovou prezentaci, a on nezaplatil.
Můžete připojit okolnosti, popřípadě řešení problému.
DoubleThink
Profil *
Je dobré si cvičně vyhledat zákazníkovo jméno v Googlu - ten totiž jako jedinný nezapomíná.

Už jsem jednou takto velice rychle vycouval ze zakázky pro pseudo-webdesignéra, který jenom zneužívá odborníky.
gvaks
Profil
kam mi zmizel příspěvek??

DT: příspěvky s nulovou informační hodnotou a off topic se odstraňují
Plaváček
Profil
Jako zákazník jsem byl okraden. mockrát, jako webdesigner nikdy. Buď jsem měl kliku, nebo jsem obezřetný anebo mám výtečného manažera, který zákazníky filtruje a prověřuje. Ostatně, u větších zakázek je smlouva nutností a i když vám to nemusí moc pomoct (při kvalitě českého soudnictví), pořád je lepší mít něco v ruce.
gvaks
Profil
zatím se mi to ještě nestalo, ale kánoš si vymohl zaplacení pohledávky (sice asi o měsíc později, ale zase ze dne na den :-)). Dělal prezentaci a zákazník jaksi nechtěl platit, tak si počkal a v okamžiku kdy našel v tisku inzerci zákazníka s uvedenou adresou na prezentaci, mu tam šoupl stránku s infem, že stránky jsou nefunkční, a zákazníkovi poslal e-mail, že pokud nezaplatí bude o tom informovat veřejnost právě pomocí těchto stránek. Jenže záleží na tom zda zákazníkovi stránky jen tvoříte nebo i publikujete.

RE: (DT: příspěvky s nulovou informační hodnotou a off topic se odstraňují) - četl jsem pravidla diskuse a nikde jsem to tam nenašel :-)

DT:
cituji:
* Pište jenom tehdy, pokud máte co říct. Tlachy si nechte od cesty. Tato diskuse není chat ani zábavní server.
* Odpovídejte jenom na to, na co se tazatel ptal. Držte se tématu.
JersyWoo
Profil *
To Plaváček: nedáš mi kontakt na tvého manažera (obchodního zástupce),hi? Jersywoo[at]jersywoo.com - severní Čechy,němčina
Hanz
Profil
Nai Dzet Quiv
Dá se to tak říct. Zákazník si nechal udělat jednu prezentaci a až jak jsem ji dokončil řekl, že už ji nechce a odmítl zaplatit jakoukoli částku jako za storno objednávky. Takže mě vlastně okradl o čas, který jsem mohl ztrávit prací na jiné zakázce (tudíš i peníze).
bohumil
Profil *
to je ale tvoje blbost, protoze si mel podepsat predem smlouvu. No aspon pouceni pro priste
PaulM
Profil
Dělal jsem pro jednu firmu podklady pro inzerci, která i vyšla v několika novinách. Člověk z té firmy, který to se mnou všechno domlouval pak musel ze dne na den odejít a firma se neměla k tomu, zaplatit mi za odvedenou práci. Smlouva žádná a tak jsem je nějakou dobu bombardoval upomínkama - bez výsledku. Potom jsem je upozornil, že je zveřejním na internetu, na poměrně navštěvovaných stránkách jako neplatiče. Toto zabralo a následující den jsem se s šéfem této povedené firmy dohodl na uhrazení.
DoubleThink
Profil *
Toto je dobrý způsob. Pomluvy se na internetu šíří nezvykle rychle.

Je to trochu paradox - imho je člověk na netu v daleko menší anonymitě, než v reálném světě. Všechna jeho činnost je totiž poměrně snadno dohledatelná.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0