Autor Zpráva
Daze
Profil
Tvořím menu se souběhem hodně složitých požadavků. Jak vypadá, uvidíte tady , ale zatím se (snad) správně zobrazuje jen ve FF, Opera mírné problémy, IE zásadní.
Podmínky, které musí splňovat:

1) Šířka boxů obsahujících první úroveň nabídky není pevná, nýbrž se přizpůsobuje délce textů jednotlivých položek (pohoda; jinak totiž bez grafického oddělení boxů vzniká rušivý efekt - různě široké mezery mezi položkami 1. menu, nevyřešené nějakým oddělovačem "zaboxováním").

Ale 2): A zároveň se zabarvuje i položka v horní liště.

3) A zároveň musí být rozbalená nabídka (položky úrovně 2) stejně široká jako položka úrovně 1, ke které patří (souvisí s 2 - tím, že se horní zabarvuje, tak to musí být stejně široké, jinak to nevypadá moc dobře).

Menu na casr.cz je OK ve FF, v IE je trochu ošizené v tom, že 2. a 3. položka (ty rozbalovací) mají šířku definovanou pevně.

Možnost je tam vložit pevnou šířku boxů a grafický oddělovač (třeba border-right: 1px solid white), ale to znamená se vzdát!

Viděli jste takové menu splňující zároveň všechny tyto 3 podmínky, abych se mohl inspirovat, nebo poradíte?

Nebuďte příliš přísní ohledně přeplácanosti divy apod., původně tam nebyly, není to důvod nefunkčnosti, ale snaha o řešení pro IE; původně bylo vše jednoduché a zlobilo to ještě víc.
Daze
Profil
Doplním, jaké konkrétní problémy přetrvávají:

1) V IE je zadána pro položku 2 a 3 pevná šířka - nesystémové, vynucené tím, že "width: 100%;" pod selektorem div#topmenu li ul (rozbalené menu 2. úrovně) IE bere jako šířku ne v nadřazeném boxu, ale vůči celé stránce, takže to bylo nutné hacky . Existuje ale systémové řešení, jak IE přinutit, aby fungoval takto relativně, tj. aby šířku rozbaleného menu přizpůsobil dynamicky šířce nápisu (položky 1. menu) nad ním, která závisí na tom, co za nápis to je? (Méně důležitá věc.)

2) V IE se po přejetí odkazu nežádoucím způsobem zvyšuje černá lišta o cca 3 px. (Zásadní problém.)

3) V IE odkazy po přejetí "skáčou", a to přesto, že hovery nemají definovaný žádný odlišný padding apod. (Zásadní problém.)

4) V Opeře jsou naopak položky menu příliš široké, širší než černá lišta.

Za vyřešení - přepsání style.css tak, aby to fungovalo tak, jak jsem uvedl, ve všech běžných prohlížečích - nabízím 700 Kč na účet.


Podmínky:
1) funkčnost v IE 6+, FF, Mozille, Safari atd. jako dosud, vzhled tak, jak vypadá ve FF
2) vyřešení (ne jen pokus o vyřešení) všech uvedených problémů a nepřidání jiných, případně posléze dořešení i jich
3) platba po práci, až ozkouším funkční výsledek
4) CSS, JavaScript jen zlehka pro aplikaci třídy hover do IE
5) termín - co nejrychleji :)

Samozřejmě je potřeba respektovat paddingy, pokud možno i relativní šířku v hodnotách ex kvůli zvětšování.

Nabídky prosím pište sem.

Pokud byste chtěli práci zahájit / zkusit, jestli to zvládnete, mohu zaslat celý web v archivu, ať nemusíte stahovat jednotlivé soubory, a dejte vědět, abych mezitím neprováděl změny.
Daze
Profil
Prosím správce, jestli by mohl změnit titulek na "Menu se složitými parametry - 700 Kč za vyřešení". Děkuji mockrát.

Moderátor Chamurappi: Staniž se. Přesouvám do prací a zakázek. Doplň kontaktní údaje.
Sylar
Profil
Daze
mrkni na tohle/... nevím jestli to splňuje všechny podmínky, jsou nějaký zmatený :D ale snad je to OK ...
zobrazuje se to stejně ve FF 2, 3.5, IE6,7,8, Opera 9.2, 9.6, Safari 3.1, Chrome ... další sem netestoval
Daze
Profil
Sylar: díky za tip, ale nejsem schopný to posoudit, protože menu není vyladěné na specifický, poměrně složitý design casr.cz. Tj. je to varianta, která možná funguje, ale má pevnou šířku boxů 125px, což zvládnu též - nepřizpůsobuje se dynamicky délce textu odkazu. Tím mám prostě na mysli, že odkaz "O společnosti" je delší než "Úvod", a protože tam nejsou grafické oddělovače, tak je potřeba, aby bylo stejně místa mezi odkazy v černé liště, a přitom zůstala zachována dynamická délka. Pevná šířka položek (125 px apod.) většinu problémů řeší, ale to není to, co chci.
Opakuji a upřesňuji, pokud to nevyplývá z casr.cz ve FF:
1) Šířka boxů obsahujících první úroveň nabídky není pevná, nýbrž se přizpůsobuje délce textů jednotlivých položek [tedy selektor "ul li" nesmí mít definovánu pevnou šířku].
2): [na hover] se zabarvuje i položka v horní liště.
3) A zároveň musí být rozbalená nabídka (položky úrovně 2) stejně široká jako položka úrovně 1, ke které patří [tzn. opět nesmí mít zadánu pevnou šířku].

Pokud je to nejasné, ukazuje to casr.cz ve Firefoxu, kde mi to funguje.

Poptávka zůstává v platnosti! Kontaktní údaje: 52251@mail.muni.cz . Děkuji za nabídky - pište raději i sem, aby na tom nepracovali zbytečně dva lidi paralelně. Až bude hotovo, dám sem vědět.
Daze
Profil
PS jde mi tedy prostě o vyladění mého menu (nebo jeho přepsání, pokud si to řešení problémů vyžádá) pro všechny prohlížeče - přímo úprava souboru stylopisu - www.casr.cz/style.css. Tak, aby menu vypadalo ve všech prohlížečích stejně, jako vypadá už teď ve Firefoxu (teda doufám, že ve FF vypadá správně :) ). Od tohoto cíle menu dělí právě výše popsané problémy.
Daze
Profil
Zřejmě vyřešeno - vyřešil marek - pouštím se do testování.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Daze:
Ukázal bys to možná-řešení? Nedávno tu také někdo zápolil se šířkami položek vysouvacího menu. A také platí, že víc hlav víc otestuje.
Daze
Profil
Zakázka uzavřena, je hotovo - http://www.casr.cz. Za upozornění na případné chyby děkuji, kontakt je výše nebo se dá psát do tohoto vlákna.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0