Autor Zpráva
Marek1
Profil *
Potřeboval bych nějaký redakční systém ve kterém by šlo vytvořit něco jako http://www.ptejse.cz/ aby byly na úvodní straně nejnovější, a šli zakládat nové otázky. Ale ne fórum. Napadl mě typo3 co myslíte šlo by to vněm? Nemám zkušenost. Děkuji
mkroulik
Např. Drupal by to myslím zvládnout mohl, i když asi ne bez určitých úprav v kódu. Chápu-li to dobře, základem je vlastní typ obsahu (otázka), kterou by mohli klást i neregistrovaní uživatelé a na niž by bylo možno pomocí komentářů odpovídat. To Drupal umožňuje. Úpravy by zpočívaly zejména v umístění zadávacího formuláře na titulní stranu.
Marek1
Profil *
Nejednalo by se o úplně to samé, žádné kredity, a zadávat by mohli jen registrovaní... A jde v drupalu, že se uživatel přihlásí a položí otázku, nic více...a ostatní na to odpoví, jak registr. tak neregistrovaní???
Mía
Marek1
to v drupalu jde snadno...
Marek1
Profil *
Přidání článku a vložení komentáře, to splňují všechny redakční, ale co mě omezuje ve výběru je rozvžení úvodní strany. Zkoušel jsem dema všech známějších redakčních systémů, ale v žádném nejde ani přibližně vytvořit úvodní stránka jak jí chci. Potřeboval bych mít na úvodní stránce statický obsah, a podtím aby se zobrazovaly 3 nejnovější články s krátkým úvodním textem.
H13
Marek1
Potřeboval bych mít na úvodní stránce statický obsah, a podtím aby se zobrazovaly 3 nejnovější články s krátkým úvodním textem.

Budu mluvit za Joomlu, ale určitě to platí pro ostatní RS (Drupal, Wordpress, ...)

Rozvržení prvků na stránce záleží na šabloně.

Pokud chceš mít na úvodní stránce statický obsah, pak ten napíšeš do článku a propojíš ho s odkazem "domů" (home, hlavní strana, atd.). Co se týče 3 nejnovějších článků, pak jsou zobrazeny pomocí modulu. A jde to i obráceně. Můžeš statický obsah vložit do modulu (nahoře stránky), ten modul přiřadit jen k úvodní stránce a pod to vložit typ stránky "frontpage", která zobrazuje nejnovější články.

V podstatě tohle uděláš ve všech RS, teď jen záleží jakej se ti bude jevit (z hlediska uživatelskýho) jako nejlepší.
Marek1
Profil *
Joomla a Drupal se mi bohužel administrací moc nezamlouvají, stejně jako mamboo, MKportal atd... Jediné co se mi líbí je wordpress, ale v tom to možná bude trochu složitější.
PetrM
Profil *
Možná zkuste VisionCMS.
Výpis článků lze upravit ve speciálních šablonách v components/com_content/templates.
Marek1
Profil *
VisionCMS vypadadá dobře, nainstaluju ho a uvidím co umí.
lisci
Profil *
ve WP toho uděláš docela dost pomocí změny šablony. To co chceš, je otázka pár řádků kódu. koukni na codex.wordpress.org a hledej změny šablony nebo tvorbu. Tam bude pěkně všechno rozepsaný..
Marek1
Profil *
VisionCMS jsem si nainstaloval a líbí se mi. Ale nevím jak vytvořit šablonu. Mám již nakódované stránky v HTML+CSS a potřebuju z toho udělat šablonu. Pomůžete mi?
PetrM
Profil *
Možná když se kouknete na jednu integrovanou šablonu tak Vám to něco řekne : http://code.google.com/p/vision-cms/source/browse/trunk/templates/vision/index.php

Mimochodem ten JS tam není povinný, pokud nemáte napevno v šabloně dané vyhledávání (pokud vyhledávání vložíte na stránky jako modul, tak si JS vytvoří sám).
Marek1
Profil *
Děkuji zkusím to udělat podle toho.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: