Autor Zpráva
Edison
Profil *
Ahoj,

možná je to trošku off topic, ale už delší dobu hledám nějaký fakt jednoduchý wiki engine.

Každou chvíli se setkávám s tímto problémem: potřebuji vyvěsit na net nějakou jednoduchou stránku (popř. pár stránek). Nechci to ale připojovat do mého webu, rád bych, aby to bylo "stand-alone". Typicky jde třeba o:
- v létě jsme byli v Alpách, bylo to organizačně složité a potřebovali jsme něco jako nástěnku s aktuálním stavem příprav atp.
- malé open source projekty, jako třeba plugin do nějakého software atp. Nechci to dělat jako stránku na svém webu, protože ten je jinak celý česky.

Nejlíp mě na to vychází wiki, ostatní lidi to můžou upravovat, je to jednoduché na správu a tak. Nechce se mi na to ale instalovat třeba MediaWiki, to je hrozný moloch, když to potřebuju jen na pár stránek.

Neznáte nějaký wiki software, jehož instalace by ideálně spočívala pouze v nakopírování pár souborů na FTP? Ideálně aby fungoval bez databáze ...
Davex
Profil
K podobným účelům používám DokuWiki, který dokáže fungovat i bez databáze (není to zrovna moc optimální, ale na málo upravované stránky to naprosto stačí).
Edison
Profil *
Jo, tu jsem taky zkoušel. Bohužel mi ale jen zkopírování na server trvalo asi půl hodiny i na rychlém připojení - DokuWiki má totiž pár tisíc souborů a to dělá FTP problémy.
TomášK
Profil
A nemůžeš ji na server nahrát zabalenou a rozbalit až tam? Zabalená DokuWiki má cca 2.6MB.
Edison
Profil *
To přes FTP bohužel nejde. Kdybych měl shell přístup tak samozřejmě ano ...

A i jinak ta instalace vyžaduje na můj vkus poměrně dost kroků, hlavně nastavení práv různým adresářům a tak ... tak jsem si jen říkal, že to musí jít snadněji.
JarT
Profil *
Na tyto účel používám LionWiki. Funguje jen z jednoho 40KB souboru, případná další funkcionalita se dá "doinstalovat" jako pluginy.
Instalace už asi jednodušší být nemůže, stačí nakopírovat ten jeden soubor a vytvořit jeden adresář (tedy žádná databáze).
Edison
Profil *
Wow, přesně, co jsem hledal! Díky!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0