Autor Zpráva
spleen
Profil
prosím o radu, používám RS php , kde se umístují mega tagy <meta name="keywords" content><meta name="description" conten> do fs_base, kde jsou konstantní, . Jde mi o to, že když se načte článek, aby se vlastně i nějka změnily mega tagy, v kterých by byl konkrétně třeba název článku, či téma toho konkretního článku,
dík za případné rady martin
Radek9
Profil
spleen:
mega tagy
Nemyslíš meta tagy?

Tak si definuj nějakou proměnnou, kterou budeš vkládat do mety.

<meta name="description" conten>
content... Navíc, tyto atributy by měly mít nějakou hodnotu.
spleen
Profil
Mohl bys mi to nějak více definovatt? nejsem v php nijak zběhlý , děkuj, jinak sparvně je meta
MCKAY
Profil
spleen:
Mega tagy mě docela pobavily:-). Jinak, asi bude i docela problém bez znalosti php se v tom pohrabat, muset by si najít místo, kde RS tahá data z databáze (jestli nepoužívá soubory), uložit do do proměnné a v místě kde si vkládá ty meta tagy, vkládat tu proměnnou. (Tak bych postupoval logicky, ale co vím, třeba ten RS má nějaký způsob jak to nastavit)
shaggy
Profil
spleen:
Bez znalosti php s tým moc neurobíš, ale zaujímalo by ma, prečo by si chcel niečo s tým robiť. Meta tag keywords je zbytočný a meta tag description tiež :D Zmysel by mal jedine vtedy, ak by jeho obsah nebol generovaný z obsahu stránky, inak je to zbytočná robota. Preto si myslím, že bude pre teba lepšie, ak sa tým nebudeš zaoberať.
Leo
Profil
"a meta tag description tiež :D Zmysel by mal jedine vtedy, ak by jeho obsah nebol generovaný z obsahu stránky, inak je to zbytočná robota."

Nejsem žádný expert na SEO apod., ale pokud vím, tak třeba Google meta tag description používá a to právě pokud vychází ze skutečného obsahu stránky. Leo
shaggy
Profil
Leo:
Google "ťahá" popis stránky hlavne z obsahu stránky. Ak je description obsahuje jednu-dve vety z obsahu, aký to má význam? A ak niekto hľadá slovo/frázu, ktorá sa v description nenachádza, Google použije ako popis časť obsahu stránky, ktorý toto slovo/frázu obsahuje.
Preto vravím, že meta description by mal zmysel len vtedy, ak by bol písaný samostatne, ako určitý sumár článku/stránky.
Leo
Profil
Ja nikde nepsal, že do meta description máte OKOPÍROVAT věty z článku. Leo
shaggy
Profil
Leo:
Ale úsilie, ktoré vynaložíš na vymyslenie unikátneho popisu (description) nestojí za ten efekt, ktorý sa tým dosiahne. A ak by niečo také chcel vymyslieť, tak by musel mať skúsenosti s písaním krátkych článkov pre ľudí (aby bol description úspešný, musí byť veľmi dobre formulovaný, inak to nemá význam) a tiež by musel urobiť úpravy do systému, aby mohol cez administráciu editovať tento popis.
Keďže autor témy nemá skúsenosti s php (a predpokladám, že ani nemá v pláne vymýšľať originálne texty kvôli jednému meta tagu), tak som mu poradil, aby na to celé zabudol, že tým nedosiahne žiadaný efekt.
spleen
Profil
tak já se na to vybodnu :-) diky za osvětu
Martin
www.krusnohorsky.cz

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0