Autor Zpráva
Jimmy Hayek
Profil
Ahoj, potřeboval bych poradit v rámci RS WordPress. Mám u každého z článků v custom fields (uživatelská data) uvedena nějaká data, konkrétně datum určité události. Jak mám vytvořit sekce, kde by se vypisovaly články podle těchto dat?
Například, výpis kategorií bývá na adrese něco jako: /kategorie/domaci/ … A jak udělat, aby se třeba na adrese: /obdobi/90-leta/ … vypisovaly články podle uživatelského pole „obdobi = 90. léta“?

Je jasné, že pro tematické okruhy článků je nejlepší použít kategorie a štítky... ale já každý článek potřebuji také logicky zařadit do určitého časového období, tedy jakoby třetího systému kategorizace. A právě řeším, jestli tato období řešit pomocí:

1) kategorie – logicky to nedává smysl, protože časové zařazení je jiný druh kategorizace než tematické zařazení (domácí, zahraničí, sport...)

2) štítky – to by možná šlo, jenže právě štítky jsem si chtěl nechat na propojení článku po obsahové stránce a vzájemné prolinkování příbuzných článků

3) uživatelská pole — to by bylo ideální, protože stejně používám uživatelská pole pro zápis data události (den, mesic, rok). Na pole rok mám napsanou i funkci, která ve výpisu článků na základě hodnoty vrátí název příslušného období (např. 18. století, 60. léta, 21. století) a i url-friendy verzi názvu (18-stoleti, 60-leta, 21-stoleti)… Problém ale je, že netuším právě, jak vypsat tyto články ze stejného období.

Navíc, možnost přes uživatelská pole je výhodnější i proto, že nebudu muset kromě samotného data události zadávat i ono období zvlášť (to se podmínkou zjistí díky funkci)… Jediné, co vlastně tedy potřebuji, je vyřešit výpis článků ze stejného období pomocí url dotazu, stejně jako se vypisují kategorie nebo štítky… Respektive přidat kromě kategorií a štítků ještě jednu úroveň kategorizace (období události).
Řešil jste někdo něco podobného?
Díky předem za odpovědi.
Str4wberry
Profil
Podle mě Ti nezbývá nic jiného, než si projít základy SQL dotazů.
Jimmy Hayek
Profil
Str4wberry:
Jo, nakonec jsem to vyřešil opravdu přes ta uživatelská pole. Výpis článků podle data se děje na běžné WP stránce, které je ovšem nadefinována speciální šablona. Takže SQL dotazy jsem naštěstí nemusel vymýšlet :-D Každé období má vlastně svou stránku + nadefinované uživatelské pole období. To potom pomocí nové fce stanoví hraniční roky daného období a podle toho vytáhne články z databáze. Výhodu to má také tu, že se dá tím pádem i jednoduše změnit způsob řazení článků (→ chronologicky podle data událostí a ne podle data vydání článků).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0