Autor Zpráva
hannah
Profil
Dobrý deň,
chcela by som sa popýtať na skúsenosti s vhodným RS pre našu stránku www.dietaaja.sk
zatial je to html/CSS a potrebovala by som to kvôli lahšiemu publikovaniu článkov prehodiť do RS (už je aj dosť veľká)
pôvodne som myslela na joomla, ale niektore príspevky vo fore ma nepotešili
hladám niečo, čo by
1) nebolo príliš zložité na administráciu
2) dalo sa nainštalovať - zvládnuť - ovládnuť najlepšie bez prudkej znalosti php (som laik)
3) nezabordelovavalo kód pokiaľ sa dá
4) umožňovalo prispôsobiť layout stránky a aspoň trocha pohľadnú grafiku
5) nezaťažovalo zbytočne hosting


mám skúsenosť s prácou v typo3, ale to mi príde ako kanónom na komára;-)

Ďakujem za každú skúsenosť
Martin Maňaska
Profil
Já používám právě Joomlu a jsem spokojen. Proniknout do ni mi zabralo poměrně málo času (abych ji uživatelsky zvládnul). Mám jen základní znalost html, ale nebylo nijak zvlášť těžké si i přímo v kódu upravovat nějaké drobnosti.
Instalace proběhla velmi snadno.

Existuje poměrně široká komunita i v českém prostředí, která se Joomlou zabývá, takže je vždy kam zajít pro radu. Anglická komunita je obrovská a při použití googlu se dá najít odpověď prakticky na cokoliv. Existuje obrovské množství vzhledů i pluginů, takže když víte co chcete, tak to také najdete.

Jediný problém byl občas v instalaci pluginů/modulů, zvláště těch větších. Někdy bylo nutné je nakopírovat přímo přes ftp rozbalené. Ale to je individuální problém a souvisí s nastavením serveru, ke kterému nemám přístup, takže jsem to po pár vyžádaných úpravách vzdal. Vždy to šlo vyřešit jinak a navíc když máte stránku v provozu, už toho moc neinstalujete.
Jak jsem psal, vzhledů je spousta, mnoho jich ale také je placených, takže to někdy chvíli zabere, než najdete pro vás vhodný template. Pokud ale znáte css, můžete si ho pak snadno upravit k obrazu svému.

Na kvalitní a potřebné pluginy se často dá najít i český překlad. Případně je často velmi jednoduché si překlad dodělat sám, vzhledem k tomu jak jsou jazykové balíčky řešeny.

Čistotu kódu nejsem schopen posoudit, ale kód je validní.

Na druhou stranu nemám mnoho praktických zkušeností s jinými CMS. Chvíli jsem zkoušel wordpress, ale ten byl pro mne příliš jednoduchý a nevyhovoval. Ale prošel jsem spoustu článků o různých CMS a joomla mi připadala pro mé účely ideální. Vaše stránky do ní půjdou převést určitě. můj druhý kandidát byl Drupal.

Pokud si chcete vybrat opravdu důkladně, zde máte cca 120 různých cms a k nim rovnou možnost vyzkoušet si nainstalované demo. Pro účely porovnání, neznám nic lepšího

DEMO CMS
Jimmy Hayek
Profil
Doporučuji WordPress.
panhuhu
Profil
Take doporucuji Wordpress.
Mastodont
Profil
Je třeba zvážit, co vše na webu má být, já tento týden testoval různé kalendáře akcí a tam Wordpress zcela propadl.
mckay
Profil
hannah:
Já bych dal Wordpress.
hannah
Profil
Ďakujem za všetky odpovede, to demo v kľude preštudujem.

mckay, panhuhu, Jimmy Hayek
A v čom sú výhody wordpress - u oproti joomla z vášho pohľadu?
Naozaj aj taka jednoduchá stránka môže robiť problémy s vyťaženosťou servera (návštevnosť cca 300 ľudí/deň)- čítala som o joomla?
Ja v podstate z funkcionalít, okrem článkov ala blog potrebujem len možnosť mať niekde menu s obsadenosťou kurzov, ktoré by sa zobrazovalo na každej stránke, jednoducho editovateľné, kolegyňa kódu nerozumie absolútne.
Pravda je, že si vlastne neviem predstaviť, ako sa stránka v RS zostavuje, zatial som písala len sama, teraz je to menu cez PHP vložené všade...
aha a teda ešte, dajú sa na wordpress či joomla nastaviť pekné adresy?
fuckin
Profil
hannah:
dajú sa na wordpress či joomla nastaviť pekné adresy?
Ano dají.

Pravda je, že si vlastne neviem predstaviť, ako sa stránka v RS zostavuje, zatial som písala len sama
Pak takové komplexní RS nebude dobrá volba.
Petr ZZZ
Profil
Nevzdával bych se myšlenky tvořit web samostatně, zvlášť pokud už nějaké ty zkušenosti máte. Za jednu z nevýhod redakčních systémů považuji skutečnost, že mívají v kódu všelijaké plužiny a aktivní prvky, které slouží tomu, aby autor redakčního systému mohl to a ono sledovat, autorovi webu na nic nejsou a na návštěvníka mohou za určitých nastavení prohlížeče působit nepříjemně. Jednoduchý web se dá zvládnout i bez CMS, pokud člověk obětuje trochu času a trpělivosti na to, aby pronikl alespoň do základů HTML a CSS. Což vy už zřejmě ovládáte.
hannah
Profil
fuckin
Komplexné RS v akom zmysle? Ja v robote pracujem v typo3, ale len ako redaktor, takže nemám predstavu, ako sa to celé inštalovalo a vzhľadom na to, koľko ľudí to spravuje nemám najmenšiu chuť sa púšťať do niečoho podobného ;-)
Ja mám takú naivnú predstavu o RS, v ktorom nastavím vzhľad prvej stránky a podstránok na články a pozvánky(najlepšie s možnosťou zasahovať do CSS a aby to bolo v div nie v tabuľkách), menu a spol. a následne už len kolegyňa bude pridávať články podľa potreby.

Petr ZZZ
No, mám radšej, keď presne viem, čo na webe mám a prečo, len tým, že má cca. 70 (pod)stránok, začína sa to vymikať kontrole a nie som schopná to aktualizovať dostatočne často.
V podstate hľadám čo najjednoduchšie riešenie, ktoré bude hlavne generovať priebežne menu a tak globáálne mi uľahčí život, preto absolútne tápam, či a ktorý RS. Len takto je to drina a hlavne RS by zjednodušil život aj kolegyni.
Ale nepáči sa mi predstava, že tam bude všeliaký plužin;-)
ale na druhej strane, tie šablóny sú proste graficky krajšie ako to, na čo som schopná sa zmohnúť;-)

ja viem, že je asi čas to dať profesionálom, ale to mi ješitnosť nedovolí, podobne ako pred 2 rokmi, keď som začala na FP
Enyeus
Profil
No pokud jde především o články a jednoduchost tak zkuste Uno
Ayrton1
Profil
Dobrý je systém MNews.
mylan
Profil
Ako autor MNews, doplním Ayrtona1:
MNews je doplnkový redakčný systém k už vytvoreným stránkam. Slúži ako administrácia na písanie článkov, tvorbu stránok, ale aj pridávanie komentárov k jednotlivým článkom. Do samotného webu sa MNews veľmi ľahko integruje a to vložením jednoduchého PHP kódu (pomocou include, kód je automaticky vygenerovaný systémom). MNews avšak nevyužíva žiadnu SQL databázu, všetky dáta ukladá do súborov.
To znamená aj to, že na stránkach nemusíte meniť šablónu, ostane vám súčasný web. Do stránky teda vložíte len vložíte include kód tam, kde chcete články zobrazovať (šablónu výpisu článkov si upravíte priamo v administrácii).

Demo administrácia (login: nbusr | heslo: nbusr123)

Pokiaľ by nebolo niečo jasné, kľudne ma kontaktujte na e-maily: admin@mnewscms.com
Tasartir
Profil
Mně se velmi příjemně pracuje s CMS MS, pro podobně stavěný web bych řekl, že je tenhle systém jako dělaný. Šablona stránky je běžné html s doplněnými tagy na místech dynamického obsahu, pro šablonování používá smarty, což je na základní úrovni myslím velmi snadno pochopitelné.

Pro požadavek "mít kontrolu nad vzhledem, výsledným kódem, nechat si dynamicky generovat menu a mít o stránkách přehled na jednom místě" minimálně navrhuji k vyzkoušení.
ManyX
Profil
Sám bych použil spíše to Uno, zatím ho používám jen na jedny stránky, ale je opravdu jednoduchý. Bez jakéhokoli zásahu se samo generuje menu a vzhledy se pro něj dělaj taky jednoduše.
Navíc je plně česky, protože ho vytváří čech.
Moderátor Chamurappi: Autorem tohoto příspěvku je pravděpodobně Enyeus, autor zmiňovaného RS (viz [#11]).
Lexter
Profil
Jomla je hnus a wordpress má v nových verzích poněkud podivné nároky na pamět... Byť by se dali použít oba dva, mě z nich jako vítez vychází WP. Ovšem já bych nedporučoval ani ten. U takového webíku bych se vůbec nebál českého systému RS2. je česky, jednoduchý na facku, umí dost a i nenáročný je. Požadavky splňuje. Šablony se tvoří klasickými html šablonkami s doplněním tagů pro dynamický obsah.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0