Autor Zpráva
zuzajda
Profil
chtěla bych vytvořit web/blog, kde by se uživatel zaregistroval a já potom určovala míru oprávnění (všichni mohou číst články, registrovaní komentovat, mnou vybraní uživatelé mohou prohlížet fotogalerii)

už týden se plácám ve wordpressu a čím dál víc mám pocit, že to možná nebyla dobrá volba :?

nechápu, proč registrace uživatele je zvláštní stránka úplně jiného (WP) vzhledu, ale to bych zkousla, ovšem vůbec nerozumím tomu, proč uživatel s nejnižším možným oprávněním (návštěvník) vidí i nástěnku atd., jak nastavit, aby viděl jen web?
a zřejmě buď nové uživatele zadávám já, nebo se může bez omezení zaregistrovat úplně kdokoli, nic mezi tím?
taky netuším, jak omezit přístup do fotogalerie (nextgen), návody jsem našla, prošla, ale nepochopila (krom možnosti vložit galerii do zaheslovaného článku)

mám zkušenost jen s tvorbou webu ve FP s mírným zasahováním do html a css kódu, takže v tom dost plavu
líbilo by se mi něco hotového, třeba jako BB diskuze, jen by nešlo o forum, ale o blog, neexistuje něco podobného? máme vlastní doménu, placený hosting, takže nechci estranky, FB, rajče..., chci něco "svého"

nebo bude jednodušší pokračovat ve FP a pořešit zaheslování fotogalerie?

díky z.
tozi
Profil
Najjednoduchšie bude to dať niekomu urobiť. To čo chceš wordpress dokáže len sa s tým treba pohrať.

s nejnižším možným oprávněním (návštěvník) vidí i nástěnku atd.,
čo myslíš tou nástenkou?

a zřejmě buď nové uživatele zadávám já, nebo se může bez omezení zaregistrovat úplně kdokoli, nic mezi tím?

čo medzitým by si chcela?

edit: ak by si chcela WP na pozvánku tak sa to dá riešiť aj pluginmi ako napr.
http://wordpress.org/extend/plugins/wp-invites/screenshots/
Lexter
Profil
zuzajda:
Wordpress tvoje požadavky zmákne levou zadní.

1) Míra oprávnění je celkem detailně nastavitelná, ale wp samo o sobě neobsahuje galerii, proto je nutné najít si plugin, který by s tímto dokázal spolupracovat. Uživatel s nejnižším oprávněním (Návštěvník) vidí jen svůj profil k editaci.
2) Já taky ne, ale mrkni na parazitní formuláře nebo na pluginy umožňující vypisovat formuláře přímo do stránek.
3) Jak něco mezi tím? Co bys prosímtě chtěla? Telepatickou registraci? Tenhle plugin mám, ale zatím má své chybky... Nebo OpenID nebo toziho rada?
4) A s čím přesně máš problém pro přístup do galerie s určitými omezeními? Popis mi mnoho neřekl.

Tak tenhle způsob tvorby webu se od FP liší přímo diametrálně. nevěš hlavu a ptej se hezky popořadě. Takhle to vypadá jako stížnost, se kterou nemohu pomoci.

Edit: K zaheslování galerie ani nepotřebuješ nějakou spolupráci s nextgen. Prostě si galerii vypisuj do nějaké stránky nebo příspěvku a ty pak zahesluj, nebo zpřístupni jen registrovaným.
zuzajda
Profil
tak jsem o kus dál a vracím se na místo činu ;)

velký dík za ty parazitní formuláře!
tím jsem pořešila jednak vzhled registrace a spol., ale i ten profil (opravdu to jinak ukazuje i Návštěvníkovi Nástěnku - úvodní stránku v administraci)

omezení registrace
jsem si představovala asi tak, jako je v bb diskuzi, tj. schválení registrace, tak prostě musím hlídat, kdo se registruje

s galerií
pořád bojuju, dočasně to řeším pluginem wp private, takže text vidí všichni, fotky jen registrovaní, ale není to ono
útěchou mi je jen to, že s tím mají problém všichni, prý pro WP snad ani nic takového jako omezená fotogalerie není, natož odstupňovaná pro skupiny uživatelů... tak tiše doufám, že jednou ten plugin musí přijít :roll:
osxfil
Profil
Co takhle CMS Made Simple
Moduly pro správu uživatelů:
FrontEndUsers - správa uživatelů
SelfRegistration - možnost samostatné registrace
CustomContent - nastavení oprávnění pro zobrazování obsahu podle jednotlivých skupin uživatelů nebo dokonce i podle jednotlivých uživatelů
Funguje to globálně v rámci celého CMS, tzn. na všechny stránky, části stránek, jednotlivé moduly (fotogalerie, fórum...). Např. i v rámci fotogalerie si můžeš určovat kterou můžou prohlížet všichni, kterou skupina A, skupina B atd.
CMS i moduly jsou z velké části v ČJ, funguje i české fórum

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0