Autor Zpráva
Chavier
Profil
Zdravím,

je možné propojit 3 samostatné internetové stránky jedním administračním rozhraním (např. wordpress) ? Při vkládání nového článku si uživatel bude moci určit, na které stránce se článek zobrazí.

Je toto vůbec možné, nebo každá stránka musí mít vlastní administraci a nelze jej propojit s jakoukoli jinou internetovou stránkou?

děkuji
Chavier
Lexter
Profil
Ano, je to možné. Zkráceně řečeno:

Každý výstup ve WP může být specifikován do odlišné šablony i když se tomu tak v základní instalaci neděje. Vem si, že mám dva webíky s přibližnou strukturou:

1) Matlal.cz - Úvod, Reference, Služby, Kontakt
2) Patlal.cz - Neúvod, Nereference, Neslužby, Nekontakt

V administraci (jediné) si nastíním celou strukturu webů pomocí zanořování stránek:

Matlal.cz
- Úvod
- Reference
- Služby
- Kontakt
Patlal.cz
- Neůvod
- Nereference
- Neslužby
- Nekontakt

Vytvořím si šablonu s názvem: Matlal s příslušným jménem uvedeným v souboru matlal.php. Tato šablona bude obsahovat specifický kód vytahující podstránky stránky Matlal.cz, jak jsme si řekli výše.
To samé udělám s vytvořenou šablonou Patlal.

V Administraci pak zedituješ stránky a každé stránce přiřadíš příslušnou šablonu.

Samozřejmě jde i přizpůsobit menu, tedy aby se do šablony Patlal vypisovalo podmenu stránky Patlal.cz, která byla vytvořena v administraci.

Pokud si s tím pohraješ budeš mít dva webíky na adresách: Adresa.cz/Patlal-cz a Adresa.cz/Matlal-cz, pokud mají být na dvou odlišných doménách, tam je to složitější a budeš potřebovat dobře znát .htaccess.

On je to spíš takový princip tohoto úkonu. Mě se otázky implementace a kódování vždycky hůř vysvětlovali :)
Chavier
Profil
Díky moc za odpověď.
Verzi, kdy budou weby na stejné doméně Adresa.cz jen s odlišnými šablonami, bych chápal.

Mě by hlavně zajímalo, řešení na dvou odlišných doménách. Blíže se seznámím s .htaccess, ale požádal bych tě, jestli bys mi mohl k tomu napsat víc. Co přesně (jaké příkazy) mám do souboru .htaccess napsat. Jestli se ti to špatně vysvětluje a znáš nějaký návod na netu, prosím uveď ho.

díky
Chavier
Lexter
Profil
Vytluču to ze svého programátora a dám vědět. Konkrétně tuto část práce dělá on. Na to já jsem levej jak šavle. Ale snad odpoví zkušenější členové diskuse.
Perry
Profil
Možné to je, ovšem je potřeba aby weby jeli na jednom serveru. Pokud totiž jsou na různých nastává problém např. s přístupy a právy (ale teoreticky by to mohlo jít taky). Osobně mám zkušenosti pouze pokud vše bylo na jednom serveru (ale domény klidně a.cz, b.cz, c.cz ....)
Zula
Profil
Navážu na téma, je možné i definovat, které widgety se mají na konkr. stránce (podle šablony) zobrazovat? Například na stránce Matlal.cz by byly widgety eshopu, ale na stránce Patlal.cz pouze widgety blogu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0