Autor Zpráva
grysom
Profil *
Dobrý den.
Chtěl bych stránku www.grysom.cz převést na redakční systém pro jednodušší správu. Nejlépe wordpress, ale je mi to jedno.
Co je důležité. Potřebuji nějak vymyslet aby se co nejvíce zachovala dosavadní architektura webu. Hlavně bych potřeboval nějaký způsob jak do výpisu článků vložit statickou stránku pro to "Geocachingové okénko".

Máte nějaké návrhy?

Díky za každou smysluplnou radu.
Tasartir
Profil
Dobré ráno,
v mém oblíbeném systému CMS MS by převedení mohlo být snad provedeno beze zbytku, a to i v základní instalaci.

V konfiguračním souboru povolit rewrite s použitím hierarchie a příponou .html (Dokumentace).
Šablonu vytvoříš snadno, koukneš do defaultní, a v Rozšíření -> Tagy je popis použitelných smarty tagů a jejich popis i parametry. (Poznámka na okraj: zvážil bych zrušení tabulek v layoutu a nahrazení CSS layoutem.)
Na hlavní stránce máš novinky, v CMS MS je na to modul News, umožňuje poněkud víc možností, než (jak se podle současného použití na tvém webu zdá) zřejmě vyžaduješ. Potom by se dala použít stejná možnost jako u tvého požadavku na "statické" okénko. To uděláš v Obsah -> HTML bloky. Tím si vytvoříš blok (nejenom html, ale stejně jako v celém cms tady můžeš použít i smarty logiku), který na příslušné místo (zřejmě do šablony) pomocí zástupného tagu.

Třeba to půjde ve Wordpressu elegantněji, třeba bude pro tvůj případ i vhodnější systém, někdo další určitě poradí.
grysom
Profil *
Zajímavý návrh, děkuji a vyzkouším.
Ad. k těm tabulkám. Vím, že je to zastaralé řešení, ale CSS neovládám a v současné době nemám čas se jej učit ...
grysom
Profil *
Tak jsem nainstaloval, ale vůbec se v tom nevyznám.
Potřeboval bych někoho kdo by mi to pomohl převést.

Našel by se někdo, kdo by mi to byl schopen vysvětlit?

Díky
grysom
Profil *
A teď jsem objevil ještě jeden problém.
Je to OT, ale nechci zybtečně spamovat dalším topicem.

Přenesl jsem sina nové PC zdoják těch stránek a když to otevřu v PSPadu, tak se mi to přepíše na nečitelné a po nahrání na FTP zmizí některá znaménka (háčky, čárky, kroužky). Pořád se mi ty soubory hlásí jako Pouze pro čtení, přestože když si dám Vlastnosti, tak tam to je vedeno jako normální. Nevíte jak z toho? Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0