Autor Zpráva
homolik
Profil *
Zdravim
Dělal sem fotogalerii a thumbnaily sem udělal tak že se vytvářejí až při prohlížení dynamicky phpkem. takže nezabírají místo ale zase to zatěžuje víc server. Tak sem se chtěl zeptat co používáte - jestli tohle nebo že si vytvoříte thumbnaily napřed a uložíte je na disk?
Havel-st
Profil *
Generoval jsem náhledy dávkou v prohlížeči XnView, ale objevil jsem nedávno postup v PHP se snesitelnou kvalitou, tak budu asi taky generovat přes GD2.
Myslím, že když se vytvoří náhled jen při prvním načtení stránky, tak to server unese.
homolik
Profil *
No já to generuju při každým načítání. Takže na disku vůbec nejsou ty thumbnaily...
Houdas
Profil *
Ja to delam takhle: mam class, ktery generuje thumbnaily a zaroven je uklada do nejakeho adresare (neco jako cache), a pri dalsim "volani" tech thumbnailu se nejprve podiva jestli uz jsou v tom adresari vygenerovany a kdyz ano tak si je vezme. Takze nahledy se vlastne generuji jenom jednou a potom uz se berou jako normalni obrazky z disku.
Charlie
Profil
homolik, často je dobré to ukládat do cache, ať je alespoň menší traffic.
Leo
Profil
"No já to generuju při každým načítání. Takže na disku vůbec nejsou ty thumbnaily..."

A duvod? Leo
homolik
Profil *
Leo: duvod? no tak ze to nemusi bejt zbytecne na disku a se zvysujicim se poctem fotogalerii by bylo to misto vyuzivany thumbnailama cim dal vetsi a pak dynamicnost vlastne cely fotogalerie, pri zmene stylu fotogalerie a zmene velikosti thumbnailu mi staci zmenit jeden soubor a nemusim menit vsechny nahledy...
ale ptal sem se co se nejvic pouziva takze tohle sou jenom moje duvody tak sem chtel slyset jestli je to lepsi nebo ne...
halogan
Profil
S rustem galerie byste vice a vice odpaloval CPU serveru a take odradil vice a vice uzivatelu cekanim.
homolik
Profil *
No tak ty galerie se nezobrazujou vsechny nejednou... a navic je tam listovani a 12 nahledu na stranku takže to zas tak hrozný není...
halogan
Profil
homolik: Ono to je hlavne do budoucna, to uz treba nebude jen 12 a bude tam vic lidi a uz to bude horsi. Je lepsi se neco naucit a pak to tak delat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0