Autor Zpráva
x18
Profil *
chci dostat na své stránky MNews ... nahraju je na FTP server a potom to po mě chce nastavit prava na 777 a to mi nejde ... když to zadám tak mi to napíše

Stav: Nastavit oprávnění „/www/mnews/data“ na „777“
Příkaz: SITE CHMOD 777 data
Odpověď: 200 CHMOD command successful.
Stav: Přijímám výpis složky...
Příkaz: PASV
Odpověď: 227 Entering Passive Mode (81,2,195,133,196,59)
Příkaz: MLSD
Odpověď: 150 Data connection accepted from 85.70.30.155:12347; transfer starting.
Odpověď: 226-Disk Quota - Current : 5.017 MBytes - Max : 2.93 GBytes - Available : 2.925 GBytes
Odpověď: 226 Transfer ok.
Stav: Výpis složky proběhl úspěšně

ale potom mi to stejně nejde ... jak si to znova otevřu tak tam mám tohle a ne 777

používám webhosting od forpsi ... zkoušel jsem uplně to stejné na ic.cz a tam mi to šlo v pohodě

je možné že jsem to dal do nějaké blbé složky ... normálně jsem to nahrál tam kde jsem dal celé webovky
ondra15
Profil
x18:
mám tohle a ne 777
To tam nikdy mít nebudeš, jestli se ti povedli změnit práva na 777 uvidíš v kolonce práva. A jelikož taky mám pár hostingů u Forpsi, tak ty zákládní nenabízejí CHMOD 777. Jaký používáš hosting? A případně jakého klienta (Filezilla, TC.. ) pro přenos na server?
x18
Profil *
mám DYNAMIChosting ... klienta mám Fillezilu ...

kolonka práva ?? tu najdu kde ???
ondra15
Profil
Tak jestli me paměť neklame (ale krk za to nedam - to si případně napiš na podporu Forpsi), tak na DYNAMIC nelze nastavit chmod 777. Taky jsem to potřeboval na jeden e-shop, a musel jsem si objednat až NORMAL LITE. Jinak jestli máš práva na 777 zjitíš tak, že si otevři u dané složky tabulku Změnit tabulku atributů a nastav chmod na 777. Pokud se ti práva změní, viz. obrázek, tak máš chmod na 777. Jinak ti nezbývá nic jiného, než přejít o webhosting výše, tedy NORMAL LITE.
Obrázek s vyznačenou kolonkou práva: zde

P.S.: Tohle je u Forpsi o dr*ku, to jiní poskytovatele hostingů mají nabízený tarif mnohem lépe zpracovaný.
x18
Profil *
aha ... tak to je pěkně na houby tohle to ... jestli jen kvůli tomu si kupovat drahší hosting ... to celkem naštve

a když na forpsi vkládám redakční systém ... dávám ho dobře do složky WWW ??? nebo se to má dávat někde jinde ???

no mě se to ve fillezille zobrazuje trochu jinak takhle na ic.cz a takhle na forpsi.cz .. u toho fopsi mi to u oprávnění nevypíše vůbec nic
mylan
Profil
Nebeží ti ten web na windows? Pokiaľ áno, tu je viac info: http://kb.forpsi.com/article.php?id=153

Najviac problémov, ktoré som riešil bolo práve s užívateľmi na hostingu u Forpsi s OS windows. Majú tam nastavené rôzne nezmyselné obmedzenia (ako napr nemožnosť zmeniť práva na zápis u varianty dynamic).
x18
Profil *
jo děkuju na radu ale zrovna tedkom už jsem to vyřešil ... MNews se musí naistalovat do WWW/FILES ... tedkom už to jde ... akorát nesmí se zapomenou při najíždění do MNews zadat adresu ... www.blabla.cz/files/mnews

zatím mi to běží tak snad to vydrží ... doufám že i vám to bude užitečné když tak do budoucna ... ale určitě děkuji za ochotu ...
ondra15
Profil
mylan:
Souhlasím s tebou, na Windows je to jiný. Zlatě na Linuxu. Ale když jsem před časem poptával DYNAMIC hosting s OS Linux (potřeboval jsem chmod 777), tak mi bylo odpovězeno, že to není možné, že musím pro bezproblémové nastavení koupit hosting NORMAL.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0