Autor Zpráva
Shampoo
Profil *
Zdravím Vás všechny,

zatím mám zkušenosti pouze s HTML a CSS, ale chtěl bych se teď dostat k redakčnímu systému, tedy pokud může splňovat to, co já potřebuji.
Chci si vytvořit v PSPadu stránky a prostřednictvím redakčního systému přidávat články (aktuality) a také vytvořit fotogalerii, kde bych mohl volně při registraci na admina uploadovat foto přímo na web.
Je tohle možné? Hlavně, co se týče fotogalerie.

Můžete doporučit nějaký RS, který by dobře sloužil právě pro vytváření galerie?

Mockrát děkuji za tipy.
peta
Profil
Mam spatne zkusenosti se spojenim pluginu a systemu.
Daleko lepsi je mit fotogalerii zvlast, forum zvlast, system zvlast. kazdy ten program umi to sve a umi to dobre. Lidi pak maji ve zvyku ocekavat od pluginu totez, co umi cms na forum nebo na galerii, ale to by znamenalo mit nekoho, kdo to aktualizuje a drzi propojeno na cms.

Dalsi minus cms s pociva v omezeni uploadu. Kdezto pres FTP sis ted uploaoval i 10MB fotku, tak php ma omezeni na 2MB. Navic to silene pomalu tvrva proti FTP.
Ja osobne bych dal prednost CMS, ktery umi vzit adresar a vygenerovat z nej fotogalerii do html + obrazky. Misto CMS, kde ty fotky musim pres nej po jedne nahravat a jeste spolehat na to, ze mi server nevypadne.

Ve skole pouzivame Plone, ale je to dost narocny cms. Galerii ma, FTP take, stranky se daji vkladat pres editor nebo html kod. Ma to odbouravani nezadouciho html. Proste idealni pro admina. Ale sezere to hodne ze serveru a je treba nastavit spravne kesovani.

Se zkus podivat na starsi temata tady, ne?
Shampoo
Profil *
Takže RS není dobrý používat na galerii, ale pouze na text? Já bych to potřeboval trochu objasnit a poradit nějaký jednoduchý, který splňuje text a obrázky, protože mám vytvořit web pro nenáročného uživatele, který se živý chovem zvěře a chce mít možnost na web přímo sám vkládat dané fotografie.

Nejspíše si asi na internetu najdu nějaké články o RS.

Díky moc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0