Autor Zpráva
Webb
Profil
Kolik z vás používa redakční system? Ja jsem zatim ješte žádny nikdy nepoužil, vetčinou jsem si sám vždycky vytvořil to co potřebuji.
Jak je to u vás? Kdy a kde ho používáte? A nejlépe i proč? Jistě je tu jednoduchý důvod pro ulehčení práce s obsahem webu. Ale píšu k těm kteří si doukážou vytvořit vlastní redakční system.
Diky:)
panther
Profil
Webb:
co konkrétně tě zajímá? Spousta lidí, kteří mají vlastní redakční systém, jej používá na všech projektech - při správě několika desítek webů je nemyslitelné, aby se vše dělalo ručně.
Webb
Profil
o tom nemluvim, asi jsem se blbě vyjadřil. Prostě řečeno, hodně lidi kteří ovládají php a mysql tak si udělaji vlastní bez velkých problému. Nebude nejspíš tak dokonalý, ale záleží na zkušenostech a bude vytvořen přímo na váš web. To co mě zajímá je proč (jestli?) používají tito lidé redakční systemý už vytvořený který by si mohli udělat sami. Já vím že je to práce na víc, ale ja třeba si raději udělam něco vlastního než abych měl redakční system na plno dalších funkci které nevyužiju.
panther
Profil
Webb:
To co mě zajímá je proč (jestli?) používají tito lidé redakční systemý už vytvořený který by si mohli udělat sami.
jednak ne každý má znalosti na to, aby si mohl vlastní (a komplexní CMS) vytvořit sám. Někdo znalosti má, ale zkrátka s tím nechce trávit čas. Některé velké CMS mají množství pluginů, které si může každý upravit a má s tím mnohem méně práce, než celé psát ze zelené louky.

Je to dost individuální - jestli chceš odpověď na otázku, zda tvořit či netvořit vlastní CMS, je to jen na tobě. Zvaž své znalosti a schopnosti, čas strávený prací, aby se ti investice (čas) vrátila vpenězích při prodeji CMS.
xmark
Profil
Webb:
Tvůj psaný projev je špatně srozumitelný, diakritika nediakritika.

Mám svůj vlastní systém, ale nejde o RS v pravém smyslu slova. Mám kostru, ze které udělám statický web za pár hodin včetně zapracování css šablony, což je na tom časově nejnáročnější. Když tam mám zapracovat něco víc, tak záleží na tom, jestli už jsem to někdy dělal, nebo je to poprvé.
mckay
Profil
Webb:
Používám vlastní redakční systém, pro který zamýšlím jméno Slite :). Napsal jsem si pro něj vlastní šablonovací systém, pro rozšíření používám moduly a komponenty, je snadno modifikovatelný, dosud jsem ho použil na třech webech (vlastní projekty, netroufám si ho zatím neotestovaný nabízet), s úspěchem.
H13
Profil
Používám redakční systém (ne mnou vytvořený) nejen pro tvorbu a správu webu ale i jako php framework. Psaní své vlastní třídy pro připojení k databázi nebo pro práci se soubory, atd. mi příjde jako ztráta času, když můžu použít již hotové řešení. A když mi to nevyhovuje zcela, jen rozšířím danou třídu o vlastní metody.
Webb
Profil
jojo diky za odpovědi:) asi taky zustanu u vlastní tvorby:P
Nox
Profil
Používám, protože zrovna toto není do čeho bych chtěl vkládat čas pokud pro to není spešl důvod, radši hodím hotové osvědčené řešení a pracuji na jiných věcech
peta
Profil
V praci pouzivame Plone pro web, neznam lepsi zhlediska admina a zalohovani.
Pro obchod jsem ted pouzil OpenCart, sympaticky.
Az budu mit chut, napisi si opet neco pro web pro vlastni potreby, uz mam jakesi predstavy.

Vetsina cms typu joomla se dost komplikovane instaluje a nastavuje a ovlada.
Vetsine zakazniku pridat par stranek typu clanky a snadne pridani do katalogu zbozi. Udelej pro ne snadne ovladani a udelej to hodne bezpecne a pujde to na dracku.
Udelej jim tam treba sablonu zbozi, ktera se nastavi, uzivatel pak jen vyplni zvolene kolonky a ostatni se doplni sami. Treba opencard nuti vyplnovat more kolonek, kterym uzivatel nemusi rozumet.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0