Autor Zpráva
Benys
Profil *
Zdravím,

chystám se zprovoznit web na jednom z těchto RS ale bude nutné do nich doplnit několik modulů. Chtěl bych se zeptat zda máte někdo zkušenosti s vývojem modulů pro tyto CMS a pokud ste někdo zkoušel obojí co vám přišlo jednodušší. Díky za každej názor...
kallados.info
Profil *
Benys:
Já osobně provozuji na CMS jen jeden web a to zrovna an WP :-D Nicméně, to je jen pro jednoduší weby, nebo spíš blogy na hranici s webem, ale to asi víš. Co se těch modulů týče, větší možnosti jako takové bych řekl, že jsou spíše u Drupalu. Joomla je v tomhle směru dle mého názoru spíše stále blogová. Drupal má takřka neomezené možnosti. Na straně druhé komunita u Drupalu mi přijde o dost "sušš" než u Joomly, takže pro rady je asi jednoduší komunita Joomlaku. Co je jednodušší těžko říci, já jsem byl v Drupalu chvíli a nelze říci, že je to těžší, spíš je to něco jiného než Joomla. V tohle směru bych se asi hodně orientoval podle zdrojů informací, které mi mohou pomoci, když budu potřebovat.
martindeveloper
Profil
Joomla! je hodně OOP založená, tudíž pokud byste chtěl něco do ní dopisovat bylo by dobré ovládat OOP a znát aspoň trošku její framework.
Drupal není zas tolik a tvorba modulu může být v jistém ohledu lehčí, záleží jen na Vás co Vám více sedne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0