Autor Zpráva
xmark
Profil
Když už jsem se do toho pustil vedle, zeptám se tady. Jaký názor má ctěná kodérská obec na toto?

<li class="menu-599 first">
<li class="menu-531">
<li class="menu-709">
<li class="menu-710">
<li class="menu-708">
<li class="menu-668">
<li class="menu-711 last">
jenikkozak
Profil
Pokud myslíš stránku, která byla k hodnocení v tomhle vlákně, tak pravděpodobně na to máš stejný názor jako já a asi téměř všichni ostatní, co sem přijdou. Ty třídy jsou na nic, protože ani v jednom z těch 21 css souborů o nich není zmínka. Nebo že bych to neprohledával dostatečně pečlivě? :-)
joe
Profil
Pokud je k tomu důvod, proč ne.
xmark
Profil
jenikkozak:
Nejde o ten konkrétní web. Tohle dělá drupal obecně a myslím že nejen drupal. Proto jsem to dal sem.

joe:
A o to jde - že důvod není.
Všechny ty <li> vypadají stejně, výjimku tvoří aktivní položka menu a někdy - vyjímečně - krajní položky.

Jediný případ, kdy by toto mělo opodstatnění, je ten, kdy by položky měly každá svoje pozadí nebo prostě z nějakého důvodu unikátní styl. A v tom případě by ty položky měly být identifikovány přes id,, nikoliv přes (unikátní) třídu.

Prostě mi to připadá nesémantické a v drtivé většině případů nadbytečné - skoro vždy by stačilo několik <li> bez třídy a jedno <li class='selected'>
panther
Profil
xmark:
Prostě mi to připadá nesémantické a v drtivé většině případů nadbytečné
nadbytečné ano, ale sémantika - význam HTML značek - tím netrpí.
jenikkozak
Profil
xmark:
Tak oč ti jde? Dělá to redakční systém automaticky. Tomu, kdo jej používá, je to docela jedno. Pokud si někdo kóduje stránku sám, takové zbytečné věci by nedělal.

Jediný případ, kdy by toto mělo opodstatnění, je ten, kdy by položky měly každá svoje pozadí nebo prostě z nějakého důvodu unikátní styl. A v tom případě by ty položky měly být identifikovány přes id,, nikoliv přes (unikátní) třídu.
Řekl bych, že to je dost jedno, zda se použije unikátní třída nebo unikátní id.
joe
Profil
xmark:
A o to jde - že důvod není.
Proč by nebyl? Přesně ten, který jsi následně napsal. Proč by měly mít místo třídy ID?

Příklad:

...
<li class="about"></li>
...

<div class="about"></div>


Výhoda: není třeba vymýšlet nesmyslné dlouhé názvy, když to jde takto jednoduše. A jestli se opíráš o sémantiku, tak to je celkem jedno. K čemu ti to bude, že identifikátor dáš skutečně tomu, pro co je určený? Identifikátor klidně nemusíš vůbec používat, když nechceš. Důležitý je, aby se stránka ve finále zobrazila tak, jak má. Na kód ti nikdo z běžných uživatelů koukat nebude.
Miloš
Profil
Je-li to unikátní pojmenování jedinečné <li>, pak má ID výhodu, že je zároveň záložkou (jako <a name>), na kterou lze nasměrovat odkaz.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0