Autor Zpráva
Su E
Profil *
jak tak slidím, narazila jsem na několik užitečných seznamů s hodnocením jednotlivých RS

cmsmatrix
seznam RS s možností porovnávat (když zatrhnete víc systémů. pri kliknutí na odkaz se dostanete na stránku s detaily - požadavky a vlastností, které má - docela rychlé a stručné info, Taky skoukněte ratings. Nevýhoda je, že některé informace jsou dost dlouho neaktualizované, takže ten cms může být dnes lepší ..

opensourcecms
další seznam rs v členění podle druhu (účelu) - odkazy vedou většinou na demo a stručnou charakteristiku, odtud pak na domovskou stránku. Nejlepší je tam asi v menu nahoře "CMS ratings", což je seznam tříděný podle kategorií a hodnocení - portál, blog, forum ..

hotscripsu
tam j toho tolik a je to hodnocené tak divně, že se tam špatně vybírá :-) Hledejte kategorii blog nebo portal nebo obecněji content management

Některé systémy mají (překvapivě) český překlad a některé, u kterých by člověk čekal, ho zas nemají :-)

co jsem zatím vyslídila:
požadavky:
blog s kategoriemi, snadno instalovatelný, spam filtr a moderování komentářů
serendipity
- blog software, šablony, css , čeština, lama-installable - pokusný blog lze spatřiti na pokusy.suewebik.net/serendipity (je tam nějaká dodávaná šablona, hrála jsem si s tím asi hoďku, instalace trvala 5 minut, lze to přilepit do existující databáze - pohodovka.
Má to spam filtry a spoustu pluginů - zatím jsou tam jen ty dodané v instalu, nevýhoda snad je, že je teď ve vývoji nová verze (takže bude potřeba upgrade), která to hodně posune dopředu, ale protže to potřebuju až ke konci roku, tak tohle bude moje volba na náhradu easyblogu. Dokonce mi s tím fungoval upload i na českém hostingu, což bývá jinak problém (kvůli move_uploaded_file)

požadavky:
cms pro víc autorů s forem pro herní stránky (pokud možno integrovaným a css vzhled (bez tabulkového layoutu - páč to s nima neumím). Zatím jsem nezkoušela ale brzo začnu

drupal
- skoro ok ale má blbé forum - pro zmlsanou hráčskou komunitu naprosto nevhodné a ani administrace / moderování nebude nic moc. vývojáři jsou dost arogantní co se týká požadavků na integraci s jiným forem ve stylu - udělejte si nebo si to zaplaťte.

e107
- vypadá moooc dobře, má i slušné vlastní integrované forum, prý jednoduchý na instal - rychlé spuštění webu. Zas je v přechodové fázi na novou verzi (nestabilní). Nevýhoda je, že css šablony jsou asi plně integrované až v té vývojové verzi, která bude někdy na konci roku .. uvidíme, možná si počkám, když nic jiného nenajdu.

websitebaker
tenhle určitě zkusím, ačkoli nemá integrované forum, vypadá to, že to lze nějak udělat. To forum, které je použito na oficiálním webu, je simplemachine a mooc se mi líbí. Tenhle cms by mohl být dobrý tip i na komerční weby, podle přehledu webů ve foru. má to češtinu.

požadavky:
forum podobné jako phpbb ale ne tak pomalé a nenažrané. Musí mít dobrou administraci, možnost příloh, "hráčský" vzhled - avatary, podpisy, zobrazit příspěvky od poslední návštěvy a RSS
vyzkoušela jsem xmb, které je docela přítulné ale neumí zobrazit poslední příspěvky - umí jen za poslední den a nemá RSS. :-(


simplemachines
podle přehledu vlastností to umí kde co, je to svižné a má to i převodní můstky z jiných for, asi to zkusím
jestli to nemá češtinu, tak si ji dodělám, nakonec k xmb jsem ji dělala taky :-)
S tímhle forem funguje i MKportal - to je takový obal okolo fora

Zajímalo by mě, jestli máte s některým z těch mých "vyhlédnutých obětí k pokusům" nějaké zkušenosti, či něco dalšího?


Pro příznivce xml by mohl být zajímavý
toenda cms
má vlastní xml databázi pro malé projekty nebo může mít i mysql. Vypadá to hezky ale: první problém je volba jazyka, české kodování tam přes menu nedostanete. Nehledala jsem, kde to hacknout, protže jsem narazila na další problémy (asi by stačil dotaz do fora). Na českém hostingu to nechává neodinstalovatelné soubory podobně jako bloxxy. Instalace je celkem jednoduchá ale nepodařilo se mi přihlásit do administrace, ačkoli do blogu ano. Ve foru je na to dotaz a je tam nějaký skript na opravu ale ten mi taky nefungoval, tak jsem to odpískala. Možná je to nastavením českéhohostingu a jinde to bude fungovat .. já už mám serendipity a neřeším to , ale jestli to někdo rozchodíte, zajímalo by mě, kde je čuba zakopaná :-)
Su E
Profil *
tak simplemachine forum má češtinu :-)
steam
Profil *
a kde se ta cestina da najit? :)
jerrry
Profil *
Pro vsechny priznivce MkPortalu: dovoluji si upozornit, ze vznikla prvni ceska stranka zabyvajici se MkPortalem. Na webu je mozne stahnout oficialni cestinu, ceske modifikace... V diskuznim foru se zase dozvite zajimave vychytavky a tipy pro MkPortal.

Adresa webu je http://mkportal.smartmania.cz/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0