Autor Zpráva
owenec
Profil *
Ahoj. Prosím doporučte mi nějaký jednoduchý redakční systém pro osobní webové stránky. Obsah stránek bude něco jako seznam projektů, odkazy, články, diskuse, prostě jen ty základní věci. Obludnosti jako joomla nechci (strašný kód, plno warningů pod php 5.3), drupal např. nejde pod 5.3 ani "nainstalovat"...
Taps
Profil
zkus miniRS neb SunLight
owenec
Profil *
Tak jsem vyzkoušel SunLight a připadá mi jako takový "těžkotonážní nedodělaný prcek". Našel jsem ještě WordPress, máte s tím někdo zkušenost?
Lexter
Profil
owenec:
Wordpress je taky docela obludnost :). Navíc docela zdechlý. Kupříkladu na Savaně 500 jsem byl rád, že vůbec nějak jel. Ale to bylo VPS. Tam opensource většinou dostává na prdel. Ale ani na klasickém sdíleném to není žádná sláva. V základu si sežere kolem dvaceti až pětadvaceti mega, což je teda celkem dost. A abys dostal do wp tu funcionalitu co potřebuješ, budeš potřebovat nějaké pluginy. A to ti razantně zátež zvýší. Většinou ty pluginy píše kdejaký ňouma. Výhodou je obrovská komunita, množství doplňků a neustálý vývoj.

Sunlight mi přišel celkem v pohodě. Shopné to je. Rychlé to je, nějaká ta komunita taky existuje. Já bych asi šel do něj kdyby mi šlo o nějaký pidiweb s nízkými nároky.

Reference na další lehkotonážní systémy můžeš najít i na strejdovi.
Tasartir
Profil
owenec:
Můžu mluvit za sebe: http://tasartir.cz mi běží na CMS Made Simple. Jenom možná záleží, jakým způsobem budeš chtít mít aplikované diskuze. Pokud něco jako komentáře pod článkem, tak to Calguyovy moduly zvládnou perfektně (tady myslím CGFeedback). Pro fóra na tenhle systém chybí dostatek kvalitních modulů. Ale ani tak není situace samozřejmě beznadějná a neřešitelná.

Silnou stránkou CMSMS mi přijde tvorba šablon - příjemnější řešení jsem ještě neobjevil. Implementace kompletně vlastního vzhledu je otázkou (když to trochu přeženu) vteřin.

Další, co na tom (prozatím běží) je http://larpkrcma.cz - bohužel se nedodělal, chybí trochu vzhledově a částečně i obsahově. Ale je tam logika pro zobrazování určitých částí registrovaným uživatelům podle přístupových skupin (zejména část s pravidly).
owenec
Profil *
Tak jsem ho den zkoušel a myslím že to byla ztráta času, na to že to neumí skoro nic je to pomalý jak joomla. Chybí tam pro mě dost podstatná věc: některý obsah určený jen pro přihlášené uživatele. Jo jde to i CMS Made Simple, ale tak napůl a dost krkolomně.
Tasartir
Profil
CMSMS má jiný přístup než Joomla a podobné. Poskytne ti možnost něco udělat, ne přímo ve všech případech funkční řešení. Což mi naprosto vyhovuje, protože každá aplikace je jiná. Jinak podrobný rozbor obsahu jen pro přihlášené uživatele je třeba zde. http://calguy1000.com/uploads/1/Hiding_Private_Content_in_CMS_Made_Simple-pdf.html
owenec
Profil *
To jsem si pročítal a vůbec se mi tenhle přístup nelíbí.
kelvin
Profil
owenec:
Drupal nejde nainstalovat na PHP 5.3?

Nejde?
"PHP 5.3 is not yet supported by Drupal 5.x, but is supported by Drupal 6.14 core and higher (see the release notes for 6.14)", aktuální verze 6.19 by na 5.3 tedy měla běžet.
http://drupal.org/requirements
owenec
Profil *
Už jde, měl jsem problém že se to kouslo na výběru databází, pak jsem našel v diskusích že je potřeba soubor nastavení zkopírovat a ten původní sample tam nechat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0