Autor Zpráva
Jan Sehnoutka
Profil *
Vytvořil jsem jednoduchý redakční systém pro správu článků. Nejsem programátor a tak jsem nehleděl na čistotu zdrojového kódu, ale na funkčnost. V budoucnu chci tento RS rozšířit na plnohodnotný redakční systém ke správě celého webu.
Uvítám vaše názory, postřehy, nebo i spolupráci.
Více info na http://www.articlers.jansehnoutka.cz
johnl
Profil
Demo nefunguje, a stahovat se mi to nechce.. Ale jinak ten web je hodně jednoduchej a nemáš tam měnící se title, ale špatný to není.. Hodnotil bych tak 8/10 ;-)
Jan Sehnoutka
Profil *
johnl:
Omlouvám se, demo už běží ;)
Hotdreams
Profil
Jde to odinstalovat? Zakaž odinstalaci kdyžtak pro demo.
Napsal jsem ti na icq.
panther
Profil
Jan Sehnoutka:
Omlouvám se, demo už běží ;)
opravdu? Table '4341-articlers.ars_system' doesn't exist. Ať tak či tak, proč tyhle chybové hlášky vypisuješ? K uživateli by se vůbec neměly dostat.

Mno, když to tak vidím, asi bych si u tebe nic nekoupil. Je to dost o strach o svá data.
Jan Sehnoutka
Profil *
panther:
Chyba byla v tom že jsem zapomněl zablokovat odinstalování systému v demo verzi. Ted už to pojede. Jinak se omlouvám.
colorshock
Profil
Administrace hezka.. ale to publikovani článků by chtělo alespoň nějakou základní šablonu.
Jan Sehnoutka
Profil *
colorshock:
Myslíš nastylovat CSSkem nějakou výchozí šablonu na zobrazování článků?
Keeehi
Profil
Jan Sehnoutka:
Na pohled (graficky) to vypadá příjemně, instalovat jsem to nezkoušel, ale ten postup instalace vypadá lehce.
Na stránkách mě zarazila doporučená konfigurace. 5.2 nebo vyšší. Prolítl jsem zdroják a nikde nenašel nějaké nové funkce. Naopak používáš EregI_Replace(); která je dnes už deprecated. Další věcí je, že zapisuješ pole jako $cfg[host], správně je to však $cfg['host']
Ve složce popups a styles máš jeden stejný soubor vždy 2x. Netuším proč.
Nevím, k čemu potřebuješ soubor robots.txt s takovýmto obsahem, ale jeho umístění není správně. Měl by být o složku výše. Takhle je tam nefunkční.

Neber to jako nějakou výraznou kritiku, spíš jako postřehy k vylepšení.
WYSIWYG editor nefunguje v Google chrome 7.0.536.2 dev (vyskočí alert, že není podporován) - můžeš ho zkusit aktualizovat.
Jan Sehnoutka
Profil *
Keeehi:
Díky za připomínky. Budu to dál vylepšovat.
colorshock
Profil
jj nastylovat.. preci jen to bude vypadat na oko lepe a zaujme to..
Jan Sehnoutka
Profil *
colorshock:
Už se na tom pracuje ;)
Jan Sehnoutka
Profil *
Vydal jsem další verzi, ve které jsou opraveny věci, ke kterým jste měli připomínky + nový WYSIWYG editor.
Keeehi
Profil
ještě jsem našel
$spojeni = mysql_connect("$cfg[host]", "$cfg[login]", "$cfg[password]");
Ty uvozovky jsou tam přebytečné. (admin/inc/info.php)

Pořád se tam vyskytují funkce EregI_Replace.
comment-post.php
admin/comment-post.php

admin/add-article.php
To echo začínající na 49. řádku by se dalo zapsat lépe.
<?php if (true) ?>
moc dlouhý
html kód
který je zbytečný
vypisovat echem
<?php }
else {
?>    
else větev    
<?php }?>
Podobný problém je v admin/index.php, admin/lock.php a uninstall.php - zbytečně velké bloky html v echu

admin/edit-user.php
if - else je tu špatně uděláno. Ten kód je téměř totožný. To co je stejné by mělo zůstat statické a doplňovat jenom to, co se mění.

admin/lost-pas-form.php
Je statický soubor, proč tam používáte PHP?

admin/show-article.php
Zase se tu vyskytují větší statické bloky html vypisované echem.
ř. 232-239 by sel krásně zapsat cyklem.

Soubor phpinfo.php by se tam neměl vůbec vyskytovat! Ten kdo bude tento RS používat ho vůbec nepotřebuje.

Řekl bych, že je tu možnost, aby se útočník dostal do databáze. Vaše demo před útokem naštěstí chrání nastavení php. Ovšem ti co si Váš RS nainstalují, už takové štěstí mít nemusí. Proto MUSÍTE kontrolovat VŠECHNY vstupy, z kterých se vytváří později SQL dotaz!
Lamicz
Profil
escapovat, escapovat, escapovat...
dRaGen
Profil
A přesně takhle to dopadá, když se NEprogramátor snaží napsat redakční systém... říká ti něco třeba MVC/P návrh? OOP?
Mastodont
Profil
dRaGen:
Nikdo učený z nebe nespadl.
Jan Sehnoutka
Profil *
Keeehi:
Díky za upozornění na chyby, přesně to potřebuji ;)
Hotdreams
Profil
dRaGen:
myslím s iže uživatelovi nevadí že to nepoužívá, jediné co chce je správu s články..
F1eldy
Profil
Hotdreams:
Přesně tak, hlavní je aby vše fungovalo, čistý kód je samozřejmě pěkná věc, ale uživatele bude nejvíce zajímat funkčnost.
F1eldy
Profil
Nově založeno fórum. Veškeré problémy, dotazy a nápady řešte tam. http://www.articlers.jansehnoutka.cz/forum/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0