Autor Zpráva
kocacko
Profil
Prosím, pomoc! Jednoho krásného dne bych se chtěla dostat k vlastní tvorbě šablony, ale nejdřív ten chaos potřebuju pochopit. Dělám v HTML/CSS, PHPko je mi zatím dost cizí. Můj problém je, že se bourám do kódu šablony a zkusmo měním parametry v očekávání co to udělá. A nedělá to nic. Je na to nějaký trik? Všimla jsem si, že co přepíšu na netu, přepisuje se mi na disku, ale změna v náhledu veškerá žádná. Poradí někdo?
Darker
Profil
Tak začni na prázdném papíře, a piš vlastní kód, kterému budeš rozumět.
kocacko
Profil
vtipné. říkám, že php neumím. doufala jsem, že mě joomla nakopne.
rommy
Profil *
Joomla je dosti rozsáhlá a tak nemusí být hned zřetelné na pohled, kde se ta změna projeví...může být kdekoliv v nějaké "podkapitole"....měl by se tedy upravovat nejprve ten "viditelný základ"
kocacko
Profil
konečně slovo do pranice. příklad: v css složce template.css změním barvu body - background. z mého pohledu evidentní změna strz naskrz všemi stránkami. dám použít - náhled a nic. proto se ptám, kde může být chyba?
rommy
Profil *
je potřeba zjistit, zda je ta šablona skutečně použita v reálu...a potom je tam také zobrazení pro web a také pro administraci
kocacko
Profil
používá. nechodí to. bojím se, že je to někde v přístupových právech a to je na mě vyšší dívčí :-( Každopádně děkuju za rady
H13
Profil
kocacko:

1) Zkontroluj si, jestli template.css, který upravuješ, je template.css uložený v šabloně, která je aktivní
2) pokud by jsi měla problém s přístupovými právy, pak to poznáš jednoduše, upravený soubor bude mít na serveru pořád stejnou velikost a pokud ho změniš, uložíš a pak znovu otevřeš a změny zde nebudou zaznamenány, pak máš problém s právy, jinak ne.
3) Pokud upravuješ CSS, jednou z hlavních charakteristik CSS je, že hodnota může být přepsána úplně na jiném místě, např. zvoliš barvu pozadí nějakého prvku, a barva pozadí pro ten prvek je definovaná ještě na jiném místě v CSS

Možná by to chtělo odkaz na stránku s přesným údajem, jakou vlastnost CSS upravuješ.
rommy
Profil *
H13:
Možná by to chtělo odkaz na stránku s přesným údajem, jakou vlastnost CSS upravuješ.
anebo také pověz, jakou šablonu upravuješ
kocacko
Profil
hraju si s přednastaveným Beez. Css styly vypadají na pohled dost přehledně, i když je jich hodně. Nezdá se mi, že kupř. pro body by autor vytvářel víc stylů v podřízených divech. Fakt sázím na ty práva, zkusím se s tím poprat.
kocacko
Profil
Chodí!!!!! Byly to práva. Díky za reakce :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0