Autor Zpráva
rokka
Profil *
Ahoj,
pomohl byste mi někdo odhalit chybu v instalaci joomly. Stahnul jsem si balicek z oficialniho webu joomly, rozbalil a nahral pres FTP na server. Spolecnost, ktera provozuje server udelala veskera nastaveni pro open source systemy. Na server jsem nahral take soubor configuration.php a povolil vse (777). V administraci jsem vytvoril databazi dle navodu http://navody.c4.cz/joomla-1-5-instalace. na hosingu mi bezi jak PHP tak i MySql. Kdyz ve finale prejdu do prohlizece zadam adresu kde je instalce joomla, tak to hodi prazdnou bilou stranku. Zadna instalace nenabiha.

Muzete mi poradit prosim pekne.
Davex
Profil
rokka:
Spolecnost, ktera provozuje server udelala veskera nastaveni pro open source systemy.
To zní hodně marketingově - z technického hlediska je to nesmysl.

hodi prazdnou bilou stranku
To by teoreticky mohlo být způsobeno vypnutými chybovými hláškami PHP nebo dvojitou gzip kompresí. Prosím o odkaz na živou ukázku, případně i na výpis phpinfo().
rokka
Profil *
http://www.reklamka-kvalitne.cz/joomla/installation/index.php

PHP Version 5.3.3
Directive Local value Master value
allow_call_time_pass_reference no value no value
allow_url_fopen 0 0
allow_url_include 0 0
always_populate_raw_post_data 0 0
arg_separator.input & &
arg_separator.output & &
asp_tags 0 0
assert.active 1 1
assert.bail 0 0
assert.callback no value no value
assert.quiet_eval 0 0
assert.warning 1 1
auto_append_file no value no value
auto_detect_line_endings 0 0
auto_globals_jit 1 1
browscap no value no value
default_charset no value no value
default_mimetype text/html text/html
default_socket_timeout 30 30
define_syslog_variables 0 0
disable_classes no value no value
disable_functions system, exec, popen, shell_exec, passthru, escapeshellcmd, proc_close, proc_nice, proc_get_status, proc_terminate, proc_open, readlink, pfsockopen, dl, openlog, syslog, putenv, pcntl_exec, pcntl_fork, pcntl_signal, pcntl_waitpid, pcntl_wexitstatus, pcntl_wifexited, pcntl_wifsignaled, pcntl_wifstopped, pcntl_wstopsig, pcntl_wtermsig, socket_accept, socket_bind, socket_create, socket_create_listen, socket_listen, socket_create_pair system, exec, popen, shell_exec, passthru, escapeshellcmd, proc_close, proc_nice, proc_get_status, proc_terminate, proc_open, readlink, pfsockopen, dl, openlog, syslog, putenv, pcntl_exec, pcntl_fork, pcntl_signal, pcntl_waitpid, pcntl_wexitstatus, pcntl_wifexited, pcntl_wifsignaled, pcntl_wifstopped, pcntl_wstopsig, pcntl_wtermsig, socket_accept, socket_bind, socket_create, socket_create_listen, socket_listen, socket_create_pair
display_errors 0 0
display_startup_errors 0 0
doc_root no value no value
docref_ext no value no value
docref_root no value no value
enable_dl no value no value
error_append_string no value no value
error_log no value no value
error_prepend_string no value no value
error_reporting 16 16
exit_on_timeout 0 0
expose_php 0 0
extension_dir /usr/php5/20090626 /usr/php5/20090626
file_uploads 1 1
highlight.bg

#FFFFFF

#FFFFFF
highlight.comment

#FF8000

#FF8000
highlight.default

#0000BB

#0000BB
highlight.html

#000000

#000000
highlight.keyword

#007700

#007700
highlight.string

#DD0000

#DD0000
html_errors no value no value
ignore_repeated_errors 0 0
ignore_repeated_source 0 0
ignore_user_abort 0 0
implicit_flush 0 0
include_path .:/usr/share/pear .:/usr/share/pear
log_errors no value no value
log_errors_max_len 1024 1024
magic_quotes_gpc no value no value
magic_quotes_runtime 0 0
magic_quotes_sybase 0 0
mail.add_x_header no value no value
mail.force_extra_parameters no value no value
max_execution_time 30 30
max_file_uploads 20 20
max_input_nesting_level 64 64
max_input_time 30 30
memory_limit 32M 32M
output_buffering 0 0
output_handler no value no value
post_max_size 30M 30M
precision 14 14
realpath_cache_size 16K 16K
realpath_cache_ttl 120 120
register_argc_argv no value no value
register_globals no value no value
register_long_arrays 0 0
report_memleaks 1 1
report_zend_debug 1 1
request_order GP GP
safe_mode_allowed_env_vars PHP_ PHP_
sendmail_from no value no value
serialize_precision 100 100
short_open_tag 1 1
SMTP localhost localhost
smtp_port 25 25
sql.safe_mode 0 0
track_errors 0 0
unserialize_callback_func no value no value
upload_max_filesize 30M 30M
upload_tmp_dir /tmp/php5 /tmp/php5
url_rewriter.tags a=href, area=href, frame=src, input=src, form=fakeentry a=href, area=href, frame=src, input=src, form=fakeentry
user_agent no value no value
user_dir no value no value
user_ini.cache_ttl 300 300
user_ini.filename .user.ini .user.ini
variables_order EGPCS EGPCS
xmlrpc_error_number 0 0
xmlrpc_errors 0 0
y2k_compliance 1 1
zend.enable_gc 1 1
Davex
Profil
Je vypnuto zobrazování chyb (display_errors 0). Zapni si ho (E_ALL) v administraci hostingu. Po novém spuštění instalace by se měly zobrazit chyby, a pak můžeme pokračovat dál.
rokka
Profil *
Tak jsem tu opet, v nastavení jsme změnil report chyb na E_ALL

v administraci to píš toto - [ Soubor .user.ini ]

display_errors = 1
error_reporting = 30719



v prohlížeci toto - http://www.reklamka-kvalitne.cz/joomla/installation/index.php
Davex
Profil
První tři chyby headers already sent jsou pravděpodobně způsobeny tím, že jsi něco upravoval v souboru joomla/installation/index.php a uložil s BOMem. Další chyby znamenají, že na webserveru chybí některé soubory (zatím to oznamuje pouze chybějící joomla/libraries/pattemplate/patTemplate.php). Zkus je znova nahrát přes FTP.
rokka
Profil *
První tři chyby jsem opravil. U těch ostatních a bude to asi problém všeho snad, je že mi přesun přes FTP na server mění velká písmena na malá. Nevíte jak se to da v TotalCmd změnit?
rokka
Profil *
Už jsem na to přišel. Nejnovější chyba je tedy tato - pat-Error Could not load module base class.
karel_
Profil *
Nejsi-li jistý jestli TotalCmd přenesl všechno, přenes to znova (nejlépe vše smazat a znova).
Někdy je vhodnější i jiný ftp klient - třeba FileZilla, která umí i něco víc, než tcmd ...
rokka
Profil *
Všem díky za pomoc. Už se mi to podařilo rozjet.
Rokka
Profil
Dobrý večer,

Ještě bych měl jeden dotaz. Celou instalaci jsem zvladnul bez problémů, v posledním kroku jsem vymazal složku instalation a přešel na web. Zde se vyskytla chyba 403 - zamítnutý přístup. Můžete mi někdo poradit, čím je toto způsobené?
karel_
Profil *
Hodilo by se podělit se zkušenostmi.
Jinak zkuste si zavolat ~/index.php případně, zkontrolovat (ne)existenci .htaccess
rokka
Profil *
Koukal jsem na indexní soubor index.php a bohužel na serveru není. Zde bude zakopaný pes. I když teď koukám na rozbalený stažený soubor na disku, tak tam index.php neexistuje. Předpokládám, že by měl být umístěn hned ve složce joomla ne v podadresářích. Můžete mi prosím někdo poradit, kde tento soubor nalézt?
Davex
Profil
rokka:
V instalačním balíku Joomly (Joomla_1.5.22-Stable-Full_Package.zip) soubor index.php je.
rokka
Profil *
Nevím jak se mi to povedlo, ale neměl jsem ho tam, po stáhnutí nového balíčku vše funguje, tak jak má. Děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0