Autor Zpráva
xmark
Profil
Nikdy jsem žádný RS nepoužil - jen jednou jsem musel v jednom něco předělávat a stálo mě to nervů, až to hezký nebylo.

Chtěl bych se zeptat, jestli wordpress umí
- víceúrovňové menu
- diskusní fórum - nic složitého, rozlišení úrovní uživatelů, stránkování..
- galerii - varianty: 1 hromada fotek / více sérií fotek, pohodlný upload
- parametrizovatelný editor - někomu můžu svěřit plný editor, někdo by si tam napatlal 5 fontů, 6 velikostí a 20 barev
- cool uri

A hlavně na výstupu slušný a přehledný kód bez 25řádkových hlaviček, 10kB javascriptů v html apod.

Pokud ne wordpress, tak co doporučíte? O joomle nebudu ani diskutovat, to, co z ní leze, už jsem viděl mockrát.
A vůbec.. špatných webů na různých CMS už jsem viděl spoustu. Můžete mi dát třeba k tomu WP ukázku webu se slušným vygenerovným html?

Jak moc budu schopen v rámci WP programovat svoje php? Chápu, že tam nepůjde všechno, ale jako příklad: když budu chtít registraci osob (to bych předpokládal, že mi WP umožní sám o sobě) a osobám budu chtít naprogramovat třeba evidenci jejich knížek a umožnit vzájemné hodnocení, půjde to? Za jak dlouho to zvládnu, za předpokladu, že v php si umím naprogramovat všechno co potřebuju?

Další věc: jak dobře se do WP dají sehnat šablony - free a cca do 40USD? Nikdy jsem je záměrně nehledal, občas jsem na to někde natrefil náhodou. Zajímá mě, jestli je jich srovnatelný počet, jako u css šablon.

Slibuju si od toho vlastně jedinou věc: triviální web s administrací mi pár dní trvá, protože jsem moc líný na to, abych si tu administraci udělal nějak modulární a pak jen nasazoval. Spoustu věcí kopíruju a hlavně to málokdy zůstává bez nějakých vylepšení. Takže na starších webech se orientuju v logice, ale nejdu najisto, jednotlivosti dohledávám.
Takže od WP bych chtěl úsporu času při tvorbě a údržbě malých webů.
don jebot
Profil
1)Ano
2)Ano
3)Ano
4)Ano
5)Ano

šablony nekupuj sprav si svoju ide to ľahko, wordpress ma vinikajúcu dokumentáciu a na veľa veci nájdeš pluginy.
peta
Profil
Projdi si toto forum do 100 zprav dolu. Tech 20 minut bude uzitecnych.
Drupal?
http://navody.c4.cz/

Jinak michas nekolik neslucitelnych veci. CMS pro fotogalerii, stranky a forum zvlast.
Na fotogalerii jsou obvykle pozadavky. Nahrat tam rychle fotky a to bud pres FTP nebo pres web. Nejlepe do tve slozky a at to pak stranka vygeneruje a zobrazi. Idealne, kdyby to vygenerovalo do kes adresare hotove htmka. Otazka je, jestli chces galerii blokovat heslem pro urcite uzivatele?
Na diskuzi je pozadavek pro diskuzi a ruzna prava pro temata. Asi zadnou kes a mozna zadne google.
Na stranky mas pozadavky vkladat text s obrazky + editor.

Mam zkusenosti, ze jeden cms obvykle nesplnuje vsechy potreby.
karel_
Profil *
Joomla? i s free doplňky hravě splňuje všechno
karel_
Profil *
Ujasni si chces, a na co se ptáš: chceš doporučit redakční systém, a v polovině požadavku trváš na WP.
xmark
Profil
karel:
Dobrá připomínka. Na WP netrvám, ale z těch hodně povrchních informací co mám, se mi jeví, že by mi mohl vyhovovat.
Naopak o joomle vím, že ji nechci. Silně se mi nelíbí html webů, které jsou na ní udělané.

peta:
Sorry, ale tvoje hlášky "Na diskuzi je pozadavek pro diskuzi a ruzna prava pro temata. Asi zadnou kes a mozna zadne google." luštit nehodlám.
H13
Profil
xmark
Naopak o joomle vím, že ji nechci. Silně se mi nelíbí html webů, které jsou na ní udělané.

Forma HTML produkovaná pomocí Joomly! závisí na "nekonečně" mnoho parametrech. Na tom, jakou použiješ šablonu, na tom, zda šablona přepíše základní části redakčního systému, atd. Nikomu nic nebrání v tom, vytvořit si vlastní HTML. Tím pádem Joomla! produkuje různý formy HTML - jak tabulkovej layout, tak layout postavenej hlavně na CSS formátování (beztabulkovej), layout vytovřený pomocí CSS3, atd. Ale taky XML (pro feedy), PDF, čistý text (raw) nebo v Joomla! 1.6 JSON. Opravdu záleží jen na uživatelovi.

Tedy není to tak, že Joomla! produkuje layout, který nechceme nebo se nám nelíbí, Joomla! produkuje layout, který si sami vybereme a který se nám líbí (ostatně to platí pro většinu všech významných RS)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0