Autor Zpráva
unlucky
Profil
Ahoj, vím že toto téma se tu vyskytuje hodne často, ale chtel bych se zeptat.

Pro každý web dělam vlastní jednoduchý cms a teďka chci udělat (stáhnout) nějaký univerzální, který pouze ukládá data do databáze a odtamtud vzít potřebné věci k zobrazení. CMS typu wordpress joomla atd jsou moc velké a vzít si z toho nějaká data obvykle trvá déle než kdybych si to sám udělal.

Potřeboval bych vytváření kategorií, články, autor, nadpis, seonadpis, obrázek, galerie s popiskama, download sekce.

Předem děkuji za návrhy.
Coody
Profil
a v čem se ti wordpress nelíbí? když se podíváš na nějaký tutorial jak se dělá vlastní templata tak zjistíš, že je to parádní systém, ze kterého si můžeš vytáhnout jenom to co potřebuješ
Kcko
Profil
unlucky:
http://rs.reality-show.net/

Coody:
Ač jsem programátor X let, hrabal jsem se v tunách kódu a cizích systémech, tak editovat a upravovat WP je k zešílení.
Venca V
Profil
Kcko:
tak editovat a upravovat WP je k zešílení.

Editovat a upravovat WP je hračka, je to jen o praxi.

Coody:
zjistíš, že je to parádní systém, ze kterého si můžeš vytáhnout jenom to co potřebuješ

Přesně...
Kcko
Profil
Venca V:
Pod slovem parádní si představuji cokoliv, určitě ne bastl jménem WordPress.
__construct
Profil
Coody:
a v čem se ti wordpress nelíbí?
V ničom - z programátorskej stránky je to odpad. Presne ako vraví Kcko je to „bastl“ a keď som sa pozeral na štrukúru DB tak to je to isté - „děs a hrůza
Krakatoa
Profil
Docela šikovný je KCMS
http://www.kcms.cz/
Zedna
Profil *
Nebo ještě takový jednoduchý http://cmsss.all4all.cz
unlucky
Profil
WP nepouzivam, protoze ma k dispozici moc moznosti. Treba hromada tabulek ^^
unlucky
Profil
zatim to vypada, ze to udelam takto:

Podivam se na par cms a zkopiruju si jejich "plusy" a udelam vlastni :D
Zuzana74
Profil
Coody:
Podle mě je nejlepší Joomla - stačí na menší i větší projekty a teď nová 1.6. je exkluzívní. Netuším, jestli je už v češtině, tady tady je to se vším příslušenstvím
Je to věc názoru, každý má rád většinou to, co umí :-)
rorsach
Profil
Nová 1.6 pokud vím v češtině ještě není. Já dělám všechny web v Joomle. Jednodušší jsem dělal ve WP a složitější v Drupalu, ale ono umět všechno dobře je blbost a tak jsem vypreparoval jen Joomlu.
jo pokud jsi takový echt kodér. tak jdi do drupalu, můžeš si tak kodovat jak chceš. Pokud to ale hledáš kvůli zefektivnění- je mylsím jednodušší pracovat s joomlou. Pokud by jsi chtěl jen kodovat a jednoduše tak snad třeba Albireo, je to snad ten nejjednodušší CMS, který toho moc neumí, ale je tak jedniduše psát,že se v tom můžeš hrabat.

Jinak u Joomly mi hodně scházely víceúrovňové kategorti. byla prostě sekce->kategorie a šlus. Nová 1.6 vyrušila sekce a přešla k víceurovňovým kategoriím a tím se posunula úplně do jiné úrovně. Množství extensions na Joomlu je obrovské. Je třeba počítat s trochu vyšší náročností na hosting. Já s tím problém nemám tak to neřeším.

Možná škoda, že u Joomly 1.6 již není MOD Legacy a tudíž EXT z ver.: 1.5 nejednou- na straně druhé bude alespoň větší pořádek.

Dole máš tři odkazy, jak můžou vypadat weby s joomlou. Nekoukej na grafiku, je šílená. Jde pouze o funkčnost. Stoleta a naivní nejsou dodělané, tak s rezervou :-)

Odkaz
Odkaz

Odkaz
unlucky
Profil
rorsach:
ano, vim jak co dokazou cms jako joomla a wordpress. Problem nastava, pokud bych se chtel v tom pozdeji hrabat, treba zmenit jiny zpusob prihlasovani, tak mi to potrva dele, nez bych si jednoduse napsal.
Zuzana74
Profil
unlucky:
treba zmenit jiny zpusob prihlasovani
Jak to myslíš? Přihlašování jako administrátor nebo přihlašování uživatelů?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0