Autor Zpráva
rorsach
Profil
Ahoj všem,

pročítal jsem si vlákna z webmaily tady a je toho dost. Našel i nějaké skriptíky, ale na PHO nejsem zrovna silák. Spíš mi přišlo, že jsem našel jen skripty, které řešili webmail na doméně.
tj. webmail email@xy.com na xy.com

Mám výborný profi hosting, který umí snad vše (až neumím většinu spíš já- cron, mx, php config ad :-). Na serveru plně využívám Squirrel a Roundcube (s emaily na mé doméně bez problémů). Jsou zde i přidružené funkce na spam, filtry, forwarding a vůbec asi vše, co by si člověk přál.

Já ale bohužel potřebuji vytvořit webmail, který by mi umožnil přístup k emailu na jiném serveru.

Něco v tom smyslu, že když mám user, pass,pop3 a Thunderbirdem se připojím na email@xy.com abych to samé mohl provést na doméně na netu.

prakticky: Klient má dvě domény a nemá nyní přístup ke svému poskytovateli jinak než přez POP3. Já mám vytvořené dva weby a přesunu je na jeho hosting. Nyní bych alep potřeboval nastavit nějak přístup k webmailu, aby si ve svém uživ. menu, které jsem pro něj vytvořil mohl otevřít odkudkoli tuto poštu a ne jen ze sveho domaciho pc. Poskytovatel emailu je malá lokální firma, která sama o sobě nanabízí jiný přístup než přez POP3.

Snad jsem to nenapapsal příliš složitě. Za jakoukoliv radu moc děkuju.

Zkoušel jsem dvě aplikace z Joomla ext ale ikdyž jsem je nainstaloval jako componentu, nenašel jsem zpsůsob jak se dostat do pošty.

ps: našel jsem třebatoto, ale koukám na to a nic nevidim :-/
peta
Profil
At si nastavi preposilani do jedne, ne?

U nas je povinnost, ze zamestnanec musi mit firemni mail. Jestli ma mail jinde, to je pro nas neduveryhodna autorita. Pak se muze stat, ze to tu nekdo nahackuje a zmeni mu mail z centrum na seznam, kde si vytvori vlastni a bude si sbirat maily. Pripadne si prenastavi provadet kopije na seznam.
mail1: tonda.navratil@firma.cz
mail2: tonda.navratil@centrum.cz
mail3: tonda.navratil@seznam.cz // patrici ale lukasovi.pokornemu
Admin si toho nevsimne kontrolnim sriptem, vsak ty maily jsou si podobne.
Cili idealni je, zadne propojovani ani preposilani, pouze samostatny firemni mail. Pokud ma mail jinde, at si ho vybira jinde nebo treba thundebirdem.

Treti moznost je, jak pises, udelat si vlastni takovy thundebird. Myslim, ze veverka by mela umet vice uctu? Ale nevim.
Kazdopadne jako admin si nevsimnes, kdyz ti nekdo prepise nebo dopise mail do databaze.
Take mu tam nekdo muze prepsat mail2 na MAIL3. U sebe pak prida jeho puvodni MAIL2 do kolonky mail1 a zpravy da preposilat v kopii na MAIL3. Cili klient nic nepozna, pokud si nevsimne zmenu adresy. Maily mu prijdou.
rorsach
Profil
S tím přeposíláním to asi nebude tak jednoduché, jelikož nemá žádné web rozhraní. Nejsem si jist jestli Thundebirf, nebo Outlook zvldáne přeposlat email "sám". Já nemám problém vytvořit mu email na mé doméně a tím by mohl využívat i webmail, ale problém je v tom, že se jedná o restaurace. V tuto chvíli mu přijde rezervace na email (můj) a je to ok. Webmail jede a paráda. Ale už nemůže tu rezervaci potvrdit apod. Protože jako odesílatel je úplně někdo jiný :-/

Kdybych měl Outlook, nebo Thunderbirda jako componentu na Joomle- vůbec bych si nestěžoval :-)))))
rorsach
Profil
Tak jen doplňují řešní pro ty, kteří třeba také něco podobného řešili. Pokud prostě máte nějaký svůj web a líbil by se vám přístup k emailu přez webmail s tím, že ten email není z vašé domény- stačí využít google apps.

Já jsem řešil zákazníkův lokální email jen s POP (bez smtp a MX), který jsme chtěli mít přístupný odkudkoliv a ne jen z domácího nastaveného pc. A přez google apps jsme přidali tuto doménu, ověřili pomocí html souboru (stačí přístup na hosting) a jede to :-)

Nyní má luxusní webmail, který jsem mu nalinkoval do vlastního menu v administraci v Joomle a mohu říci, že ač za vás práci udělá pan Google... jeví se to zcela profesionálně a zákazník je zcela spokojený. SLužba funguje a dělá přesně co má.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0