Autor Zpráva
filcuk
Profil
Dobrý den,

chci se zeptat, existuje nějaký nezjistitelný způsob kromě CRON, aby mě cms automaticky odesílalo adresu serveru na kterém je umístěno?
A pokud to jde pouze CRONem, je pořád možné udělat to nezjistitelně? tzn. i kdyby někdo věděl že to tam je, nedokázal by se toho zbavit? (CRON jsem zatím moc nestudoval, takže nevím jestli je k němu potřeba i php skript)
(CMS psané v PHP)
Ulikar
Profil *
Zkus tohle:
<?php
mail('tvuj@mail', 'Stav CMS', 'Kontrola stavu CMS<br>Web:'.$_SERVER["PHP_SELF"] );
?>
jenikkozak
Profil
Ulikar:
Zkus tohle:
Tohle přece nic neřeší. Je to PHP kód na poslání e-mailu, ovšem musí být něčím spuštěn, na což se používá právě CRON.
Joker
Profil
filcuk:
Nejde to udělat ani naprosto nezjistitelné (i kdybych neměl zdrojáky a nic, vždycky můžu prostě monitorovat komunikaci toho CMS s okolím), ani aby se toho nešlo zbavit (teoreticky i kdyby z CMS nešel odstranit ten kód odesílající mail, pořád jde zabránit odeslání toho mailu, například můžu PHP zakázat přístup k sendmail, nebo půjde ten mail odchytit a zlikvidovat ještě než opustí server)
filcuk
Profil
Dobře, trochu jsem to očekával, takže prostě budu spravovat všechny účty ftp a domén, tudíž k tomu nikdo nebude mít přístup.

Děkuji vám za příspěvky
Lamicz
Profil
Drahé CMS se neprodávají ale pronajímají jako služba včetně webhostingu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0