Autor Zpráva
SuE
Profil
Vlastně nevím, kam to zařadit, ale protože já to potřebuju pro integraci do CMS, tak to dám sem.

SPG je galerie, do které přes FTP nacpete obrázky, ona si z nich udělá náhledy a pak se klasicky otvírají na stránku s možností další/zpět. Jenže když ty obrázky jsou moc široké, třeba 800px, a potřebujete to vrazit na web, který má boční menu a je v pevné šířce třeba 750, tak je problém. Tohle by mohlo vyřešit otvírání náhledů do nového " pop-up" okna, které se pak kliknutím zavře. Jenže jsem nenašla žádnou galerii, kde by se to takhle kliknutím dalo zavřít.

využila jsem návodu , který tu pastnul Fred - dom galeri s css . Je tam i příklad
Z toho příkladu si lze zkopírovat potřebný skript - dyngal.jss a css soubor - dyngal.css

V SPG je potřeba:
- nakopírovat z dyngal stylu do ccs stylu pro SPG vlastnosti pro loadmessage a bigdynpic.
- V dyngal.jss je potřeba "thumbs" nahradit "gallery"
- v index.php je potřeba přidat ten dyngal skript . Já tam mám ještě import toho css ale to je asi zbytečné, protže jsem to pak hodila i do normálního css (to jsou důsledky zmatených pokusů)
- Jenže SPG si pro každé otevření obrázku generuje novou stránku (html) a skript potřebuje v href odkaz přímo na obrázek. Je proto potřeba v sp_def_vars.php nahradit někde okolo řádku 174 link na obrázek bud pro mod rewrite nebo bez něho. Já mod rewrite nemám, a tak jsem jen z $link vymazala $_SERVER[PHP_SELF]?file= , čímž to začalo fungovat.

surovou verzi lze spatřiti :
třeba zde
Fred
Profil
Funguje to dobře :-)
SuE
Profil
hm ale má to problém :-(
ten velký obrázek je absolutně pozicovaný a když na stránce s thumbama sroluješ dolů, což se u nudlovitých webů dá očekávat, tak se vyrobí nahoře na stránce, a musí se k němu rolovat navrch .. to je ale vada už toho skriptu .. teda spíš toho css.
Myslíš, že by to šlo udělat nějak normálně ? Proč je to vlastně absolute?

koukám na to, ach jo, tak asi nešlo :-(
zkusím vyslídit nějaký jiný postup
Fred
Profil
Teď nejsem doma, ale odhaduju, že kdyby jsi odstranila return false na hrefu a nechala to po kliknutí nascrolovat na nějakou kotvu normálně v html mohlo by to nahoru přescrolovat samo. Teď si nepamatuju jestli jsem tam generoval i id, kdyby jo na zavření by to mohlo přescrolovat zpátky na to id jako na kotvu.
Fred
Profil
Jo ty děláš s tímhle scriptem, to není ten co jsem psal já, promiň. Zkus tenhle http://xy.wz.cz/galerka/ třeba by ti vyhovoval víc, implementace je v podstatě stejná.
Fred
Profil
A tady to mám trochu jinak http://sinpps.cz/jana-masaryka.php přescroluje to samo.
SuE
Profil
ten na sinpps vypadá mooc dobře ale ty obrázky se tam stohují jeden na druhý, když průběžně klikám na náhledy, což by až tak nevadilo, ale pak se to při zavírání musí odklikávat všechno, a když to nemá stejný formát, tak jsou tam vidět spodní hrany... šlo by to nějak upravit, aby to fungovalo jako ten dyngal? tam se asi to předchozí okno samo zavře a velikost se resizuje podle potřeby.
Technicky by mi to mohlo být jedno, protže ty moje asi budou tak velké, že ty náhledy pod nima asi vidět nebudou a bude se muset vždy kliknout na zavření ale stejně ... co kdyby :-)
Fred
Profil
obrázky se tam stohují jeden na druhý
To je ale chyba, díky. Mrknu se na to a opravím to.
Fred
Profil
Máš to tady http://xy.wz.cz/sue.zip nemám Tvůj mail. BTW ta Heilmanova verze mi ve Firebirdu s tabextensions doma nefunguje, psal jsem mu to tam kdysi v komentářích.
SuE
Profil
díky, díky, večer to vyzkouším :-)
Fred
Profil
SuE Ještě to musím doladit, ta ******* Opera si zase dělá co chce. Nechápu jak někdo tu parodii může tak opěvovat, mrcha nejdřív odstraní href a pak nemá odkud načíst obrázek, přitom je to vescriptu obráceně, dokonce i když udělám další funkci aby se nejdřív vytvořily ty pomocný rel attributy a pak v další funkci odstraním hrefy, stejně obrací pořadí provedení. Verze 7.5 je v pořádku, 8 nemám tak nevím, ale 8.5 nejede, ještě to testuju. Taky je nějaká potíž s betou IE7 tahle zhůvěřilost zase na odkaz href="#" reloaduje stránku, místo aby přescrolovala nahoru, no to bych se na to ... No nic ladím to.
Fred
Profil
No stáhni si to tam znovu, tu chybu Opery 8,5 jsem obešel. IE7 bych zatím dokud je to beta verze neřešil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0