Autor Zpráva
DJ D8
Profil
Jsem na pokraji sil v hledání CMS, které jednoduše vytvoří strukturu stránek, můžu si dovnitř něj vložit svou vytvořenou šablonu a díky jednoduchosti (Nepřítomnost aplikací) mi bez problémů celý web pomocí mod_rewrite nacachuje do úhledných složek.

Používám WP a plugin na vytváření cache souborů, abych neměl takovou zátěž serveru, bohužel nefunguje, jak bych potřeboval a proto hledám náhradu.

Jde mi o něco, kde bude základní administrace (Pro ostatní editory webu), kde půjde bezproblémů upravit stránky a následně je uložit buď do databáze a po té vygeneruje systém sám cache soubor anebo rovnou uloží jako html stránku někam do strukturované složky.

Internet je toho plný, weby jako National Geografic, tn.cz, nasa.gov apod.
Všichni mají jednoduchou strukturu webů, bez zbytečných aplikací na počítání zobrazení a hodnocení, které je umožňují bezproblémovou tvorbu html souborů. Je mi jasné, že mají dražší redakční systémy na míru, ale přeci tu něco o tolik snazšího než je wordpress musí být k mání i s Open source licencí?

Jestli někdo víte o něčem, co by se tomuto alespoň trochu blížilo, budu Vám vděčný.
Yuhů
Profil
Ačkoli je dotaz dlouhý, nejsem si jistý, zda jsem správně pochopil, o co má jít.

Chceš CMS, který místo toho, aby stránku vždy znovu sestavoval z databáze, ji vygeneroval do souboru v adresářové struktuře? Já něco takového hledám už docela dlouho a neúspěšně. Dokonce jsem nic solidního neobjevil ani v komerční oblasti (rád bych to koupil). Pokud už něco vypadá, že to funguje, jsou tam přítomny chyby, se kterými nejsem ochoten se smířit. Už se pomalu smiřuju s tím, že budu potřebovat vlastní implementaci.
Lamicz
Profil
K tomu se dnes používají PHP/Java/Python frameworky a cachování View části (MVC architektura)
TomášK
Profil
Trochu mě zaráží, že je problém něco podobného najít. Sám používám Ruby on Rails, které podporují cachování stránek do adresářové struktury. Umožňují i smazání stránky z cache po úpravě databáze (~trigger). Zdá se mi, že kdybych měl aplikaci, která správně cachuje a robota, který mi prohledá stránky (pro počáteční vygenerování, obnovovat by to šlo pomocí triggerů), mám skoro vyhráno. Aby fungovalo i obnovení cache po úpravě zdrojových souborů, byl by potřeba ještě jednoduchý skript, který zjistí, které soubory byly změněné a vygeneruje je v cachi znovu. Myslím, že jsem i viděl plugin, který to implementoval, ale na jméno si nevzpomenu. Nicméně jsem to zatím nepotřeboval, zajímalo by mě proto, kde je problém?

* ostatní frameworky nedokážou snadno cachovat stránky
* frameworky to umí, ale cachování v CMS nebývá implemetované
* popsané chování z nějakého důvodu nevyhovuje

Co jsou ony chyby, kvůli kterým jsi ochoten uvažovat o vlastní implementaci?
rorsach
Profil
Tak v OpenSource bych asi nehledal dokonalost u tohole požadavku. Však i u komerční to horkotěžko rozdýchávají. Já využívám v Joolme ale věstavnou možnost Casche a nastavuji si požadavanou délku u každého modulu zvláš´t a v případě potřeby se midulovou oblast sám vytvořím, abych ji mohl zvlášť definovat. Vytvořit modulovou oblast je jednoduché a účel to plní. Alespoň v úrovní Opensource.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0