Autor Zpráva
Kry5
Zdravím,
poslední dobou vyvíjím vlastní redakční systém, ale přece jenom je to běh na dlouhou trať a tak než bude hotový (nehodlám ho zveřejňovat, bude jen pro mé účely) a odladěný rád bych se naučil naprogramovat web pro nějaký freeware redakční systém jako je Joomla nebo Wordpress. Jde mi o to, abych mohl zájemcům o web prozatím nabídnout zabudování do jejich prezentace některý z těchto RS.
Bohužel nemůžu najít žádný slušný materiál, který by vysvětloval jak takový WordPress nebo Joomlu namontovat na web. Nevíte o něčem?

Díky moc
karel_
Profil *
Asi trochu mylná je vaše představa, že se nějaký redakční systém "montuje na web".
Redakční systém je celek, pomocí kterého celý web "tvoříte".

Pochopitelně lze již fungující web "nějakým způsobem" "převést pod takový redakční systém", ve většině případu to však znamená vytvořit ho znova.
shaggy
Kry5:
vyvíjím vlastní redakční systém
který by vysvětloval jak takový WordPress nebo Joomlu namontovat na web
Možno niekomu príde moja otázka ako rýpavá, ale naozaj máš pocit, že dokážeš vyvinúť dobré vlastné CMS, keď nedokážeš nainštalovať systém, s ktorým nemajú problémy ani začiatočníci?
Ja nerobím ani s jedným z nich, ale keď som naposledy skúšal Wordpress, tak som len stiahol aktuálny balík, vytvoril mu databázu a spustil som inštaláciu - ak tam náhodou bolo treba ešte niečo urobiť, tak som sa riadil informáciami na obrazovke, alebo v priloženom súbore. Človek, ktorý dokáže vytvoriť CMS by mal toto zvládnuť bez cudzej pomoci/návodu.
Kry5
Já jsem se s CMS jako joomla nebo WP nikdy nesetkal. Myslel jsem, že se dá buďto vyvinout šablona a nebo si sám WordPress načítá data z databáze a řekne se mi a já podle té databáze sestavím web... Ale pokud se tedy vše dělá v rámci CMS jako šablony tak to zkusím, ale zdá se mi to strašně omezující, přecejenom nebudu schopen tedy WP nasadit na jakýkoli design alias web.
pavuk
Worpress ani Joomlu na web "nenamontuješ". Web v Joomle nebo Wordpressu můžeš vytvořit a následně upravit tak aby vyhovoval tvým potřebám a vypadal jak chceš, ale to je vše.
Pokud chceš "namontovat" RS do hotovýho webu, musíš k tomu použít jiný RS - třeba MNews apod.
shaggy
Kry5:
Ty môžeš na CMS nasadiť akúkoľvek šablónu, akú si schopný vytvoriť a "pripraviť" pre konkrétny redakčný systém. Naozaj vieš, ako taký systém funguje, keď ho chceš programovať? Ako to budeš riešiť v tom tvojom systéme?
Kry5
shaggy:
Můj systém nebudu uveřejňovat, takže když bude někdo chtít mít na webu můj systém sám mu ho tam nandám.

pavuk:
V těch jiných RS se to dělá jak?

Jinakl díky všem za rady.
pavuk
Kry5:
V každým jinak, musíš je vyzkoušet
shaggy
Kry5:
Ja sa nepýtam, či robíš open source systém, alebo či ho budeš inštalovať. Ale tu sa pýtaš na základnú funkcionalitu väčšiny redakčných systémov, preto ma zaujímalo, či máš vôbec premyslené pridávanie šablón do tvojho systému.
Kry5
shaggy:
Já šablony nebudu přidávat. Systém bude pracovat s určitou databázovou strukturou, na které pak každý daný web postavím. Pro systém pak budou různé doplňky jako je třeba správa fotogalerie atd. Bude to vždy na míru.
shaggy
Kry5:
Mám pocit, že ti chýba abstraktné myslenie (čo je dosť podstatná podmienka pri tejto činnosti). Je jedno, či šablónu pridávaš ako nejaký súbor, alebo viac súborov, ktoré importuješ cez administráciu, alebo či je "natvrdo" napríklad v index.php. Ty proste generuješ dáta do nejakej html šablóny a ak toto pochopíš, tak pochopíš aj ako napasovať systém na už existujúci web.
Kry5
TO já chápu. Já ti jenom odpovídal na otázku ohledně mé administrace, ale v případě mé administrace bych tomu neříkal šablona, ale to je jedno.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: