Autor Zpráva
ShiraNai7
Profil
Vytvářím nový (open source) redakční systém, který nahradí můj stávající. Jelikož nemám valné praktické zkušenosti s jinými RS (vystačil jsem si se svým) - hlavně těmi globálně nasazovanými jako jsou Wordpress, Drupal, Joomla atd - rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s nimi a jaké nedostatky nebo chybějící možnosti v jejich základu vám nejvíc vadily? Abych se jim mohl vyhnout už v době, kdy dodělávám základ systému. O SEO optimalizaci, modulárnosti, template systému a tak dále mám jasno, jde mi hlavně o nedostatky z pohledu uživatele. Díky za každou radu nebo postřeh :)
H13
Profil
ShiraNai7:
Ahoj,

no to bude asi hodně složitá věc, podle mě velkým hráčům globálně nic nechybí (a to hlavně díky modulárnosti). Většinou bývají problémy u vyloženě okrajových záležitostí, ale pořád je jednoduší okrajovou záležitost napsat pro nějaký RS, než ji psát kompletně znovu.

Asi nejdůležitější je (i když je to hodně složitý) napsat ten RS tak, aby se v budoucnu moc neměnil - aby byl zpětně co nejvíce kompatibilní.

Co se týče nedostatků z pohledu uživatele, vždy najdeš někoho, komu ovládání sedne a někoho, kdo se v něm ztratí :-( Podle mě by prostě ovládání mělo být co nejjednodušší a nepřeplácané (design jako má Google, Facebook, atd.)

Nedostatky z pohledu uživatele:

Uživatelům často vadí složitost, která je způsobena možnostmi - vše je systémové tak, aby ten RS mohl být používanej v Evropě, Asii, arabských zemích, atd. Ale je to nedostatek? Je to prostě vlastnost.

Dále je problém s náročnosti např. na paměť, na zapnuté funkce na hostingu. Ale tak to prostě je, s komplexním RS vytvoříš cokoliv, nejen jednoduchý text, takže je to prostě náročnější, než vytvořit statickou html.

Ta složitost se také váže na to, že ten RS musí běžet v různých prostředích (různý server, databáze, php verze, atd.)

Uživatelům expertům vadí zase "klikací složitost" - než se někam dostanou, už by to měly dávno upravený v kódu.

atd.

Jsou to prostě všeobecnosti, vyloženě nedostatky asi nenajdeš.
ShiraNai7
Profil
Ano, díky. Můžu říct, že "v jednoduchosti je krása" je asi hlavní motto tohoto projektu.

Požadavky mi nepřijdou nepřijatelné:

- PHP 5.1.2+
- rozšíření: mbstring, spl (Standard PHP Library), mysql
- mysql server: 5+ s InnoDB enginem

Píšu s ohledem na paměť, alespoň se snažím. Někde jsem četl, že přepluginovanému WP nestačilo ani 32 megabajtů paměti. Běžné stránky zabírají ve špicce 1-2 megabajtů paměti, takže tady je zatím snad úspěch.

Asi nejde vyloženě sepsat co a jak, to se ukáže až v praxi. Každopádně díky za reakci.
Petr ZZZ
Profil
Nikdy jsem s žádným redakčním systémem nic nedělal, ale co jsem tak pochytil (většinou zde na DJPW), tak Achillovou patou redakčních systémů asi opravdu bývá obludnost. Takže moto "v jednoduchosti je krása" zní zajímavě.
Maras
Profil
Jediné co bych vytkl Wordpressu je to, že na instalaci a aktualizaci spotřebuje hodně paměti. Takže memory limit musí být vyšší - což některé levnější hostingy nemají.
Lamicz
Profil
S InnoDB enginem je na některých hostinzích problém. Jinak si myslím, že Wordpress měl zůstat u toho, na co byl původně dělán, tzn. blogovací systém. Na tolik rozšíření nemá navrženo jádro a tím je hrozně náročný.
ShiraNai7
Profil
Bez InnoDB ani ránu :) Potřebuju to pro konzistenci databáze, aby to nemuselo být hlídáno na úrovni aplikace. Vazby jsou celkem spletité.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0