Autor Zpráva
okolojdouci
Profil *
Přebírám jeden web. Je tam joomla, poběží to na mém vlastním systému. Mám jen přístup k ftp, tak nějak jsem předpokládal, že přístup k databázi nějak zjistím ze souborů. V tomhle šrotu jsem se ale ničeho nedopátral. Poradíte, kde ty informace najdu?
H13
Ahoj,

hesla k databázi by jsi měl v první řadě samozřejmě dostat od toho, od koho přebíráš web, pokud ne, pak je najdeš v rootu, v souboru:

configuration.php

V tomhle šrotu jsem se ale ničeho nedopátral

??? Co má společného šrot a přehledně uložený configuration.php soubor v rootu tvé Joomla! instalace?
okolojdouci
Profil *
H13:
Díky. Našel jsem tam mj. toto:

var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'localhost';
var $user = 'joomla_..._cz';
var $db = 'joomla_..._cz';
var $dbprefix = 'jos_';
var $password = '...';

Patří ten password k té databázi? Nic jako dbpassword tam není. Navíc jestli to správně chápu, není tam phpmyadmin a to je situace, kterou jsem ještě neřešil. Počítám, že ho můžu někde stáhnout a nainstalovat. Bude mu pak stačit ten host, user, db a heslo?
Louka
Ano, je to heslo k databázi, jen se to nejmenuje $dbpassword, ale prostě $password.
Až doinstaluješ phpMyAdmin, budou ti tyto údaje bezpochyby stačit.
okolojdouci
Profil *
Louka:
Ano, je to heslo k databázi, jen se to nejmenuje $dbpassword

Ptal jsem se proto, že tam těch údajů je pár desítek a jsou tam i hesla k ftp a smtp, tak jsem chtěl mít jistotu. Díky.
Keeehi
okolojdouci:
A zkusit to tě nenapadlo? Těch hesel tam miliony určitě nebudou.
okolojdouci
Profil *
Keeehi:
Za situace, kdy tam není phpmyadmin a "zkusit" není práce na pár minut, mi připadalo lepší se zeptat. Vyzveš mě kvůli tomu na souboj?
Keeehi
http://www.adminer.org/ = práce na pár minut

okolojdouci:
Vyzveš mě kvůli tomu na souboj?
Proč?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0